آکاایران: یکی از نقاشی های پرطرفدار  نقاشی روی سفال و ظروف سفالیه که خیلی پرکاربرده و شما میتونید از یان هنر زیبا استفاده های زیادی در دک کنید.  امروز تصمیم دارم بهتون یاد بدم چطوری یه ظرف سفالی رو رنگ آمیزی و نقاشی کنین. با این آموزش زیبا و متفاوت همراهم باشین.

آموزش کامل نقاشی روی سفال:

برای شروع  نقاشی روی سفال کار به یه ظرف سفالی، چند رنگ گواش، یه تکه سمباده و مقداری چسب چوب نیاز دارین و همینطور ابزاری مثل پالت و قلم مو.

نقاشی روی سفال

برای شروع نقاشی قبل از هر کاری ظرف سفالی رو سمباده زبر و نرم بکشین تا سطحش صاف و یکدست بشه و بعد از اینکار مقداری چسب چوب رو تو یه ظرف دیگه با آب رقیق کنین و روی سطح سفالتون به صورت یکدست بکشین و ظرف سفالی رو بذارین تا خشک شه. بعد از خشک شدن اگه جایی از ظرف برجستگی داشت با سمباده نرم یکدستش کنین و در آخر با یه تکه پارچه گرد و خاک رو از روی اون پاک کنین.

نقاشی روی سفال

بعد از آماده شدن ظرف مورد نظرتون یه طرح برای نقاشی انتخاب کنید. اگه طرحتون ساده س اونو با مداد روی سفال بکشید، در غیر اینصورت میتونید با استفاده از کاربن طرح موردنظرتونو روی ظرف منتقل کنید.

نقاشی روی سفال

نقاشی روی سفال

من برای این ظرف سفالی از اشکال هندسی استفاده کردم و اونها رو روی ظرفم کشیدم.

نقاشی روی سفال

تو این مرحله از نقاشی رنگ های مورد نظرتونو انتخاب کنید. پیشنهاد من استفاده از گواش برای نقاشی روی سفال و ظروف سفالیه. رنگ های مورد نظرتونو با کمی آب رقیق کنید و بعد شروع به رنگ آمیزی طرح کنید. با توجه به سایز طرح تون قلمو مناسب رو انتخاب کنید.

نقاشی روی سفال

خب دوستهای گلم نقاشی ما آماده س، اونو در مکانی قرار بدید تا رنگ ها خشک شه.

نقاشی روی سفال

تو مرحله آخر هم بهتره از اسپری براق کننده استفاده کنین تا ظروف سفالی شما علاوه بر درخشندگی، قابلیت شستشو هم پیدا کنه.

نقاشی روی سفال

امیدوارم شما هم مثل من از کار نقاشی روی سفال خودتون راضی باشین. با بقیه آموزشهای هنر در خانه همراهم باشید. لحظه هاتون خوش

آموزش نقاشی آموزش نقاشی روی سفال مدل ظروف سفال مدل نقاشی روی سفال نقاشی

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

آموزش رنگ آمیزی سفال

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران

تبلیغات