چند نکته‌ برای‌ کد بانو

چند نکته‌ برای‌ کد بانو● کندن‌ پوست‌ گوجه‌ فرنگی‌
برای‌ اینکه‌ پوست‌ گوجه‌فرنگی‌ را به‌ آسانی‌ بدون‌اینکه‌ به‌ گوشت‌ آن‌ لطمه‌ای‌ وارد شود بکنید،نخست‌ آن‌ را یک‌ دقیقه‌ در آب‌ جوش‌ بیندازید وسپس‌ از آب‌ جوش‌ در آورید و بلافاصله‌ در آب‌سرد بگذارید، بدین‌ ترتیب‌ پوست‌ آن‌ به‌ خوبی‌ وآسانی‌ کنده‌ می‌شود.

نکته‌

● سیب‌زمینی‌
برای‌ سلامتی‌ خود و خانواده‌ خود، سیب‌زمینی‌ رابخار پز کنید و بعد استفاده‌ نمایید و بهتر است‌ که ‌آن‌ را سرخ‌ نکنید و سیب‌زمینی‌ پخته‌ در آب‌ راسعی‌ کنید همان‌ روز اول‌ استفاده‌ کنید و اگر باقی‌ماند آنها را دور بریزید; زیرا اگر یکی‌ دو روز نگه‌داشته‌ شود دارای‌ میکروب‌ می‌شود که‌ بسیارخطرناک‌ است‌. اگر آش‌ یا سوپی‌ را درست‌ کردیدکه‌ به‌ علت‌ غفلت‌ دو دفعه‌ نمک‌ زده‌اید و شورشده‌ است‌ چند دانه‌ سیب‌زمینی‌ را قطعه‌ قطعه‌کرده‌ و در آن‌ بیندازید، نمکهای‌ زیادی‌ را به‌ خودجذب‌ خواهد کرد و به‌ این‌ ترتیب‌ سوپ‌ یا آش‌شما به‌ راحتی‌ قابل‌ خوردن‌ می‌شود.
● هویج‌
برای‌ رنگین‌ کردن‌ انواع‌ خوراکی‌ها و سوپ‌ وآش‌ از پودر هویج‌ استفاده‌ کنید. به‌ این‌ ترتیب‌ که‌هویج‌های‌ کوچک‌ و سالم‌ را انتخاب‌ کنید و آن‌ راروی‌ سینی‌ مخصوص‌ قرار دهید و در فر بگذاریدتا کاملا خشک‌ شود، سپس‌ آن‌ را بکوبید و به‌صورت‌ پودر درآورید و برای‌ رنگین‌ کردن‌ غذا به‌کار ببرید.
● شستشوی‌ توت‌ فرنگی‌
توت‌ فرنگی‌ را باید در آب‌ استرلیزه‌، شستشو داد تاتوت‌ فرنگی‌ مصون‌ از هر گونه‌ میکروب‌ شود. بایدنیم‌ ساعت‌ قبل‌ از مصرف‌ آن‌ را بشویید، زیرا دراین‌ مدت‌ مقدار کمی‌ از عطر آن‌ را از بین‌ می‌رودولی‌ اگر مدت‌ بیشتری‌ بگذرد، عطر آن‌ به‌ کلی‌ناپدید می‌شود، بهتر است‌ قبل‌ از شستن‌، دستمال‌نازکی‌ را تر کنید وتوت‌ فرنگی‌ را در آن‌ بریزید، تاگرد و خاک‌ توت‌ فرنگی‌ گرفته‌ شود.

خانواده سبز
ویرایش و تلخیص:آکاایران

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران

پربازدیدها
تبلیغات