لکه های مختلف روی دیوار را چگونه پاک کنیم؟ - آکا
در تمام خانه ها کودکان روی دیوارها نقاشی می کنند و یکی از بزرگترین دغدغه های پر پدر و مادری پاک کردن این لکه هاست. در ان مقاله برای پاک کردن انواع لکه ها راهکارهایی برایتان ارائه داده ایم.

پاک کردن خطوط مداد، مداد شمعی، جوهر خودکار و لکه های اثر انگشت روی دیوار های خانه یکی از دغدغه های همیشگی کدبانوهای خانه است. به احتمال زیاد برای شما هم پیش آمده است که با دیدن نقاشی های کودک تان روی دیوار که در یک چشم به هم زدن کشیده، شوکه شده و راه های مختلف را برای پاک کردن آن امتحان کرده باشید. در خانه هایی که بچه های کوچک حضور دارند، معمولا می توان آثار خودکار و مداد را روی دیوارها دید. در ادامه این مطلب سعی داریم تا برای پاک کردن این خطوط و لکه ها راه کارهایی را به شما پیشنهاد کنیم:

با آن که روش های مختلفی برای پاک کردن لکه جوهر از روی دیوار وجود دارد، جالب است بدانید که به راحتی می توانید با کمی الکل سفید، لکه های خودکار را از روی دیوار پاک کنید. برای این منظور:

۱ - پنبه را به کمی الکل سفید آغشته کنید
البته آن را آن قدر خیس نکنید که از آن بچکد و از خودش لکه ای باقی بگذارد.

۲ - پنبه را روی لکه فشار دهید
در صورتی که جوهر به پنبه منتقل نمی شود، از الکل بیشتری استفاده کنید.

۳ - هرگز پنبه را روی قسمت های لک شده نمالید
لکه در اثر مالش روی سطح دیوار پخش خواهد شد. تا هر موقع که نیاز باشد، پنبه ها را عوض کنید. از استفاده از پنبه های استفاده شده که باعث پخش شدن جوهر می شود، خودداری کنید.

۴ - به این کار تا پاک شدن لکه ادامه دهید
در مرحله بعد از یک دستمال سفید تمیز استفاده کنید.

۵ - پارچه سفید را به الکل آغشته کنید و روی لکه بمالید
هر بار از قسمت های تمیز پارچه استفاده کنید و تا محو کامل لکه جوهر به این کار ادامه دهید. در پایان، این قسمت از دیوار را با یک پارچه تمیز پاک کنید.

مداد شمعی
نقاشی هایی که توسط کودکان و با مداد شمعی روی دیوار کشیده می شود هم قابل تمیز شدن هستند. برای پاک کردن لکه های مداد شمعی باید:

۱ - به آرامی لکه های به جا مانده از مداد شمعی را با قاشق یک بار مصرف بتراشید.

۲ - مقداری جوش شیرین روی یک پارچه سفید، تمیز و نم دار بریزید.

۳ - پارچه را روی خطوط بکشید.

۴ - سپس اسفنج مرطوب را روی لکه ها بکشید تا لکه ها را پاک کند.

۵ - دیوار را با حوله مرطوب تمیز کنید.

مداد رنگی
لکه های مداد رنگی روی دیوار را به وسیله یک مسواک کهنه و کمی خمیر دندان پاک کنید. شما همچنین می توانید برای پاک کردن خطوط مداد رنگی روی دیوار گچی، مقداری جوش شیرین را درون آب حل کنید و با پنبه روی خطوط بکشید تا تمیز شود.

پاک کردن جای انگشت های آلوده
در خانه بسیار اتفاق می افتد که جای انگشت بچه ها یا گاهی بزرگ ترها روی دیوار بماند. برای بر طرف کردن اثر انگشت بچه و لکه های روی دیوار، یک سیب زمینی را نصف کنید و چندین بار نصف سیب زمینی را روی دیوار بمالید و سپس با یک اسفنج جای لکه را پاک کنید. توجه داشته باشید که این دستور برای دیوارهای رنگ روغنی و پلاستیکی مفید است.منبع : khorasannews.com

گردآوری خانه داری آکاایران

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

پاک کردن لکه مداد رنگی از روی کاغذ دیواری , پاک کردن لکه های ناشی از نم زدگی از سقف , از بین بردن لکه چسب نواری از روی دیوار , پاك كردن لكه های سیاه از روی دیوار گچی , ازبین بردن لکه چسب نواری از روی دیوار , پاک کردن مداد رنگی از روی کاغذ دیواری , از بین بردن سیاهی دوده روی دیوار گچی , پاك كردن لكه چسب نواري از دیوتر سن ی , چگونه خودکار را از روی دیوار ببریم , کاریکاتور بینی را به دیوار نمالیدن , پاک کردن رنگ اکریلیک از روی دیوار , از بین بردن لکه خودکار روی دیوار , راه های مختلف پاک کردن لکه دیوار , چگونه باک کردن مداد از رو دیوار , از بین بردن سیاهی روی دیوار گچی , پاك كردن ماژيك از روي دیوارگچی , پاک کردن لک روی دیوار رنگ شده , روی دیوار با گچ نوشته شده بود , پاک کردن لکه های زرد روی گچ , رفع خط خطی های روی دیوار , انار روی دیوار , گچ رو دیوار , لکه دیوار , لک دیوار

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات