می‌خواهید گوشت بخرید؟

می‌خواهید گوشت بخرید؟برای خرید گوشت قرمز به نکات زیر حتما توجه داشته باشید:
▪ در کشور ما گوشت قرمز به دو صورت لاشه و بسته‌بندی عرضه می‌شود و شامل گوشت گاو و گوساله و گوشت گوسفندی است.

گوشت

▪ اگر مراحل بسته‌بندی گوشت با رعایت اصول بهداشتی و تحت نظارت مداوم و دقیق انجام گیرد، محصول فراوری شده، هم مقرون به صرفه‌تر بوده و هم با خیال آسوده‌تری از سوی مصرف‌کننده خریداری خواهد شد.
▪ اولین قدم در خریداری گوشت قرمز توجه به مهر سازمان دامپزشکی است. در انتخاب گوشت این عقیده قدیمی رایج است که هر چه قدر گوشت روشن‌تر باشد، بهتر و سهل‌الهضم‌تر است، در صورتی که چنین نیست.
▪ گوشت گوساله بسیار جوان با آنکه رنگ روشنی دارد ولی هضم آن آسان نیست. گوشت حیوان جوان، گوشت ژلاتینی سنگین و بدهضم است. اگر حیوان ذبح شده خیلی پیر باشد، گوشت آن دارای رشته‌های عضلانی سخت خواهد بود.
▪ معمولا رنگ گوشت خوب، روشن و زنده (درباره گاو و گوسفند، قرمز و در گوساله گلی رنگ)، چربی آن سفید و یا کمی زرد رنگ است.
▪ در خرید گوشت حتما به سختی مخصوص آن توجه کنید، چون گوشت حیوانی که از نظر کیفیت در سطح پایین‌تری قرار دارد، شل بوده و رنگ آن تیره و عاری از چربی است.
▪ همواره از خرید گوشت‌هایی که دارای منظره بد و بوی نامطبوع هستند، خودداری کنید. کیفیت گوشت علاوه بر موارد فوق حتی در یک دام نیز بسته به اینکه مربوط به چه قسمتی از بدن حیوان باشد متفاوت است.
▪ در هنگام خرید علاوه بر توجه به کیفیت ظاهری گوشت، حتما آن را بو کنید. اصولا بوی گوشت بستگی به محل زندگی، نوع و تغذیه حیوان دارد ولی به طور کلی می‌توان گفت گوشت سالم و خوب باید بدون بوی غیرطبیعی باشد.
▪ برای ارزیابی می‌توانید مقداری از گوشت را در قابلمه محتوی آب داغ قرار داده و در آن را بگذارید. سپس به مدت ۱۰ دقیقه آن را بجوشانید و بعد در قابلمه را برداشته و بلافاصله بو کنید.
▪ سپس گوشت را روی تخته یا سینی قرار داده و به وسیله یک چاقوی تمیز شکاف عمیق داده و دوباره بو کنید. گوشت طبیعی فاقد بوی نامطبوع بوده و اشتهای شما را تحریک خواهد کرد تا بدون نگرانی نوش جانش کنید!‌

روزنامه سلامت
ویرایش و تلخیص:آکاایران

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران

پربازدیدها
تبلیغات