loading...
بخوانند | بانوان محترمه - آکا

لکه گیری شیشه ها

اغلب خانم ها زمانی که شیشه پاک می کنند ، می بینند که بر روی شیشه لک افتاده است و دائم دو طرف شیشه را پاک می کنند. برای راحتی کار می توانید از این روش استفاده کنید: یک طرف شیشه را به طوری عمودی پاک و طرف دیگر شیشه را به طور افقی پاک کنید، با این روش خیلی راحت متوجه می شوید، که لکه کدام طرف شیشه است.

برای تمیز کردن لکه های شیشه اگر شیشه شور در منزل ندارید، راحت ترین کار این است که مقداری سرکه سفید را با آب مخلوط کرده و روی شیشه اسپری کنید سپس با روزنامه، پاک کنید.

یک طرف شیشه را به طوری عمودی پاک و طرف دیگر شیشه را به طور افقی پاک کنید، با این روش خیلی راحت متوجه می شوید، که لکه کدام طرف شیشه است.

پاک کردن لکه شمع

اگر روی موزاییک لکه شمع ریخته شد، پس از پاک کردن شمع اضافی، کمی سرکه گرم روی لکه بریزید سپس باید در آب ولرم، لکه را شسته و خشک کنید، سپس با براق کننده موزاییک آن را تمیز کنید.

لکه شمع اگر روی پارچه و فرش ریخته شد با لبه کارد تا آنجا که ممکن است، شمع را از روی پارچه پاک کنید، سپس در دو طرف پارچه، کاغذ خشک کن، دستمال کاغذی یا روزنامه قرار داده روی آن اتوی ملایمی بگذارید. شمع، ذوب شده و به کاغذ می چسبد و لکه از بین می رود، پنبه ای را به الکل آغشته کنید و روی لکه قرار داده و مالش دهید.

اگر شمع بر روی کاغذ دیواری چکید و کاغذ دیواری غیرقابل شستشو است ، اول شمع را با کارد از روی دیوار جدا کنید . سپس با یک مداد پاک کن آن را خوب تمیز کنید.

اگر شمع روی وسایل چوبی جلا دار چکید. در چنین حالتی شمع را نباید تراشید یا سمباده کشید . کافی است قسمت لک شده را به آرامی با آب گرم بشویید و فوراً با پنبه پاک کنید.

اگر لکه شمع بر روی تابلوهای نقاشی چکید، در این صورت با تیغه کارد شمع را پاک کنید، و بعد با آب نیم گرم و صابون و اسفنج  آن را بشویید و پاک کنید . سپس یک پارچه نخی را به ملایمت روی قسمت شسته شده بکشید، اثری از لکه باقی نمی ماند.

یک لیمو ترش را دو نیمه کرده و یک نیمه آن را آغشته به نمک کرده ، بر روی لکه بمالید. پس از پاک شدن لکه، لباس را با آب بشویید.

 لکه زنگ زدگی بر روی لباس

یک لیمو ترش را دو نیمه کرده و یک نیمه آن را آغشته به نمک کرده ، بر روی لکه بمالید. پس از پاک شدن لکه، لباس را با آب بشویید.

  لکه روغن

برای پاک شدن لکه روغن می توانید لباس را با پودر ماشین لباسشویی بشویید . لکه فوراً از بین می رود.

  لکه چسب  

یک تکه پارچه را آغشته به سرکه کرده و روی چسب بگذارید. چسب، سفتی خود را از دست داده و از لباس جدا می شود.

   لکه جوهر

برای از بین بردن جوهر سیاه بر روی فرش یا لباس، مقداری ماست روی محل لکه ریخته و با قاشق ماست را جمع کنید. چند مرتبه این کار را تکرار کنید، لکه کاملاً از بین می رود.

تهیه کننده : کهتری

مقالات مرتبط

لکه بری با شیوه آسان

مختصر اما مفید

خانه داری مبتکرانه

ریز و درشت خانه

زیر پایمان

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران


تبلیغات