در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چگونه درخت انار را داخل گلدان پرورش بدهیم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته نکات خانه داری از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

چگونه درخت انار را داخل گلدان پرورش بدهیم
چگونه درخت انار را داخل گلدان پرورش بدهیم - آکا

آکاایران: چگونه درخت انار را داخل گلدان پرورش بدهیم

آکاایران: شاید فکر میکنید درخت انار گونه درختی است که فقط در خاک باغچه رشد میکند و نیاز به محیط خاصی دارد اما اگر بدانید پرورش درخت انار در گلدان در داخل خانه کاری نسبتا آسان و جالب است، احتمالا دلتان میخواهید خودتان این کار را امتحان کنید. در واقع درختهای انار داخل خانه گلدانهای بسیار جالب و زیبایی هستند. برخیازعلاقمندان به گیاه و باغبانی، از پرورش درخت انار بونسای لذت میبرند. بنسای شکل مینیاتوری درختهای طبیعی است. در اینجا با پرورش درخت انار در خانه آشنا میشوید

چگونه درخت انار را داخل خانه پرورش دهیم

به گزارش آکاایران: درخت انار هنگامی که بالغ میشود ارتفاع آن به حدود ۹ متر میرسد که مسلما این حد برای محیط خانه بسیار زیاد است. اما نگران نباشید، این مشکل را میتوانید حل کنید. برای کاشت درخت انار خانگی میتوانید از درخت انار پا کوتاه ( dwarf ) استفاده کنید که ارتفاع و وسعت آن به ۵۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر میرسد.

بسیاری از مردم انار پا کوتاه را به عنوان درخت زینتی میکارند چون میوه های آن کوچک و ترش بوده و مملو از دانه می باشند.

درخت انار خود را در گلدان محکم و مقاوم با قطر حدود ۳۰ تا ۳۵ سانتیمتر بکارید. گلدان را با خاک گلدانی سبک پر کنید. درخت انار را در مکانی آفتابگیر قرار دهید که تا حد ممکن آفتاب زیادی به گیاه برسد. دمای معمولی اتاق برای درخت انار خانگی مناسب است.

چگونه درخت انار را داخل گلدان پرورش بدهیم - آکا

مراقبت از انار گلدانی

مرتبا به درخت انار خود آب بدهید تا خاک آن مرطوب باشد اما دقت کنید که خاک نباید خیس بماند. تا جایی به درخت آب بدهید که از سوراخ زیر گلدان خارج شده و وارد زیر گلدانی شود. سپس بگذارید خاک کمی خشک شود و سپس دوباره به آن آب بدهید. هرگز نگذارید خاک گیاه کاملا خشک شود.

در بهار و تابستان هر یک هفته در میان به گیاه کود همه منظوره بدهید. کود را پیش از مصرف رقیق کنید تا غلظت آن به نصف برسد.

هنگامی که گیاه دچار تنگی ریشه شد و فضا برای ریشه کوچک بود، برای تعویض گلدان اقدام کنید. برای این کار درخت انار را به گلدانی با یک سایز بزرگتر منتقل کنید. پیش از این مرحله گلدان انار را عوض نکنید.

در اوایل بهار درخت انار خود را هرس کنید. هر گونه شاخه و برگ مرده را قطع کنید و جدا کنید تا جایی که درخت به شکل دلخواهتان در بیاید و از حالت وحشی خارج شود. گهگاهی نوک شاخه های نوین را بچینید تا گیاهتان پر و انبوه شود.

رسیدگی به گلدان انار در زمستان

درخت انار خانگی هر روز حداقل به چهار تا شش ساعت روشنایی روز نیاز دارد. در صورتی که نمیتوانید این منبع نور را به صورت طبیعی تامین کنید، باید با مهتابی یا منابع دیگر نور مصنوعی مانند چراغ رشد (گرو لایت) آن را تامین کنید.

اگر در زمستان هوای داخل خانه تان خشک است، گلدان انار را در ظرف حاوی شن مرطوب بگذارید اما حواستان باشد ته گلدان در آب قرار نگیرد. خاک را کمی خشک نگه دارید و مراقب باشید در ماههای زمستانی بیش از حد به گیاه آب ندهید.

منبع: www.gardeningknowhow.com

.

منبع : charekar.com


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله چگونه درخت انار را داخل گلدان پرورش بدهیم شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

گلدون چهار فصل برای بالکن آفتابگیر

چگونه درخت انار را داخل گلدان پرورش بدهیم گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات