آکاایران: اگر هنگام انجام دادن کارهای منزل از قابلمه برنج غافل شدید و برنج تان سوخت، بهترین راه برای از بین بردن بوی سوختگی برنج، قرار دادن یک عدد نان روی برنج یا فرو کردن یک عدد پیاز پوست کنده درون برنج است. پس از ۱۰ دقیقه نان و پیاز را برداشته و برنج را بکشید.
درصورتی که هنگام آب کش کردن غذا متوجه شوری برنج شدید، بهترین کار این است که هنگام آبکشی آب بیشتری روی برنج بریزید.


اگر فراموش کردید به آب برنج نمک اضافه کنید و هنگام کشیدن غذا احساس کردید که برنج تان بسیار کم نمک است، فورا مقدار مورد نیاز نمک را به آب و روغن اضافه کرده و روی برنج بریزید.


در فصل پاییز و زمستان اگر تصمیم دارید از غذاهای داغ و مغذی مثل شیربرنج استفاده کنید توصیه می کنیم، برنج تان را به جای آب، درون شیر خیس کنید. این کار علاوه بر طعم غذا، خاصیت آن را نیز زیادتر می کند.


اگر از کاردی برای بریدن و خلال کردن پیاز استفاده کرده اید برای از بین بردن بوی پیاز از روی کارد، یک هویج را با آن حلقه حلقه ببرید


برای پیشگیری از ترد شدن و شکنندگی برنج باید مراقب بود که آن را حتما در ظرف در بسته و دور از تابش نور آفتاب قرار دهید. نور آفتاب رنگ و ظاهر برنج را تغییر می دهد.


اگر خورش فسنجان تهیه کردید و پس از آماده شدن غذا احساس کردید کمی شور شده است فورا یک سیب زمینی را به ۴ قسمت تقسیم کرده و اجازه دهید ۵ دقیقه درون خورش بجوشد

برگرفته از: مجله زندگی ایده آل
گردآوری و تنظیم:گروه سبک زندگی آکا ایران
.

منبع : persianpersia.com

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات