loading...
شستن لباس

آکاایران: معرفی اشتباهات متداول شستن لباس که باید بدانی

آکاایران: اولین کاری که باید برای تمیز و مرتب نگه داشتن لباس های خود انجام بدهی، شستن آنها به روش صحیح است. شاید فکر کنی شستن لباس به سادگی پر کردن ماشین لباسشویی و فشار دادن یک دکمه است، اما در این مطلب می خواهیم تو را ناامید کنیم! "آکا" در ادامه اشتباهات متداولی که همه هنگام شستن لباس مرتکب می شوند را به تو معرفی می کند.

به گزارش آکاایران: ۱. دسته بندی نادرست: علاوه بر در نظر گرفتن رنگ لباس ها، باید نوع پارچه را هم مد نظر داشته باشی. به عنوان مثال، نباید حوله ها را با لباس هایی بشوری که از الیاف مصنوعی ساخته شده اند.

۲. اهمیت ندادن به زیپ ها: پیش از انداختن لباس های زیپ دار درون ماشین لباسشویی، باید زیپ آنها را کامل ببندی چرا که زیپ باز لباس ها می تواند به دیگر لباس ها آسیب برساند.

۳. توجه نکردن به دکمه ها: باید مطمئن شوی دکمه های لباس تو بسته نیستند. اگر لباس ها را با دکمه بسته درون ماشین لباسشویی بیندازی، موجب کنده شدن آنها می شوی.

۴. استفاده بیش از حد از وایتکس: اضافه کردن وایتکس به محلول شستشوی لباس ها می تواند دوام پارچه را کاهش دهد. به همین دلیل به جای استفاده از وایتکس برای ضدعفونی کردن لباس ها، بهتر است آنها را درون یک قابلمه بزرگ بجوشانی یا برای این منظور از یک ماده ضد عفونی کننده مانند دتول استفاده کنی.

۵. استفاده از نرم کننده لباس برای حوله ها: این مواد شیمیایی می توانند ظرفیت جذب پارچه حوله ای را کاهش بدهد. به همین دلیل بهتر است از نرم کننده لباس برای حوله استفاده نکنی.

۶. استفاده از یک مرحل شستشو برای بالش و پتوها: اگر بالش های پر و پتو را در ماشین لباشسویی می شویی، بهتر است از دو مرحله شستشو پشت سر هم استفاده کنی. پر، پشم شیشه و دیگر موادی که در آنها استفاده شده اند، می توانند کف را در خود نگه دارند.

۷. شستن کلی لباس همزمان: توجه کن هیچ وقت نباید ماشین لباسشویی را کامل پر از لباس کنی. هنگامی که لباس های درون ماشین لباسشویی خیس می شوند، وزن آنها بیشتر شده و ممکن است منجر به خراب شده ماشین لباسشویی بشوند.

"این نکات در انتخاب آینه دیواری دکور خانه تو را جذاب تر می کند!" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران


تبلیغات