در این بخش از سایت آکاایران نگهداری غذای پخته را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: به جز تعداد انگشت شماری از غذاها که مناسب نگهداری در فریزر نمی باشند اغلب غذاها را می توان به صورت پخته شده منجمد نموده و در مواقع لزوم آنها را به مصرف رساند.

نگهداری غذای پخته,نگهداری غذای پخته در فریزر,نگهداری غذای پخته شده در فریزر

نگهداری غذای پخته شده

غذاهائی که بهتر است در فریزر قرار داده نشوند عبارتند از: غذاهائی که در ترکیبات آنها مواد خمیری مانند رشته، ماکارونی و همچنین سیب زمینی به کار رفته باشد. سفیده تخم مرغ، سس ها و سالادهائی که در آنها مایونز به کار برده شده است در صورت فریز کردن طعم آنها تغییر خواهد کرد.

منجمد کردن برنج پخته نیز توصیه نمی گردد
آکاایران: چون در طول مدت نگهداری تغییراتی در طعم، بو و کیفیت چاشنی ها و ادویه جات به کار برده شده حاصل می شود لذا غذاهائی که جهت قرار دادن در فریزر در نظر گرفته شده اند در موقعی که جهت مصرف از فریزر خارج و آماده می گردند چاشنی زده شود غذاهای پخته شده با غذاهای مازاد بر احتیاج قبل از قرار دادن در فریزر بایستی سرد گردند بهتر است ظروف غذاها را جهت پائین آوردن حرارت در آب خیلی سرد قرار داده بعد از خنک شدن در مقادیر معینی که برای نیاز هر خانواده لازم می باشد در ظروف مخصوص فریزر ریخته و منجمد نمود.

ویرایش و تلخیص:آکاایران

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران

غذا

نگهداری غذای پخته، انجماد غذاهای پخته شده

در این بخش از سایت آکاایران نگهداری غذای پخته را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. به نقل از به جز تعداد انگشت شماری از غذاها که مناسب نگهداری در ف
زمان

نگهداری غذای پخته بیش از این زمان ممنوع!

توصیه‌های مهم غذایی به هیات‌های مذهبی را بخوانید.معاون بهداشتی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه عدم رعایت موازین بهداشتی در توزیع نذورات در ایام ماه محرم از سوی برخی از تکایا و هیات
تبلیغات