بهترین روش برای تمیز کردن اتو و از بین بردن جرم آن


تمیز کردن اتو

زمانی که مدت طولانی از اتو استفاده می کنید متوجه لک های سفید رنگی روی لباس می شوید که نشان از جرم داخل منافذ اتو است. بهترین روش برای تمیز کردن اتو و از بین بردن جرم آن را در این بخش بیاموزید.

اتو های بخار به مرور زمان جرم می گیرند و گاهی هم منافذهای خروج بخار بسته می شوند که باعث می شود  هنگام صاف کردن چروک های لباس روی آن رد به جای بماند. از روش زیر برای تمیز کردن اتو و از بین بردن جرم های داخلی آن استفاده کنید.

وسایل مورد نیاز برای از بین بردن جرم ها داخل اتو بخار  :
 
آب
سرکه سفید
دستمال یا حوله
 
تمیز کردن اتو
 
دستور کار برای از بین بردن جرم های داخلی اتو بخار :
 
1 - داخل اتو بخار، مقدار مساوی آب و سرکه بریزید.
2 - اتو را روی یک پارچه یا حوله تمیز بگذارید به طوری که به صورت ایستاده باشد. مراقب باشید اتو روی پارچه نیفتد.
3 - اتو را روی بخار تنظیم کنید. بگذارید آب و سرکه کاملا بخار شود.
4 - مخزن اتو را با آب پر کنید.
5 - 10 دقیقه صبر کنید سپس بدنه فلزی را با یک دستمال تمیز و مرطوب پاک کنید. مراقب دست خود باشید، اتو هنوز داغ است. بهتر است پارچه را هنگام تمیز کردن چند لایه تا کنید.
6 - در صورت درآمدن مخزن آب، آن را یک یا دو بار با آب بشویید. بگذارید در معرض هوا کاملا خشک شود.
 
تمیز کردن کف اتوهای قدیمی
اتوهای قدیمی که کف آن روکش تفلون ندارند در اثر تماس با پارچه زود کثیف می شوند که حتماً باید تمیز شوند، توصیه می شود وقتی اتو داغ است با یک پارچه ی کتانی که در دست مچاله کرده اید کف آن را تمیز کنید سپس با پارچه ی آغشته به نمک یا چوش شیرین بقایای جرم کف اتو را پاک کنید.
بهترین روش برای تمیز کردن اتو و از بین بردن جرم آن 5/5 1
منبع : سیمرغ-/ف

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

برای ازبین بردن شوره اتو چه باید کرد , برای از بین بردن رسوب ماشین لباسشویی , از بین بردن رسوب ماشین ظرفشویی , بهترین راه از بین بردن رسوب , شست و شوی خودکار اتو چیست , از بین بردن آهک اتو بخار , روش رسوب زدایی اتو بخار , رسوب زدایی اتو بخار , روش جرم گیری بخارشو , رسوب زدایی اتو پرس , علت بخار نکردن اتو , جرم گیری اتو بخار , رسوب گیری از اتو , جرمگيري اتو بخار , پاک کردن جرم اتو , پاك كردن جرم اتو , جرم گیری اتو , پاک کردن جرم , رفع رسوب اتو , گرفتگی اتو , رسوب اتو

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات