یک کمد مرتب

یک کمد مرتب▪ چطور ساماندهی کنیم؟
سخت‌ترین قسمت تصمیم‌گیری است. اگر این کار را بکنید، بقیه مسائل آسان است.
▪ چندنکته مهم که به شما یادآور می‌شویم، می‌تواند به شما کمک زیادی در تصمیم‌گیری کند.
دو راه برای تصمیم‌گیری درست، وجود دارد:

یک کمد مرتب

- یا خودتان دست به کار شوید.
- و یا از دکوراتورها و افراد خبره بخواهید به شما کمک کنند. که معمولا این افراد کار مرتب کردن کمدها را انجام نمی‌دهند. پس بهترین راه آن است که خودتان دست به کار شوید.
نقاطی را که احتیاج به ساماندهی دارند مشخص کنید. کار خود را از جایی آغاز کنید که استرس و کار کمتری برایتان دارد. از گوش دادن به پیشنهادهای خوب غافل نشوید و بدانید که ممکن است برایتان مفید باشد. اگر کار ساماندهی کردن را به افراد دیگری سپرده‌اید به یاد داشته باشید که تصمیم‌گیرنده نهایی شما هستید و باید از قابل دسترس بودن لوازم تان راضی باشید. به این افراد در مواقع لزوم تذکر دهید تا همه چیز همان‌طور که برای شما راحت‌تر است، اتفاق بیفتد.
▪ نقشه حساب شده
بدانید که موفقیت‌تان در گرو داشتن یک طرح واضح است. اگر این کار را نکنید متوجه می‌شوید پس از مدت‌ها کار، در نهایت همه چیز را دوباره بیرون می‌ریزید و مجبور می‌شوید از نو مرتب کنید و علاوه بر این، ریخته شدن تمام لباس‌ها روی زمین، وحشت شما را صد چندان خواهد کرد.
اما اگر در مورد نقاط مختلف کمدتان فکر نکنید، کار برایتان پیچیده‌تر می‌شود، بدانید هر چه در مورد این نقشه بیشتر فکر کنید هنگام چیدن لباس‌ها وقت کمتری مصرف می‌کنید و در آینده برای خرید لباس‌های جدید راحت‌ترید.
▪ نکات مفید
ـ آسان‌سازی: مهم است که نقاطی را خالی نگه دارید، اما اگر می‌بینید به کارتان لطمه می‌زند از آن استفاده کنید. مهم‌ترین اصل آن است که کارهایتان را به هر شکلی آسان‌تر کنید.
ـ ثبات: مهم‌ترین هدف آن است که روشی را در پیش بگیریم که همیشگی باشد. مرتب‌سازی کمد، باید طوری طراحی شود که با مراجعه هر روزه به آن همچنان پایدار و در دسترس و استفاده باشد.
ـ میانه‌روی: سعی کنید که میانه‌روی داشته باشید. گاهی اوقات گذشتن از برخی از فضاها می‌تواند در برخی فضاهای دیگر مفید باشد. نقاط مختلف مانند قطعات پازل می‌توانند مکمل یکدیگر باشند.
ـ تبلیغات: کارخانه‌های مختلف تولیدات بسیاری را برای ساماندهی کمدها تولید کرده‌اند.
با توجه کردن به تبلیغات، کار خود را سخت نکنید و پس از مدتی فکر بهترین وسایلی که در ساماندهی به شما کمک می‌کنند را انتخاب کنید.
ـ یکنواختی: اینکه اشیای همجنس و اشکال شبیه به هم را خیلی مرتب در کنار هم بگذارید، بسیار مهم است.
وسایل شما باید طوری قرار گیرند که چشم‌نواز باشند و شما به راحتی بتوانید آنها را بردارید.مورد دیگری را که مهم است بدانید این است که معمولاً پس از بیرون ریختن اجناس یک کمد متوجه خراشیدگی‌ها و خرابی‌های کمد خود می‌شوید. بهتر آن است که از قبل فکر این موضوع را بکنید و قبل از گذاشتن دوباره لباس‌ها کمد را ترمیم کنید.به یاد داشته باشید که ممکن است مرتب کردن کمدتان کار مشکلی باشد، اما با یک نقشه درست می‌توانید برای همیشه یک کمد مرتب داشته باشید.

روزنامه تهران امروز
ویرایش و تلخیص:آکاایران

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران

تبلیغات