دکوراسیون ونوسی یا مریخی - آکا

تفاوت دنیای زنان و مردان در دکوراسیون هم قابل بحث و بررسی است. زمانیکه نوبت به طراحی و چیدمان داخلی منازل می رسد بین ایده های خانم ها و آقایون یک دنیا اختلاف پدیدار می شود. هر کس که تاکنون خانه جدیدی را با همسرش دکوراسیون کرده باشد، مطمئناً متوجه اختلاف نظرها شده است. آقایون ایده ای می دهند که به خیال خودشان لنگه ندارد اما نظر خانم دقیقاً عکس آن است. به همین دلیل انتخاب خانه مناسب از یک سو و چیدمان وسایل داخلی خانه از طرف دیگر برای آنها دردسرساز می شود.

اغلب آقایون کار هیچ طراحی را قبول ندارند و دوست دارند خودشان طرح چیدمان و طراحی داخلی خود را بدهند؛ اما بر عکس خانم ها دوست دارند برای چیدن وسایل خانه خود با تمام طراحان و دکوراتورهای موجود در جهان مشورت کنند، از طرح های طراحان معروف تقلید کنند و از همه پیشی بگیرند.

دکوراسیون ونوسی یا مریخی - آکا

حال به چند نمونه از این اختلاف سلیقه ها می پردازیم:

•    آقایون به دنبال کاربری هستند و خانم ها عاشق زیبایی

•    آقایون طرفدار سادگی هستند و خانم ها طرفدار تجملات

•    آقایون تمایل به استفاده از تکنولوژی روز دنیا را دارند و همیشه بزرگترین وسیله تکنولوژیک را به عنوان نقطه مرکزی اتاقها در نظر می گیرند و اولین انتخاب آنها در این زمینه یک تلویزیون وضوح بالای LCD است. ولی خانم ها ترجیح می دهند یک وسیله ملموس تر و در عین حال زیباتر نقطه مرکزی اتاق باشد.

•    آقایون اغلب اوقات ترجیح می دهند که روی یک مبل بزرگ با رنگ تیره، جنس چرمی و خیلی نرم و راحت بنشینند. خانم ها به دنبال مبل های ظریف تر، با قوس و انحنای لطیف تر، و کوسن های تزئینی زیاد هستند.

  آقایون ترجیح می دهند اتاق را با رنگ های تیره، خاکی، و قهوه ای اشباع کنند. خانم ها بیشتر طرفدار رنگ های شاد و روشن هستند و تجلی رنگ های ملایم تر را ستایش می کنند.

•    خانم ها به جزئیتان اهمیت می دهند و آقایون فقط به کلیات فکر می کنند.

 با وجود این همه تفاوت زوج ها چگونه می توانند خانه خود را به نحوی دکوراسیون کنند که هر دو از آن راضی بوده و لذت ببرند؟ در اکثر موارد خانم ها به نظر آقایون اهمیت نمی دهند و خانه را مطابق با سلیقه خود می چینند؛ در این مقاله چند راهکار به شما پیشنهاد می کنیم که به واسطه آن راحتتر با همسر خود کنار بیایید.

خانم ها باید در چند منطقه به آقایون اجازه مانور بدهند. به عنوان مثال چیدمان انباری و گاراژ را به آنها بسپارید تا هر چقدر که می خواهند با ابزار و یراق مردانه مشغول شوند. قسمت باربکیو و کباب پزی هم یکی از بخش های مورد علاقه آنهاست. سیستم صوتی و تصویر خانه هم همینطور. اگر نظر آنها را در انتخاب مبلمان نشیمن بپرسید بد نیست.

دکوراسیون ونوسی یا مریخی - آکا

از خانم ها در چه مواردی نظر خواهی کنیم؟

  اتاق خواب، پرده ها، و نهارخوری را به آنها بسپارید. خانم ها با سلیقه خود زیبایی خاصی را به این قسمت ها می آورند.

فقط در حین دکوراسیون هیچ گاه این اصل مهم را فراموش نکنید: آقایون می دانند: "چه چیز به کار می آید" خانم ها می دانند: "چگونه به کار می آید"

اگر خانم ها و آقایون بتوانند با هم و در کنار هم کار کنند هم زیبایی را به خانه خود می آورند و هم کارایی را. 

اخیراً تحقیقی انجام شده که در آن میزان حرکت مردها و زنها در اطراف و داخل هر اتاق مورد محاسبه قرار گرفته است. نتیجه این پژوهش حاکی از آن است که خانم ها خیلی بیشتر از آقایون در داخل اتاق ها رفت و آمد می کنند. در عین حال خانم ها فعالیت های بیشتری را نیز در داخل هر اتاق انجام می دهند. به عنوان مثال خانم ها در آشپزخانه ظرف ها را تمیز می کنند، غذا درست می کنند، لباس می شویند و ... اما آقایون تنها وقتی وارد آشپزخانه می شوند که گرسنه شده باشند. پس در حین چیدن وسایل بد نیست به این نکته مهم هم توجه کنید.

همه زوج ها بهم شبیه نیستند اما یک سری موارد عمومی و کلی وجود دارد 

 
دکوراسیون ونوسی یا مریخی - آکا

چیزهایی که آقایون دوست دارند:

کاربردی، راحتی، جمع و جور بودن، پرهیز از شلوغی

رنگ های خاموش، قهوه ای، خاکستری، خاکی، رنگ های تیره، مشکی

پارچه چرم، پلنگی، راه راه، شطرنجی، بافت درشت، نقش های برجسته

مبلمان راحت، بزرگ و حجیم، بدون کوسن و بالشت های اضافه

جنس: چوب و فلز

وسایل دکوری :کمترین وسایل دکوری، گاهی چند عدد یادگاری

چیزهایی که خانم ها دوست دارند:

زیبایی، نور، گل، نمایش کلکسیون های شخصی، دقت به جزئیات

رنگ های روشن تر، رنگ گل های باغچه، رنگ های با طراوت، سفید

پارچه طرح های زیبا، گلدار، ابریشم، چیت، حریر، براق

مبلمان پشتی انحنا دار، دسته های برگشته، با بی نهایت کوسن در طرح ها و رنگ های مختلف

جنس: شیشه و آنتیک

 وسایل دکوری: انواع و اقسام وسایل زینتی، هر اتاق وسایل تزئینی مخصوص به خودش را داشته باشد

نشریه منزل

تنظیم برای تبیان: کهتری

مقالات مرتبط

فضایی دلنشین تر

نا گفته های نور پردازی

قاعده ای بی قانون

اتاقی با ایده های نو

دریایی باشید

زیبا و کم هزینه

راه راه و شطرنجی ، اما زیبا

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات