در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد خرید ظروف بلور و کریستال را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: با توجه به محبوبیت این ظروف در بازار شاهد عرضه نمونه های متنوع با ملیت های گوناگون هستیم.نمونه های ایرانی، نمونه های تولیدی کشورهای آلمان، ایتالیا، چک، ترکیه، فرانسه و... که هرکدام بسته به ملیت و طراحی و میزان نقش و خط یا به قولی تراش روی کریستال قیمت های متفاوتی دارند.براساس بررسی های انجام شده کریستال های چک از گران ترین و با کیفیت ترین های بازار هستند.البته نمونه های ایرانی نیز طی سال های اخیر از لحاظ کیفی در حد چشمگیری رشد داشته اند و شاید از لحاظ طراحی و درخشش ظاهری با نمونه های وارداتی قابل تشخیص نباشند.

کریستال چک و لاروس ایتالیا در زمره باکیفیت ترین انواع کریستال قرار دارند و کریستال مارک والتر و بوهمیای آلمان، آرکروک فرانسه، سوگای ژاپن، آر سی آر ایتالیا، تویوی ژاپن، جی جی سی و ناخمن آلمان از جمله مارک های مطرح بازار کریستال به شمار می آیند.ظروف کریستال از قیمت بالایی برخوردارند، از این رو هنگام خرید این ظروف لازم است که بودجه خوبی برای آن کنار گذاشته شود.

نکاتی برای خرید ظروف و اشیای بلور و کریستال

 در وهله اول بودجه خود را مشخص کنید. این کار موجب می شود تا شما بدانید با بودجه ای که دارید به سراغ کدام برند یا محصولات کدام کشور می توانید بروید.

 

 علاقه مندی خود را برای خرید برند خاص مشخص کنید. ممکن است شما بودجه کمی برای خرید ظروف کریستال در نظر گرفته باشید؛ اما به کریستال های چک یا آلمان یا لهستان علاقه مند باشید.
در این صورت باید تکلیف خود را مشخص کنید یا یک ظرف کوچک از یک برند مطرح خریداری کنید یا یک ظرف ارزان تر.

 

هنگام خرید کریستال به اصل یا تقلبی بودن ظروف توجه کنید. برخی مدل های تقلبی ظروف کریستال در بازار وجود دارد که با کیفیت پایین تولید شده و با قیمت انواع اصلی به فروش می رسد.
تنها راه مطمئن، خرید از مراکز معتبر و نمایندگی هاست. همچنین کریستال های اصل برگه مخصوصی دارند که کشور سازنده درصد کریستال آنها را مشخص کرده است.

 

آکاایران: کیفیت آنچه را که می خرید، بررسی کنید. برای تشخیص شیشه و بلور با کیفیت بالا باید فاکتورهای زیادی را در نظر داشت، مانند ظاهر جنس و نحوه بسته بندی آن، شیشه و بلور تولیدی نباید رنگ مات داشته و دارای حباب باشد. شیشه و بلور وقتی دارای رنگ سفید یا به اصطلاح بی رنگ باشد نشان دهنده کیفیت خوب آن است.

 

در مورد ظروف و اشیای طلا یا نقره کوب دقت زیادی داشته باشید؛ زیرا ممکن است برخی از فروشندگان در مورد میزان طلا یا نقره به کار رفته در ظرف مورد نظر اطلاعات درست به خریدار ارائه نکنند یا اینکه ممکن است عیار طلا یا نقره ای را که روی کریستال به کار رفته است، زیاد اعلام کنند.

 

قبل از خرید به خوبی طروف و اشیا را بررسی کنید تا کجی، لب پریدگی و... نداشته باشد.

 

قیمت را از چند فروشگاه بپرسید. کالا را در بسته بندی صحیح و مطمئن از فروشنده تحویل بگیرید؛ زیرا زمانی که کالا از فروشگاه خارج شد مسوولیت آن با شماست، نه با فروشنده.

 

هنگام خرید ظروف رنگی حتما به یکنواختی رنگ در قسمت های گوناگون ظرف دقت کنید.

 

حتما هنگام خرید فاکتور را از فروشنده را دریافت کنید. برخی از برندها نیز برای محصولات خود خدمات پس از فروش یا گارانتی درنظر گرفته اند که می توانید از این خدمات نیز استفاده کنید.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

ارزانسرای ورود آقایان ممنوع کرج , تفاوت شیشه و بلور

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران

خرید

راهنمای خرید لوازم بلور و کریستال

راهنمای خرید لوازم بلور و کریستال ظروف کریستال و بلور از محبوب ترین ها نزد اکثر ما هستند. محبوبیت کریستال و بلور در حدی است که بسیاری از شرکت های تولیدکن
تبلیغات