روش های مبارزه با ساس و از بین بردن ساس برای همیشه

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد روش های مبارزه با ساس و از بین بردن ساس برای همیشه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: راه های مبارزه با ساس در منزل را در این مطلب مشاهده نموده و ضمن شناسایی ساس ها و تشخیص محل زندگی آنها، با روش هایی برای از بین بردن همیشگی ساس های خانگی و ساس های موجود در تختخواب آشنا شوید.

به گزارش آکاایران:

آشنایی با راه های موثر در مبارزه با ساس یکی از مهمترین مواردی است که با به کارگیری آنها می توان اقدام به نابودی ساس ها در منزل نمود. همانگونه که می دانید ساس یکی از حشرات ناقل انواع بیماری است که از آن به عنوان انگل خارجی یاد می شود و وجود این حشره در منزل می تواند یکی از مشکلات بزرگ برای افراد ساکن در منزل محسوب گردد. بر این اساس سعی نموده ایم روش های موثر برای از بین بردن ساس در منزل را گردآوری و در این مقاله ارائه دهیم و از این طریق شما را در جهت نابودی ساس ها یاری نماییم. تا پایان این مطلب همراه ما باشید و از روش های ذکر شده برای از بین برده ساس ها نهایت استفاده را ببرید.

راه های موثر برای مباره با ساس در منزل :

ساس های حشراتی ریز با بدنی بیضی شکل به رنگ قهوه ای مایل به قرمز می باشند که اغلب در شکاف اجناس چوبی و لای درز های تشک و متکا مخفی شده و در تارکی شب از محل زندگی خود خارج شده و از خون بدن انسان تغذیه می کنند. البته در صورتی که انسانی در نزدیکی آنها یافت نشود، از خون حیوانات خونگرم نیز تغذیه می کنند. این حشرات ناقل انواع بیماری ها هستند و با گزش به انتقال بیماری می پردازند. مطمئنا وجود چنین حشراتی در منزل بسیار زجرآور است و ترجیح می دهیم با موثر ترین روش برای مبارزه با ساس آشنا شویم، اما قبل از یادگیری این روش ها بهتر از با این حشره و محل زندگی اش بیشتر آشنا شوید. توجه داشته باشید که یادگیری روش های موثر در از بین بردن ساس ها از جمله نکات خانه داری مهم و  قابل توجه است که می تواند کاربردهای فراوانی در زندگی روزمره افراد داشته باشد.

,مبارزه با ساس خانه داری, سبک زندگی,[categoriy]

آکاایران: روش های مبارزه با ساس و از بین بردن ساس برای همیشه

 روش تشخیص و شناسایی ساس :

همانگونه که گفتیم ساس ها اغلب در شکاف و درزها پنهان می شوند، به همین دلیل شخیص وجود آنها تا حدودی سخت است، با این حال روش های مختلفی برای شناسایی این موجودات مزاحم وجود دارد، به این ترتیب که می توانید از ملحفه ایی سفید روی تختخواب و مبلمان استفاده نموده و نیمه شب با روشن کردن لامپ شاهد وجود ساس ها بر روی ملحفه باشید. علاوه بر این می توان با اثرات خون و همچنین مدفوع این حشره که اغلب از خود بر جای می گذارند، وجود آنها را تشخیص داد، در این مرحله قبل از اقدام به پاک کردن لکه های به جا مانده با ردیابی آنها از مخفیگاه ساس ها با خبر شد. همچنین با استفاده از حس بویایی نیز می توان پی به وجود این حشرات برد. ساس ها اغلب دارای بوی تهوع آور و بدی می باشند که با شناسایی این بو و دنبال کردن آن می توان به محل زندگی ساس ها دست یافت و از این طریق برای مبارزه با ساس و از بین بردن آنها اقدام نمود.

,مبارزه با ساس خانه داری, سبک زندگی,[categoriy]

مبارزه با ساس خانگی :

 موثرترین روش برای از بین بردن ساس های منزل، سمپاشی قسمت های مختلف منزل در هنگام صبح می باشد، بدین منظور می توانید از شرکت های سمپاشی محل سکونت خود کمک بخواهید. سم ددت، سم دی اکساکارب و سم بندیو کارب، سم فن کلروفوس، سم دیازینون، یودفن فوس لیندین، مالاتیون و پرویوکسور، آیکون، سولفاک می توانند تاثیر قابل توجهی در از بین بدن ساس ها داشته باشند که اغلب سمپاشی به صورت دستی و کمپرس بر روی دیوارها و فرش های منزل انجام می گیرد.

,مبارزه با ساس خانه داری, سبک زندگی,[categoriy]

سرما و گرما نیز می تواند نقش مهمی در مبارزه با ساس ها داشته باشد، بدین منظور می توان دمای محیط را به بیش از ۳۷ تا ۳۹ درجه سانتیگراد رسانید و یا با کاهش دما به ۰ تا ۹ درجه اقدام به نابودی ساس های نمود. این روش اغلب برای وسایلی از جمله لباس ها و تختخواب نوزاد که امکان سمپاشی آن وجود ندارد، موثر است و می توان با قرار دادن انها در فریزر به مدت چند ساعت و یا از طرزیق جوشاندن آنها ساس ها را برای همیشه از بین برد.

,مبارزه با ساس خانه داری, سبک زندگی,[categoriy]

علاوه بر موارد ذکر شده که در جهت نابودن کردن ساس ها ذکر شد، با اقداماتی موثر و مفید می توان از حضور ساس ها در محل زندگی جلوگیری نمود، از جمله این اقدامات می توان به : توجه به درزهای لوازم چوبی خصوصا وسایل چوبی دست دوم، جدا نمودن کاغذ دیواری های شل شده، پر کردن درز ها و شکاف های دیوار، شستشو ملحفه ها و پرده ها با آب جوش و… اشاره نمود که می توان از این طریق از حضور این حشرات مزاحم جلوگیری نمود.

,مبارزه با ساس خانه داری, سبک زندگی,[categoriy]

با موثرترین و کارآمدترین روش های مبارزه با ساس آشنا شدید، امیدواریم با به کارگیری راه های ذکر شده هر چه سریع تر از شر این موجودات مزاحم خلاص شوید و اقدامات لازم در جهت نابود سازی ساس ها را انجام دهید. همچنین از شما دعوت می نماییم برای مشاهده دیگر نکات مهم و اساسی با کاربردهای فراوان در منزل به بخش خانه داری مراجعه نموده و از مطالب مفید و جذاب در این زمینه نهایت استفاده را ببرید.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله روش های مبارزه با ساس و از بین بردن ساس برای همیشه شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

روش های مبارزه با ساس و از بین بردن ساس برای همیشه گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات