خانه خوش بو

خانه خوش بوحتما بارها برایتان اتفاق افتاده که از بوی نم نا و یا ماندگی هوای خانه کلافه شده باشید، در این صورت چاره کار بسیار آسان است با معرفی چند روش به شما کمک می کنیم تا با عطرآگین کردن فضای خانه از بو درمانی شاد و پرانرژی شوید و احساس شادابی و طراوت به خود ببخشید.

خانه خوش بو - آکا

کافی است یک ظرف نسوز را تا نیمه آب کنید و یک عدد لیمو ترش را با پوست در آن رنده کنید، سپس این ظرف را روی حرارت متوسط قرار دهید تا بجوشد. به زودی عطر لیموی تازه فضای خانه شما را پر خواهد کرد ضمنا می توانید به جای لیمو ترش از نارنج استفاده کنید. چنانچه اسانس خوراکی یا غیر خوراکی دارید چند قطره از آن را در نعلبکی پیرکسی بریزید و روی ظرفی قرار دهید تا بتوانید زیر آن یک شمع گرد کوچک روشن کنید پس از چند لحظه با گرم شدن اسانس عطر آن همه جا را پر می کند.
از این روش می توانید برای از بین بردن بوی غذای سوخته در منزل به خصوص زمانی که میهمان نیز دارید، استفاده کنید. برای برطرف کردن بوی سوختگی غذا یا سرخ کردنی ها از هوای اتاق ها کافی است پوست لیموترش را بسوزانید تا اتاق ها خوشبو شوند. برای این منظور لازم است همیشه مقداری پوست لیموترش تازه یا خشک شده داشته باشید.

روزنامه کارگزاران
ویرایش و تلخیص:آکاایران

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات