loading...

نحوه رهایی از موشها - آکا

مطمئن باشید که موش ها به تنهایی جایی نقل مکان نمی کنند و سایر افراد خانواده خود را نیز با خود به همراه می‌آورند. برای جلوگیری از ورود و از بین بردن آنها مراحل زیر را طی کنید.


موش جونده کوچکی است که مواد غذایی خود را به وسیلهٔ حرکات رفت و برگشتی آروارهٔ تحتانی خرد می‌کند. چون دندان‌های این حیوان مثل سایر جوندگان رشد دایمی دارد، برای جلوگیری از رشد بیش از حد، مجبور است که دایما دندان‌های خود را با جویدن چیز‌های نسبتاً سخت،از قبیل دانه‌ها و حبوبات کوتاه نگه دارد و اگر موفق به پیدا کردن دانه‌های سخت نگردد به جویدن فرش‌ها، لباس‌ها، کتابها و هرچه که در دسترس خود بیابد مشغول می‌شود. اگر یک موش در خانه خود پیدا کردید، مطمئن باشید که موش ها به تنهایی جایی نقل مکان نمی کنند و سایر افراد خانواده خود را نیز با خود به همراه می‌آورند. برای جلوگیری از ورود و از بین بردن آنها مراحل زیر را طی کنید.


در ابتدا باید محل ورود آنها به خانه را پیدا کنید. آن مکان را مسدود نمایید تا از ورود تعداد بیشتری از آنها جلوگیری بعمل آید. موش ها به فضاهای گرم و مربوط علاقه زیادی دارند و معمولاً در فاضلاب ها زندگی می‌کنند. بنابراین مسیر ورودی لوله ها و شیرها را چک کنید تا منافذ بازی روی آنها وجود نداشته باشد.


بعد باید خانه خود را به طور کامل تمیز کنید. همه آشغالها را از خانه خارج کنید، و کلیه کاغذهای باطله نظیر روزنامه و مجلات را دور بیندازید. غذاهای بازی که در کابینت و قفسه ها نگهداری می‌کنید را بیرون آورید و آنها را در ظروف دردار بریزید.


اجازه ندهید ظرف های کثیف برای یک شب بیرون باقی بمانند و سعی کنید هر زمانی که ظرفی کثیف می‌شود آنرا به سرعت بشویید و تمیز کنید. آشپزخانه را نیز با استفاده از جرمگیر و مواد شوینده قوی تمیز کنید تا آلودگی ها بطور کامل از بین بروند.


در آخر از تله موش استفاه کنید و آنرا در محل رفت و آمد موش ها قرار دهید و اگر ظرف 48 ساعت موشی به داخل آن نیفتاد جایش راعوض کنید.


کلیه مراحل فوق را تا زمانیکه از انهدام کامل کلیه موش ها مطمئن نشدید، تکرار کنید. این تنها راهی است که می‌توانید از شر موش ها خلاص شوید.

نحوه رهایی از موشها, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='از بین بردن' href='http://www.akairan.com/khanehdari/khanedari1/201293044523.html'>از بین بردن</a></strong> <em>حشرات موذی</em>, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='اسرار خانه داری : فرش و نگهداری از آن و توضیحی در مورد یخ و یخچال ' href='http://www.akairan.com/khanehdari/khanedari1/news201742918574441225.html'>اسرار خانه داری</a></strong>, چگونه موش ها را از بین ببریم, موش جونده, موفق, مشغول, تمیز, کابینت, قفسه ها, تله موش, متفرقه, مهارتهای زندگی
گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران


تبلیغات