آکاایران: راه های مبارزه با ساس در منزل را در این مطلب مشاهده نموده و ضمن شناسایی ساس ها و تشخیص محل زندگی آنها، با روش هایی برای از بین بردن همیشگی ساس های خانگی و ساس های موجود در تختخواب آشنا شوید.

به گزارش آکاایران:

آشنایی با راه های موثر در مبارزه با ساس یکی از مهمترین مواردی است که با به کارگیری آنها می توان اقدام به نابودی ساس ها در منزل نمود. همانگونه که می دانید ساس یکی از حشرات ناقل انواع بیماری است که از آن به عنوان انگل خارجی یاد می شود و وجود این حشره در منزل می تواند یکی از مشکلات بزرگ برای افراد ساکن در منزل محسوب گردد. بر این اساس سعی نموده ایم روش های موثر برای از بین بردن ساس در منزل را گردآوری و در این مقاله ارائه دهیم و از این طریق شما را در جهت نابودی ساس ها یاری نماییم. تا پایان این مطلب همراه ما باشید و از روش های ذکر شده برای از بین برده ساس ها نهایت استفاده را ببرید.

راه های موثر برای مباره با ساس در منزل :

ساس های حشراتی ریز با بدنی بیضی شکل به رنگ قهوه ای مایل به قرمز می باشند که اغلب در شکاف اجناس چوبی و لای درز های تشک و متکا مخفی شده و در تارکی شب از محل زندگی خود خارج شده و از خون بدن انسان تغذیه می کنند. البته در صورتی که انسانی در نزدیکی آنها یافت نشود، از خون حیوانات خونگرم نیز تغذیه می کنند. این حشرات ناقل انواع بیماری ها هستند و با گزش به انتقال بیماری می پردازند. مطمئنا وجود چنین حشراتی در منزل بسیار زجرآور است و ترجیح می دهیم با موثر ترین روش برای مبارزه با ساس آشنا شویم، اما قبل از یادگیری این روش ها بهتر از با این حشره و محل زندگی اش بیشتر آشنا شوید. توجه داشته باشید که یادگیری روش های موثر در از بین بردن ساس ها از جمله نکات خانه داری مهم و  قابل توجه است که می تواند کاربردهای فراوانی در زندگی روزمره افراد داشته باشد.

از بین بردن ساس

آکاایران: روش های مبارزه با ساس و از بین بردن ساس برای همیشه

 روش تشخیص و شناسایی ساس :

همانگونه که گفتیم ساس ها اغلب در شکاف و درزها پنهان می شوند، به همین دلیل شخیص وجود آنها تا حدودی سخت است، با این حال روش های مختلفی برای شناسایی این موجودات مزاحم وجود دارد، به این ترتیب که می توانید از ملحفه ایی سفید روی تختخواب و مبلمان استفاده نموده و نیمه شب با روشن کردن لامپ شاهد وجود ساس ها بر روی ملحفه باشید. علاوه بر این می توان با اثرات خون و همچنین مدفوع این حشره که اغلب از خود بر جای می گذارند، وجود آنها را تشخیص داد، در این مرحله قبل از اقدام به پاک کردن لکه های به جا مانده با ردیابی آنها از مخفیگاه ساس ها با خبر شد. همچنین با استفاده از حس بویایی نیز می توان پی به وجود این حشرات برد. ساس ها اغلب دارای بوی تهوع آور و بدی می باشند که با شناسایی این بو و دنبال کردن آن می توان به محل زندگی ساس ها دست یافت و از این طریق برای مبارزه با ساس و از بین بردن آنها اقدام نمود.

از بین بردن ساس

مبارزه با ساس خانگی :

 موثرترین روش برای از بین بردن ساس های منزل، سمپاشی قسمت های مختلف منزل در هنگام صبح می باشد، بدین منظور می توانید از شرکت های سمپاشی محل سکونت خود کمک بخواهید. سم ددت، سم دی اکساکارب و سم بندیو کارب، سم فن کلروفوس، سم دیازینون، یودفن فوس لیندین، مالاتیون و پرویوکسور، آیکون، سولفاک می توانند تاثیر قابل توجهی در از بین بدن ساس ها داشته باشند که اغلب سمپاشی به صورت دستی و کمپرس بر روی دیوارها و فرش های منزل انجام می گیرد.

از بین بردن ساس

سرما و گرما نیز می تواند نقش مهمی در مبارزه با ساس ها داشته باشد، بدین منظور می توان دمای محیط را به بیش از ۳۷ تا ۳۹ درجه سانتیگراد رسانید و یا با کاهش دما به ۰ تا ۹ درجه اقدام به نابودی ساس های نمود. این روش اغلب برای وسایلی از جمله لباس ها و تختخواب نوزاد که امکان سمپاشی آن وجود ندارد، موثر است و می توان با قرار دادن انها در فریزر به مدت چند ساعت و یا از طرزیق جوشاندن آنها ساس ها را برای همیشه از بین برد.

از بین بردن ساس

علاوه بر موارد ذکر شده که در جهت نابودن کردن ساس ها ذکر شد، با اقداماتی موثر و مفید می توان از حضور ساس ها در محل زندگی جلوگیری نمود، از جمله این اقدامات می توان به : توجه به درزهای لوازم چوبی خصوصا وسایل چوبی دست دوم، جدا نمودن کاغذ دیواری های شل شده، پر کردن درز ها و شکاف های دیوار، شستشو ملحفه ها و پرده ها با آب جوش و… اشاره نمود که می توان از این طریق از حضور این حشرات مزاحم جلوگیری نمود.

از بین بردن ساس

با موثرترین و کارآمدترین روش های مبارزه با ساس آشنا شدید، امیدواریم با به کارگیری راه های ذکر شده هر چه سریع تر از شر این موجودات مزاحم خلاص شوید و اقدامات لازم در جهت نابود سازی ساس ها را انجام دهید. همچنین از شما دعوت می نماییم برای مشاهده دیگر نکات مهم و اساسی با کاربردهای فراوان در منزل به بخش خانه داری مراجعه نموده و از مطالب مفید و جذاب در این زمینه نهایت استفاده را ببرید.

منبع :

آرگا


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

راه حل برای ازبین بردن کنه از حیوانات اهلی , ایا گوگرد موریانه را از خانه دور میکند , برای خانه ای که ساس دارد چکار باید کرد , ایا شپشک برنج با پختن از بین می رود , روش های سنتی ازبین بردن ÷شه در خانه , روش های سنتی ازبین بردن پشه در خانه , سم از بین برنده حشرات برای داروسازی , حشرهای کی به برنج و ارد وارد میشود , روش خانگی از بین بردن کک در خانه , راهکاری برای مبارزه با عجول بودن , چگونه با چاقو دشمن را نابود کنیم , بهترین سم برای از بین بردن سوسک , چگونه کنه ها را از بین ببریم؟ , چگونگی مبارزه با سوسک در خانه , از بین بردن هزارپا در خانه , آموزش نابود کردن کک و ساس , آموزش رسم شکل آیکون مربعی , چگونه دشمن را نابود کنیم , چه جوری سوسک ازبین ببریم , از بین بردن ساس با مورچه , حشره ریز سیاه با بوی بد , انتقال تصویر پین تو پین , راه های از بین بردن ساس , راهای از بین بردن سارس , ماده ضد سوسک برای چوب , ازبین بردن کامل data , راه ریشه کن کردن پشه , از بین بردن ساسک چوب , مبارزجدی باحشره ساس , برای کشتن موش چ کنم , راه از بین بردن ساس , روش های دور کردن سگ , حشره ریز با بوی بد , حشره ای به نام کنه , از بین بردن کنه رز , suspenders یا ساس , حوری سیاه در ارو , کنترل عجول بودن , کشتن کنه گیاه , برای کشتن کک , سم مخصوص ساس , راه کشتن کک , انواع ساس , حشره ساس

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات