نمایی نو برای لوسترهای قدیمی

نمایی نو برای لوسترهای قدیمی اگر گذشت زمان و مجاورت با گردوغبار و دوده موجود در هوا مسبب تغییر رنگ لوستر قدیمی شما شده و یا به طور کلی از اینکه سالیان سال از آن به عنوان نورپرداز فضای خانه تان با همان شرایط ظاهری استفاده کرده اید خسته شده اید، می توانید آن را رنگ آمیزی کنید.

نمایی نو برای لوسترهای قدیمی

 لوسترهای به اصطلاح برنزی که دارای فرم های پیچشی زیادتری هستند، برای این منظور بسیار مناسبند. شما می توانید با استفاده از رنگ های اکلیلی طلایی، نقره ای و یاسی کلیه سطوح آن را پوشش داده و یا آنکه مانند تصویر با به کارگیری چند تکنیک به طور همزمان برای آنها نمایی نو و زیباتر ایجاد کنید. برای این منظور کافی است از ترکیب سه رنگ سفید، سبز و قهوه ای (از نوع آکریلیک) رنگ آبی سبز و یا آبی کپکی درست کرده و با تماس قلم موی آغشته به کمی رنگ آن هم به صورت خشک و بدون آب بر روی کلیه سطوح لوستر به گونه ای رنگ آمیزی کنید که رنگ همه برآمدگی ها و فرورفتگی های لوستر را بپوشاند. از آنجا که لوسترهای به اصطلاح برنزی معمولاً به رنگ قهوه ای هستند، باقی ماندن این رنگ در فرورفتگی ها و یا در بعضی قسمت های سطحی به عنوان پس زمینه، زیبایی خاصی را ایجاد می کند.
پس از اتمام این روش رنگ آمیزی، کمی از رنگ طلایی آکریلیک را بر روی انگشت اشاره قرار داده و سپس با مالش دو انگشت شست و اشاره به هم و در نتیجه کم شدن غلظت رنگ، با همان دو انگشت به عنوان ابزار رنگ آمیزی برخی از سطوح برآمده لوستر را طلایی کنید. در پایان این مرحله خواهید دید با صرف زمانی کم و هزینه ای اندک لوستر قدیمی شما نه تنها به لحاظ رنگ ظاهری بلکه حتی به لحاظ ترکیب و شکل نیز متفاوت به نظر می آید.
توضیح: از آنجایی که رنگ های آکریلیک در آب قابل حل هستند برای شست وشوی دستان تان نگران نباشید ولی این به این معنا نیست که پوشش رنگی ایجاد شده بر روی لوستر نیز در تماس با آب از بین می رود بلکه خاصیت رنگ آکریلیک این است که پس از خشک شدن به هیچ وجه با آب پاک نمی شود لذا با خیال راحت آن را طبق معمول با دستمال نمدار تمیز کنید.

روزنامه شرق
ویرایش و تلخیص:آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تمیزکردن لوسترهای برنجی ونقرهای , آموزش طلایی کردن فلز ات آباژور , چگونه برنز را براق کنیم , تميز كردن لوستر برنز , رنگ مخصوص لوستر , رنگ کردن لوستر , پاک کردن برنز

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران

تبلیغات