loading...

راهکاری مناسب برای استفاده بهینه از فضا

راهکاری مناسب برای استفاده بهینه از فضاوجود راهکارهای مناسب برای استفاده بهینه از فضای موجود در خانه، اندکی از نگرانی های ما کاسته است.

راهکاری مناسب برای استفاده بهینه از فضا - آکا

 انتخاب میزگرد غذاخوری از جمله این راهکارها است که بیشتر برای اتاق های کوچک غذاخوری که ابعاد مربع شکلی نیز دارند، مورد استفاده قرار می گیرند.شایان ذکر است تنها دایره ای شکل بودن سطح روی میزکافی نیست، بلکه تعبیه پایه ستونی شکل در وسط آن محیط اطراف را برای قرارگرفتن حداقل چهار صندلی باز نگه می دارد و این از مزایای این گونه میزها است.
میز غذاخوری موجود در تصویر نیز از جمله این میزها است که سطح دایره ای شکل آن قطری برابر یک متر دارد. در این میز نیز پایه ستونی وجود دارد که با اتصال آن به چهار پایه عمود برهم در روی زمین استوار شده است، میزان قطر این میز اجازه قرار گرفتن تا حداکثر چهار صندلی را می دهد. اجزای صندلی هایی که در تصویر ملاحظه می کنید، هر کدام جدا شدنی بوده و با جفت کردن چوبهایی با فرو رفتگی ها و برآمدگی های مخصوصی دوباره شکل می گیرند.در این اتاق تلفیقی از رنگهای زرد و سبز تیره به کار گرفته شده است، این ترکیب رنگها در پارچه صندلی ها و فرش پهن شده در اتاق نیز به وضوح دیده می شود.با توجه بیشتر به تصویر خواهید دید پنجره های این اتاق قدی بوده و برای نهایت استفاده از نور آفتاب تنها والان کوتاهی در بالای پنجره آویخته شده است و این در روزهای سرد زمستان بسیار پر اهمیت است، پنجره ها فرمی بسیار جالب دارند و قسمت بالایی آنها شبکه های مربع شکل بزرگی دارد ولی در قسمت پایین از چوبهای نرده مانند عمودی برای پوشاندن شیشه استفاده شده است که یکی از دلایل مهم آن ایجاد امنیت برای بچه های کوچک خانواده است.قرار دادن تابلویی از یک گل آفتابگردان نقاشی شده با قاب و حاشیه ای به رنگ سبز هماهنگی بسیاری با محیط دارد.

روزنامه ایران
ویرایش و تلخیص:آکاایران

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران


تبلیغات