loading...

یک پذیرایی افسانه‌ای

یک پذیرایی افسانه‌ای اگر می‌خواهید دوستان و آشنایان برای آمدن به منزل شما انگیزه پیدا کنند، باید تلاش کنید و خانه خود را به وسایلی مجهز کنید که آنها تصور کنند در منزل خودشان هستند و کاملاً راحت باشند، با تغییرات کوچک مهمان شما چه ۵ دقیقه بماند، چه ۵ روز متوجه مهمان‌نوازی شما خواهد شد.

یک پذیرایی افسانه‌ای - آکا | دکوراسیون پذیرایی و حال

● در اتاق مخصوص مهمان
▪ یک جعبه دستمال کاغذی: همه مردم عطسه می‌کنند، آب دهان خود را بیرون می‌ریزند. اما در چنین مواقعی که نمی‌خواهید به دنبال دستمال بگردند، پس لطفاً آنها را در دسترس قرار دهید.
▪ ملافه‌های تمیز: شما باید قبل از اینکه مهمان‌ها از راه برسند تمام ملافه‌ها را تعویض کنید. در غیر این صورت این کار شما ممکن است به عنوان نوعی بی‌ادبی تلقی شود.
▪ حوله‌های تمیز: چند دست حوله تمیز بیرون بگذارید تا مهمانان بتوانند هر روز از یک حوله تمیز استفاده کنند.
▪ تلفن: بیشتر افراد این روزها از موبایل استفاده می‌کنند. اما اشکالی ندارد که یک گوشی تلفن در اتاق آنها قرار دهید. زیرا ممکن است سرویس‌دهی گوشی آنها در محل زندگی شما چندان رضایتبخش نباشد.
▪ ساعت رومیزی: کمتر اتفاق می‌افتد که افراد در مسافرت با خود ساعت حمل کنند اما همیشه روزهایی هست که باید سر موقع در جایی حاضر شوند (به‌ویژه روز آخر) ساعت رومیزی زحمت بیدار کردن آنها را از دوش شما برمی‌دارد.
● در اتاق نشیمن
▪ چیزی برای خواندن: باید جالب، قابل فهم و متداول باشد. می‌توانید مجله‌هایی که بی‌طرف بوده و نسبتاً جذاب هستند را روی میز قرار دهید. به عنوان مثال یک مجله که بتوانند اخبار روزانه را مطالعه کنند و مجله‌ای دیگر که بتواند آنها را سرگرم کند.
▪ کتاب رومیزی: بیشتر افراد شاید اصلاً به این کتاب توجهی نکنند، اما اگر شما چنین کتابی را روی میز قرار ندهید میز خالی به‌نظر می‌رسد. موضوع کتاب می‌تواند هر چیزی باشد و باید پر از عکس باشد.
▪ پتو: یک پتو روی مبل راحتی بگذارید. برای یک شب سرد، یک چرت کوتاه و تماشای فیلم‌های ترسناک مفید است.
▪ بالشتک (کوسن): مبل راحتی شما باید هر دوی این موارد را دارا باشد و بالشتک به انجام این کار کمک می‌کند. با این کار به مهمانان خود نشان می‌دهید که هم سلیقه خوبی دارید و هم به نوعی مبل شما برایشان راحت‌تر جلوه می‌کند.
▪ موزیک‌های متفاوت: این برای مجموعه شخصی شما نیست، تنها برای ایجاد یک حال و هوای دیگر در خانه است. کمی جاز، کلاسیک، موسیقی‌های محلی و آهنگ‌های ملایم به شما در انجام این کار کمک می‌کند.
● در آشپزخانه
آب یخ: بیشتر مردم دوست ندارند از شیر آب بخورند. شما باید آب تصفیه شده به آنها بدهید یا از آب‌های معدنی استفاده کنید.
▪ نوشیدنی: زمانی که برای شما مهمان می‌آید اولین چیزی که به آنها تعارف می‌کنید، یک لیوان نوشیدنی است. اما اگر یک منوی کامل از نوشیدنی‌های مختلف را به آنها ارائه دهید، مسلماً احساس بهتری پیدا می‌کنند. لازم نیست همه نوشیدنی‌ها در یخچال شما پیدا شود اما نوشیدنی‌های اساسی را داشته باشید؛ آبمیوه نوشابه‌های گازدار (رژیمی و معمولی) .
ظروف تمیز: هیچ کس دوست ندارد زمانی که به منزل شما می‌آید شروع به شستن ظرف‌ها کند یا منتظر بنشیند تا شما این کار را انجام دهید. بشقاب و قاشق و چنگال باید در قفسه‌های مخصوص به خودشان قرار بگیرند نه در سینک ظرفشویی.
● در دستشویی
▪ حوله‌های تمیز: حتی اگر مهمان‌ها فقط سالی یک‌بار به خانه شما می‌آیند، داشتن یک دست حوله تمیز ضروری است. هیچ‌کس دوست ندارد با دست‌های خیس از دستشویی بیرون آید.
صابون مایع: با مقدار کمی صابون می‌توانید خود و مهمان‌هایتان را پاکیزه و سلامت نگاه دارید.
▪ مسواک باز نشده: تا به حال اتفاق افتاده که در زمان مسافرت رفتن مسواک خود را در خانه جا گذاشته باشید. مطمئناً مهمان‌ها می‌توانند بروند از مغازه برای خودشان یک مسواک بخرند اما اگر شما یک مسواک باز نشده داشته باشید نشان می‌دهد که برای آنها ارزش قائل بوده و از قبل به فکرشان بودید.
دستمال کاغذی: مقدار زیادی از آن را در دستشویی جایی که کاملاً قابل رویت باشد، قرار دهید.
▪ سشوار: اگر کسی در مسافرت بوده و چند روزی برای استراحت به خانه شما آمده سشوار یکی از نیازهای اساسی اوست.
▪ دارو: در مورد شکم و سر فکر کنید. در جعبه داروها حتماً قرص‌های سردرد و دل‌درد قرار دهید.
▪ گوش پاک‌کن: اگر مهمان‌ها مسافت زیادی را برای رسیدن به خانه شما طی کرده باشند قطعاً گوش آنها هوا و گرد به خود گرفته، پس وسیله مورد نیاز برای تمیز کردن را در اختیارشان قرار دهید.
▪ کرم مرطوب‌کننده: این ماده استفاده‌های متفاوتی دارد. از چرب کردن لب‌ها گرفته تا مراقبت از پوست.

روزنامه تهران امروز
ویرایش و تلخیص:آکاایران

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران


تبلیغات