نکته به نکته ، بو به بو

نکته به نکته ، بو به بوآیا در خانه بوی بدی پیچیده که امان‌تان را بریده است؟ به توصیه‌های زیر عمل کنید تا با استفاده از روش‌های طبیعی از شر بوی بد خلا‌ص شوید:

نکته به نکته | بو به بو - آکا

● بوی پخت و پز و مواد سرخ شده
برای از بین بردن این بو، تنها کافی است یک حبه قند را در ظرفی بگذارید و داغش کنید. بویی شبیه به بوی دلپذیر کارامل در تمام خانه پخش می‌شود. حتی قبل از داغ کردن قند می‌توانید یک قاشق چای خوری وانیل را با کمی روغن مخلوط کرده و روی قند بریزید.
● بوی شیرینی خانگی
برای از بین بردن این بو کافی است یک تکه نان روی درماهی‌تابه یا ظرفی که در آن شیرینی می‌پزید بگذارید و پس از تمام شدن کارتان، نان را بردارید.
بوی رنگ
برای از بین بردن بوی رنگ در یک اتاق تازه رنگ شده، کافی است یک ظرف را پر از شیر داغ کرده و وسط اتاق قرار دهید. حتی می‌توانید در یک ظرف آب، پیازی که به چهار تکه تقسیم شده بیندازید و برای مدتی در اتاق را ببندید. پس از چند ساعت می‌بینید که بوی رنگ کاملا از بین رفته است.
● بوی هوای مانده
برای از بین بردن بوی ماندگی، مقداری سرکه سفید را تبخیر کنید و در عین حال تمام در و پنجره‌ها را ببندید. پس از یک ساعت تمامی درها را باز کنید تا هوا جریان پیدا کند.
بوی سیگار
ابتدا در و پنجره‌ها را باز کنید تا هوا کاملا عوض شود. سپس خانه را کاملا تمیز کنید. بوی سیگار و موادمخدر به گونه‌ای است که روی تمامی وسایل می‌نشیند. ابتدا شیشه پنجره‌ها و سپس مبلمان و فرش و موکت را تمیز کنید و روی آنها را جاروبرقی بکشید. پرده‌ها و تمامی سطوح قابل شست و شو را نیز با آب و مواد شوینده قوی پاک کنید. تنها در این صورت از شر بوی سیگار خلاص می‌شوید.
● بوی بد داخل کمد و قفسه‌ها
برای از بین بردن بوی ماندگی داخل قفسه‌ها و کمدها،پرتقالی را سوراخ کنید و روی آن تخم میخک بپاشید و روی قفسه‌ها یا درون کمد قرار دهید.
● بوی ماندگی یا کپک در کمد
پیشنهاد می‌شود داخل کمد را خالی کنید و با سیم ظرفشویی آغشته به آب صابون داخل آن را بشویید. سپس با یک دستمال مرطوب آن را پاک کرده و کاملا خشک کنید.
● بوی بد لباس‌ها و پارچه‌ها
می‌توانید قبل از شستن آنها، کمی جوش‌شیرین روی آنها بپاشید تا بوی بدشان گرفته شود.
● بوی خوب در خانه
اگر تمایل دارید تمام خانه بوی خوبی بگیرد، در فر را باز بگذارید، درجه را روی پایین‌ترین حد قرار دهید، درون فر یک برگه آلومینیومی پهن کنید و روی آن مقداری تخم میخک، پوست پرتقال و لیمو بگذارید. همچنین می‌توانید درون یک ظرف آب ولرم، مقداری دارچین بریزید و روی رادیاتور گرم قرار دهید.

روزنامه سلامت
ویرایش و تلخیص:آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

از بین بردن بوی رنگ روغن در خانه , از بین بردن بوی کره در شیرینیها , چگونه بوی رنگ را از بین ببریم , از بین بردن بوی رنگ روغن , از بین بردن بوی رنگ چوب , از بین بردن بوی چرم گاو , از بین بردن بوی تینر , بو گرفتن آب در یخچال , دلیل بو گرفتن بیضه , کارتونهای بو رنگ , بو گرفتن پارکت , رفع بوی چسب , رفع بوی رنگ

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات