جادویی برای لباس‌ها

پرز گرفتن لباس یکی از مواردی است که می‌تواند شما را در لحظه از پوشیدن آن لباس منصرف کند.
لباس‌های زمستانی مخصوصا بیشتر پرز می‌دهند و اگر از پالتوهایی استفاده بکنید که برای گرم‌تر کردن یا زیبایی خز مصنوعی داشته باشند این پرزها بیشتر می‌شود.

جادویی برای لباس‌ها - آکا

در این ستون امروز راه‌های از بین بردن پرز و شست‌و‌شوی انواع مختلف دیگری از پارچه‌ها را به شما آموزش می‌دهیم تا به راحتی بتوانید از لباس‌هایی که از پارچه‌های مختلف هستند و برایشان مشکلی پیش آمده است دوباره استفاده کنید.
- لباس‌هایی که از بعضی پارچه‌های ضخیم مثل ماهوت و مخمل تهیه می‌شود و خیلی زود انواع و اقسام پرزها مخصوصا «مو» را به خود می‌گیرد که نه با تکان دادن پاک می‌شوند و نه با برس کشیدن برای زدودن همه نوع پرز از روی این گونه لباس‌ها تکه‌ای نوارچسب بردارید و به آرامی روی قسمت‌های پرز گرفته لباس بکشید. خواهید دید که همه موها و پرزها به آسانی جذب نوارچسب خواهند شد.
- هنگام شستن لباس‌هایی که دکمه‌های آن چرمی است اگر دکمه‌های چرمی را با مقداری فویل آلومینیومی بپوشانید از خراب شدن دکمه‌ها بر اثر شستن جلوگیری خواهد شد.
- طرز شست‌وشوی ابریشم:۱) بعد از هر بار استفاده شسته شود. ۲) ابریشم خام خشکشویی شود. ۳) از آب ولرم، پودر رختشویی یا صابون استفاده گردد بدون چنگ زدن.
- برای جلوگیری از سفیدک ابریشم: از مقداری سرکه در هنگام آبکشی استفاده کنید.
- برای اتو زدن ابریشم: آن را با دمای ۸۰درجه اتو بزنید و بعد در کیسه نایلونی در جای خشک نگهداری کنید.
- برای پاک کردن لکه سوختگی سطحی روی لباس یک حبه قند روی لکه بمالید.
- برای جلوگیری از چروک شدن بیش از اندازه پارچه: آنها را کمی آبدار آویزان می‌کنیم.
- برای تمیزکردن لباس‌های نوزاد: با استفاده از صابون‌های کم‌قلیا آنها را می‌شوییم.

روزنامه تهران امروز
ویرایش و تلخیص:آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

چگونه پرز لباس را از بین ببریم , پاک کردن پرز از روی شلوار مشکی , پگونه پرزهای لباس را بگیریم , چگونه پرزهای لباس را بگیریم , پاک کردن پرز و مو از لباس , خلاصی از چسبیدن پر کاپشن , ريختن پرز لباس

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات