آکاایران به نقل از لاپلاس :
نکته ی شماره 1

یکی از نکات رایجی که عموما برای خیاطان رخ می دهد، جمع شدن نخ و یا گیر کردن آن است. چه نکاتی را درهنگام کار با چرخ خیاطی رعایت کنیم تا هیچ وقت با این مشکل مواجه نشویم؟

اولین نکته ای که باید رعایت نمایید این است که به هنگام نخ کشی، اهرم بالابر پایه حتما درحالت بالا قرار گیرد تا نخ بین دیسک ها و در مسیر مناسب قرارگیرد. همچنین درجه کشش نخ را نسبت به نوع پارچه تنظیم نمایید .نکته ی بعدی این است که هرگز توپی چرخ را برعکس نچرخانید زیرا این عمل باعث جمع شدن نخ درکمپلت و درنهایت گیرکردن چرخ می شود.

در آخر هم دقت داشته باشید توپی به سمت خودمان چرخانده شود و هیچ وقت دوخت بدون پارچه انجام ندهیم.

11 نکته ی باریک تر از مو در خصوص چرخ های خیاطی
نکته ی شماره 2

مشکل رایج بعدی که عموما برای افراد پیش می آید، پاره شدن نخ است! سوال بعدی ای که وجود دارد این است که علت پاره شدن نخ چیست؟

علی تخیری مدیر نمایندگی 25 کاچیران در پاسخ، موارد زیر را مطرح می کند:

در خصوص پاره شدن نخ، حالت های زیر ممکن است رخ داده باشد:

یکی از رایج ترین این حالات، استفاده از سوزن و نخ نامرغوب است. مورد بعدی، سفت بودن کشش نخ بالا نسبت به نوع پارچه می باشد و گاهی اوقات نیز، اشتباه در نخ کشی چرخ موجب پاره شدن نخ می شود.

11 نکته ی باریک تر از مو در خصوص چرخ های خیاطی
نکته ی شماره 3

جمع شدن نخ زیر پارچه به چه دلیل است و چه کاری باید انجام داد تا با چنین مشکلی مواجه نشویم؟

جمع شدن نخ زیر پارچه در دو حالت ممکن است رخ دهد. حالت نخست، سفت بودن کشش نخ ماکو می باشد. در این حالت می بایست پیچ روی ماکو را شل کنیم. مورد دوم هم شل بودن کشش نخ بالا نسبت به نوع دوخت می باشد.

11 نکته ی باریک تر از مو در خصوص چرخ های خیاطی
نکته ی شماره 4

کدامیک از قسمت های چرخ را روغنکاری نمائیم؟

قسمت کمپلت ماکو. توجه داشته باشید که غیر از این قسمت، هیچ یک از اجزای دیگر چرخ را نباید روغنکاری کنیم!

11 نکته ی باریک تر از مو در خصوص چرخ های خیاطی
نکته ی شماره 5

هر چند وقت یک بار چرخ را روغنکاری کنیم ؟

معمولا پس از هر6 تا 8 ساعت کار مداوم با چرخ، باید آنرا روغنکاری نمود. همچنین در صورت عدم استفاده از چرخ به صورت طولانی مدت نیز ابتدا آنرا نظافت و سپس روغنکاری نمائید تا چرخ برای استفاده بعدی آماده به کار باشد.

11 نکته ی باریک تر از مو در خصوص چرخ های خیاطی
نکته ی شماره 6

سرویس چرخ خیاطی هر چند وقت یک بار لازم است؟

درصورتیکه به طور مداوم از چرخ استفاده نمائیم (میانگین روزی 2 تا 4 ساعت) و پس از استفاده، نظافت و پرزگیری صورت گیرد، سالی یکبار می بایست چرخ را سرویس نمائیم. درغیراینصورت، برای چرخ هائی که بیش از این مورد استفاده قرارمی گیرد، بسته به نوع نگهداری، هر شش ماه یکبار این امر لازم و ضروری بنظر می رسد.

اینها توضیحات علی تخیری مدیر نمایندگی 25 کاچیران در خصوص سرویس چرخ خیاطی بود.

11 نکته ی باریک تر از مو در خصوص چرخ های خیاطی
نکته ی شماره 7

سوال دیگری که از وی پرسیدیم، در خصوص کیفیت نخ در کارکرد چرخ خیاطی بود و این مهم که کیفیت نخ چه تاثیری در کارکرد چرخ خیاطی دارد؟

این نماینده ی رسمی چرخ خیاطی های کاچیران در پاسخ گفت: کیفیت پایین نخ موجب عدم دوخت مناسب، پرزگرفتن بین دیسک های کشش نخ و اختلال عملکرد آن، جمع شدن پرز در قسمت ماکوکمپلتی و عدم اجرای مناسب دوخت می شود. به همین خاطر بهتر است همیشه از نخ یکنواخت وبدون پرز استفاده گردد.

11 نکته ی باریک تر از مو در خصوص چرخ های خیاطی
نکته ی شماره 8

با توجه به این که سوزن های متعدد و با تنوع زیاد در بازار موجود می باشد، فرق بین سوزن های استاندارد و غیراستاندارد را از کجا متوجه شویم؟

علی تخیری مدیر نمایندگی 25 کاچیران در پاسخ به این سوال می گوید: سوزن های استاندارد براق ترهستند و طول گودی ایجاد شده پشت سوزن بیشترمی باشد. همچنین مارک سوزن و شماره آن روی خود سوزن حک شده است. سوزن های چرخ خیاطی و گلدوزی دارای گودی پشت سوزن بلندتر و قابلیت اجرای دوخت باعرض تعریف شده را دارند که این مورد در سوزن های معمولی وجود ندارد و گودی شیار، ناچیز و اجرای دوخت، با اختلال و در مواردی باعث خارج شدن نخ از تنظیم مناسب نیز می گردد.

بطور کلی توصیه می شود برای تهیه سوزن مناسب، حتما به نمایندگی های مجاز کاچیران مراجعه شود.

11 نکته ی باریک تر از مو در خصوص چرخ های خیاطی
نکته ی شماره 9

برای خیاطی طولانی مدت و استفاده از چرخ خیاطی در مزون ها و یا انجام سفارشات، چه چرخی مناسب تر است؟

از هر دو گروه چرخ های نیولایف و یاسمین می توان استفاده کرد. ولی ترجیحا چرخ های نیولایف برای کارهای حرفه ای تر گلدوزی و مزون بیشتر توصیه می گردد. زیرا این چرخ ها دارای گردونه عرض زیگزاک، سوزن نخ کن، کمپلتی تمام دورصنعتی و سیستم DFT مناسب برای ضخیم دوزی و حریر دوزی می باشند.

11 نکته ی باریک تر از مو در خصوص چرخ های خیاطی
نکته ی شماره 10

آیا مبل های چرخ خیاطی (میز چرخ خیاطی) با هم تفاوت دارند؟

علی تخیری مدیر نمایندگی 25 کاچیران در پاسخ برای ما توضیح می دهد: بله. مبل های چرخ به دوگروه تقسیم می شوند.

مبل های مخصوص چرخ های بازو آزاد و مبل های مخصوص چرخ های کف تخت.
برای خرید مبل چرخ می بایست به نمایندگان مجاز کاچیران در سراسر کشور مراجعه و میز مربوطه را خریداری نمود.
همچنین باید توجه داشت که قیمت مبل ها بسته به جنس چوب و یا صندلی دار و بدون صندلی بودن آن متغیر می باشد.

11 نکته ی باریک تر از مو در خصوص چرخ های خیاطی
نکته ی شماره 11

در انتها اگر تفاوت چرخ های کف تخت و بازو آزاد را نیز برای کاربران خوب لاپلاس تشریح نمائید تشکر می کنیم.
چرخ های مدل بازوآزاد دارای بازوئی متحرک است که برای دوخت های حلقوی، مانند دوخت سرآستین مناسب است و این چرخ ها دارای درب می باشند.
چرخ های کف تخت نیز دارای میز اضافه شونده می باشند که برای دوخت های با وسعت بیشتر کاربرد دارد و این چرخ ها، دارای درب و جعبه می باشند.

11 نکته ی باریک تر از مو در خصوص چرخ های خیاطی

ممنون از وقتی که برای ما و کاربران خوب لاپلاس گذاشتید. اگر هر کدام از اعضای خانواده ی لاپلاس در خصوص چرخ خیاطی مشکل و یا سوالی داشته باشند، آیا می توانند روی کمک شما حساب کنند؟

بله. حتما. همه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب ما در خدمت شما و همه ی کاربران خوب لاپلاس هستیم.

تلفن تماس: 77030298-021


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

فیلم آموزشی قرارگرفتن جهت سوزن چرخ خیاطی , علت جمع شدن نخ زیر در چرخ خیاطی فاف , علت حرکت نکردن ریل چرخ خیاطی فاف , علت پاره شدن نخ رو در چرخ خیاطی , نحوه تنظیم چرخ خیاطی دستی قدیمی , شل شدن نخ زیر چرخ خیاطی کاچیران , بسته سوزن و نخ رنگی و با کیفیت , چراچرخ خیاطی نخ راپاره می کند , چکار کنیم تشک تخت نخ نخ نشه , علت شل دوختن چرخ خیاطی فاف , پاره کردن نخ در چرخ خیاطی , علت پاره شدن نخ چرخ خیاطی , علت جمع کردن نخ چرخ خیاطی , علت ندوختن چرخ خیاطی فاف , جمع شدن نخ زیر چرخ خیاطی , مشکل گیر کردن سوزن اپسون , روغن دون چرخ خیاطی قدیمی , مشکل ندوختن ماکو کاچیران , مشکل ندوختن در کارپیش بر , نحوه قفل کردن چرخ سایدچ , چرا صدای بتمن کلفت است؟ , علت بریدن نخ چرخ خیاطی , علت ریختن نخ چرخ خیاطی , دلیل شل دوزی چرخ خیاطی , تنظیم چرخ خیاطی ژانومه , مدل های میز چرخ خیاطی , یکسر شدن چرخ خیاطی جک , چرخ خیاطی دوخت زنجیری , چرا نخ پایینی شل است؟ , علت نخ کندن چرخ خیاطی , نخ زیر چرا شل می شود , روش تنظیم چرخ ژانومه , شل دوختن نخ زیر چرخ , کشش نخ در چرخ خیاطی , برقی کردن چرخ خیاطی , کلفت بودن صدای بتمن , روغن دون چرخ خیاطی , ماکو چرخ خیاطی

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات