خانم های خانه دار

 کدبانوهای ایرانی زیادی هستند که هر فصل یا حتی بعضی از آنها دوست دارند هرچند ماه یک بار دکوراسیون منازل خود را تغییر دهند و این مانند یک عادت ترک‌نشدنی برای آنان است. از این رو دوست دارند با روش‌های کم‌هزینه و البته خستگی کمتر، به این کار اقدام کنند. اما گاهی اوقات به واقع نمی‌‌دانند منزل‌شان را چگونه تزیین کنند، پس بهتر است به جای هرماه یا هر سه ماه، هر شش ماه یک بار دکور منزل را تغییر دهند اما خوب است این تغییرات طوری باشد که پس از دیدن هر روزه آن خسته نشوند. مگر می‌‌شود هر ماه جای میز ناهارخوری و مبلمان را در اتاق پذیرایی تغییر داد، بنابراین باید تمرکزتان را روی اجناس و اشیای جانبی اتاق پذیرایی متمرکز کنید یعنی فقط هر فصل یک بار جای میز ناهارخوری و مبلمان را تغییر دهید البته سعی کنید اتاق‌تان را همیشه تمیز نگه دارید.

 هر دو ماه یک بار، یک تابلوی شیک یا مجسمه یا گلدان جالب بخرید و به تزیین اتاق‌تان اضافه کنید به خصوص که تابلوهای شیک، با خود نشاط و شادابی می‌‌آورند و از همه مهمتر به اتاق پذیرایی شخصیت می‌‌دهند. حال شاید بپرسید پس با تابلوهای قدیمی چه کنیم؟ آنها را به اتاقی دیگر ببرید و در اتاق خواب یا اتاق کارتان قرار بدهید. روش دیگر این است که می‌‌توانید وسیله جدید هم نخرید بلکه جای تابلوها یا ساعت دیواری را تغییر دهید و جای گلدان‌ها و مجسمه‌ها را با هم عوض کنید تا برای تغییر کلی اتاق‌ها، زمان بیشتری داشته باشید و هرماه هم از این جابه‌جایی و تغییرات خسته نشوید.

یک تابلوی گران‌قیمت را که از طرح آن لذت نمی‌‌برید، صرفا برای گران بودن آن نخرید. ببینید که آیا خود و اعضای خانواده‌تان از نقاشی یا طرح آن لذت می‌‌برید یا نه، زیرا تنها شما و اعضای خانواده‌تان هستید که می‌‌توانید تشخیص بدهید که آیا یک اثر هنری بر محیط زندگی و خودتان، تاثیر مثبت می‌‌گذارد یا منفی.

اتاق خواب شما

 در اتاق خواب از گیاهان خشک استفاده نکنید بلکه از گیاهان طبیعی استفاده کنید زیرا گیاهان شاداب، همیشه ایده خوبی برای شادابی و سرزندگی است. از گذاشتن مبلمان و اشیای زاویه‌دار در اتاق خواب خودداری کنید. زمانی که می‌‌خواهید بخوابید، بهتر است روی آینه اتاق خواب پارچه بگذارید تا نور چراغ‌خواب را در اتاق منعکس نکند.نقش تابلو در دکور منزل بسیار مهم است، چه در اتاق خواب و چه در پذیرایی. هر شخصی بنا به سلیقه و نوع نگاه خود، تابلوها و آثار هنری را به شکل خاصی می‌‌بیند و آنها را تفسیر می‌‌کند. شاید چیزی که در نظر یک نفر زیباست، برای دیگری زیبا نباشد از این رو در انتخاب تابلوها و آثار هنری که می‌‌خواهید با آنها محل زندگی‌تان را تزیین کنید، به احساس درونی‌تان اعتماد کنید. 

خانم های خانه دار

یک تابلوی گران‌قیمت را که از طرح آن لذت نمی‌‌برید، صرفا برای گران بودن آن نخرید. ببینید که آیا خود و اعضای خانواده‌تان از نقاشی یا طرح آن لذت می‌‌برید یا نه، زیرا تنها شما و اعضای خانواده‌تان هستید که می‌‌توانید تشخیص بدهید که آیا یک اثر هنری بر محیط زندگی و خودتان، تاثیر مثبت می‌‌گذارد یا منفی.  ضمنا قاب‌های چوبی نسبت به قاب‌های شیشه‌ای زیباتر هستند. نکته‌ای دیگر که در مورد تابلوها باید به آن اشاره داشت این است که تابلوهایی با رنگ تیره و تصویر کسل‌کننده را نباید در اتاق خواب یا اتاق بچه‌ها گذاشت. سعی کنید از تابلوهایی با موضوعات مثبت مثل کودکان خندان، طبیعت و همچنین مناظر آرام‌بخش که تاثیر مثبتی روی روان انسان‌ها دارد، استفاده کنید.

خانواده سبز

تنظیم برای تبیان: کهتری

مقالات مرتبط

چیدمانی نو در آشپزخانه

جایی برای در کنار هم بودن

فضایی دلنشین تر

مکان های مخفی را بشناسید

به شیوه ای نو بچینید

باز هم مشکل کمبود جا!

منبع : tebyan.net


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

سرگرمی برای زنان خانه دار , کار برای زن های خانه دار , عکس از خانم های خانه دار , کار در خانه برای خانمها , تفریح و سرگرمی در خانه , دار دوم در منزل , سرگرمی در خانه , خانوم خونه دار , سرگرمي در خانه , سرگرمی درخانه

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات