این اشتباه بزرگ را شستن مرغ مرتکب نشوید. -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد این اشتباه بزرگ را شستن مرغ مرتکب نشوید. ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: این اشتباه بزرگ را شستن مرغ مرتکب نشوید.

آکاایران: این اشتباه بزرگ را شستن مرغ مرتکب نشوید.

خانه و

خانه داری

اکثر مردم مرغ را قبل از پختن می شویند. در زمان شستن مرغ بسیار مراقب باشید تا این اشتباه بزرگ را مرتکب نشوید.
شاید شما هم خودتان را یک فرد کاملا تمیز و پاکیزه بدانید، و واقعا هم قواعد بهداشتی مختلف را در طول روز رعایت کنید. با این حال، اشتباهات رایجی در زمینه بهداشت غذایی وجود دارند که سلامت غذاها را به خطر می اندازند و می توانند مشکلات مختلفی را برای بسیاری از افراد به وجود بیاورند. در ادامه با ۵ مورد از این اشتباهات رایج آشنا می شویم:

 

اگر طعم و بوی غذا جذاب به نظر برسد، شروع به خوردن می کنید

این طرز فکر، یکی از خطرناک ترین رفتارها و بدترین اشتباهات در زمینه بهداشت غذایی است. بسیاری از افراد فکر می کنند که اگر بوی خوبی از غذا بلند شود و غذا طعم خوبی به خودش بگیرد، دیگر هیچ پاتوژن خطرناکی در ماده غذایی موجود نیست و می توانند شروع به خوردن غذا کنند. با این حال، متخصصان ایمنی مواد غذایی می گویند که چنین تصوراتی نمی توانند از شاخص های بهداشت غذایی باشند. باکتری های مضر می توانند هنوز روی غذا وجود دارا باشند، حتی اگر هیچ مشکل خاصی در ظاهر غذا به چشم نخورد یا بوی بدی از غذا بلند نشود.

 

فقط از یک انبر برای کباب پزی یا کار با باربیکیو استفاده می کنید

افرادی که تا حدود زیادی به اصول بهداشتی موقع کباب کردن مواد غذایی دقت می کنند، معمولا یک دغدغه واضح دارند: گوشت ها حالت سوخته پیدا نکنند و برگرها نیز کاملا مغزپخت شوند. با این حال، مشکل مهم دیگری هم وجود دارد که غالبا نادیده گرفته می شود. اگر فقط از یک انبر برای جابه جایی انواع مواد غذایی خام و بعضا زغال استفاده کنید، شانس انتقال آلودگی را بین مواد غذایی افزایش می دهید و خطر ابتلا به مسمومیت غذایی را بیشتر می کنید.

 

مواد غذایی خام را از غذاهای آماده جدا نمی کنید

وقتی که گوشت خام با غذاهای آماده مصرف تماس پیدا می کند، خطر ابتلا به مسمومیت غذایی شدیدا بالا می رود. مراکز فروش غذا با این قاعده آشنایی دارند، اما مردم عادی که خودشان اقدام به تهیه انواع کباب ها می کنند، این قاعده مهم را نمی دانند یا آن را بی اهمیت تلقی می کنند. بنابراین، همواره مواد غذایی خام را از غذاهای آماده مصرف جدا کنید و این قاعده را در مصرف گوشت های کبابی جدی بگیرید.

 

مرغ های خام را می شویید

حدود ۶۰ درصد از مرغ هایی که به فروش می روند، حاوی کامپیلوباکتر هستند. با این حال، باکتری کامپیلوباکتر به واسطه تماس با حرارت زیاد در فرآیند طبخ وپز از بین می رود. متاسفانه، یکی از اشتباهات رایجی که می تواند مشکل ساز شود، همین شستن مرغ های خام قبل از طبخ وپز است. دلیلش هم این است که همراه با شستن مرغ خام، کامپیلوباکتر می تواند به قسمت های مختلف آشپزخانه منتقل شود. برای پیشگیری از انتشار آلودگی پس از شستن مرغ، حتما از تخته، چاقو و دستکش جداگانه برای این کار کمک بگیرید و وسایل مخصوص پاک کردن و شستن مرغ را پس از اتمام کار، به خوبی بشویید.

 

راه دادن حیوانات خانگی به آشپزخانه

این اتفاق در زندگی افرادی که صاحب حیوان خانگی هستند، غیرعادی نیست، اما متخصصان همواره تاکید می کنند که حضور حیوان خانگی در آشپزخانه واقعا خطرناک است و می تواند خطر انتقال پاتوژن ها به مواد غذایی را افزایش بدهد.سلامت نیوز

 

.

منبع :

این اشتباه بزرگ را شستن مرغ مرتکب نشوید. گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات