آکاایران: روش فریز کردن و نگهداری لوبیا سبز

فریز کردن

آکاایران: روش فریز کردن و نگهداری لوبیا سبز

روش فریز کردن و نگهداری لوبیا سبز

به گزارش آکاایران: قبل از فریز کردن لوبیا سبز و نگهداری آن در حالت انجماد، ابتدا باید لوبیا سبزها را شسته، سپس آن ها را به مدت 2 دقیقه در ظرفی که حاوی آب جوش است قرار دهیم. پس از گذشت 2 دقیقه لوبیا سبزها را از ظرف آب جوش خارج کرده، به مدت 2 دقیقه داخل آب یخ که قبلاً آماده شده است، قرارمی دهیم. این روش پخت کوتاه راآنزیم بری گویند. قرار دادن لوبیا سبز به مدت 2 دقیقه در آب جوش، باعث کاهش بسیار ناچیز ویتامین های موجود در لوبیا سبز خواهد شد. اما میزان ویتامین های باقی مانده در لوبیا سبز، در طی مدت نگه داری 8 ماه آن، بدون هیچ گونه تغییری حفظ خواهند شد.

از مزایای آنزیم بری عبارتند از :
- از بین بردن آنزیم های مضر مانند پروتئاز (تجزیه کننده پروتئین) و لیپاز (تجزیه کننده چربی) موجود در لوبیا سبز، که این عمل باعث حفظ میزان آلبومین در لوبیا سبز می شود. زیرا پروتئاز موجود در لوبیاسبز بر اثر آنزیم بری از بین خواهد رفت.
- ویتامین های موجود در لوبیا سبز به خصوص ویتامین های گروه B وC  را به مدت طولانی در حالت انجماد حفظ می کند.
- خارج شدن اکسیژن پنهان در بافت سلولی لوبیا سبز با عمل آنزیم بری و جلوگیری از فساد ثانویه آن.
- کاهش میزان میکروارگانیسم ها در لوبیا سبز باعث افزایش زمان ماندگاری آن می شود.

فریز کردن

لوبیا سبز آنزیم بری شده و خنک شده را می توان درون کیسه های مخصوص فریزر (زیپ کیپ) و یکبار مصرف قرار داده و قبل از بستن درب آن ها هوای اضافی کیسه را خارج کرده و در فریزر نگه داری کرد.

لوبیا سبز و خواص مفید آن Green Beans

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

طرز نگهداری لوبیا سبز در فریزر , طرز فريز كردن حبوبات , فريز كردن حبوبات

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات