قاعده ای بی قانون - آکا

آویزان کردن تابلوهای هنری در منزل، خود نوعی هنر محسوب می شود. البته هیچ قاعده و قانون طبیعی برای آویزان کردن تابلوها به دیوار وجود ندارد که به انسان آموزش داده شود، اما راهنمایی‌ها و بحث‌های دکوراتورها که بر اساس تجربه آنها به دست آمده است، به شما کمک می‌کند تا هنر مورد علاقه‌تان و سبک زندگی شخصی‌تان را به دیگران نشان دهید.

نکاتی درباره آویختن تابلو:

 آویزان کردن تابلوهای هم اندازه، حالت عمودی بودن اتاق را برجسته می‌کند، همچنین یک طرح نرده مانند را به وجود می‌آورد.  نصب تابلو در ارتفاع بالا اشتباه است؛ تابلوها را طوری نصب کنید که هم در حالت نشسته و هم در حالت ایستاده به خوبی قابل مشاهده باشند.

قاعده ای بی قانون - آکا

 برای دیوارهای بزرگ خالی، گروهی از چندین قطعه کوچک، چشمگیرتر از یک تابلوی بزرگ خواهد بود.

 کارهای دستی و هنرهای خانگی یکی از سبک‌های جدید در قاب‌سازی است که به ما کمک می‌کند تابلوهایی مطابق با سلیقه خودمان تهیه کنیم.

تزئین دیوار فضاهای غیرمعمول مثل زیر راه پله، اطراف در ورودی یا فضاهای باریک دیوارها، می‌تواند تاثیر مطلوبی بر بیننده باقی بگذارد.

شما می‌توانید حتی وسایلی را که در زیرزمین خانه‌تان یا سمساری‌ها پیدا می‌کنید، با لوازم موروثی ترکیب کرده و آنها را به نحوی که بیشتر می‌پسندید به دیوارها یا بر روی درها آویزان کنید.

 به خاطر داشته باشید مادامی که وسایل مورد علاقه خود را بر روی دیوار آویزان کرده‌اید، نباید زیاد نگران قواعد باشید زیرا آرامشی که به شما می‌دهد در جای خود فوق‌العاده است.

قاعده ای بی قانون - آکا

جذابترین نظم و ترتیب، همانی است که شاید اصلاً انتظارش را نداشته‌اید؛ بنابراین، سعی کنید همواره خلاق باشید از این که تمام فضای خانه پر از وسایل تزئینی شود، یا تابلوهای متفاوتی از دیوارها آویزان کنید نگران نباشید. فقط از قاب های مشابه استفاده کنید تا هماهنگی را حفظ کرده باشید. در این نوع هماهنگی، منظره‌هایی خلق می‌شود که کاملا انتخابی است ولی در کل، یک وحدت میان آنها به چشم می‌خورد. این نوع از آویزان کردن‌های تصادفی تابلو روی دیوارهای سالن یا دیوارهای بزرگ کارآیی خواهد داشت.

ستون تابلوها

گاهی اوقات در منزل‌تان بین دو پنجره بلند فضای باریک عمودی وجود دارد و به خاطر فضای باریکی که ایجاد شده هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌توان کرد. ولی می‌توان با قرار دادن چندین تابلو زیر هم به صورت عمودی، زیرکانه از این فضا استفاده کرده و نمای زیبایی به خانه‌تان بدهید .

                                                                                              

نشریه منزل  

تنظیم برای تبیان: کهتری

مقالات مرتبط                                                                                 

اتاقی با ایده های نو

هنری نورانی بیاموزید

قرمز، انرژی زا و هیجان آور

دریایی باشید

نقاش باشید و کم خرج

زندگی شاهانه در قصری کوچک

رمز داشتن خانه ای مرتب

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات