کاربرد دیگر آینه - آکا

آینه ها نه تنها در زیبا سازی فضای داخلی منازل نقش بسزایی را بازی می کنند بلکه موارد کاربردی زیادی نیز دارند که از جمله مهمترین آن می توان به خود آرایی اشاره نمود. در عین حال باید اظهار داشت که استفاده مناسب از آینه در آرامش و بهبود حالات روانی افرادی که در آن محیط زندگی می کنند نیز نقش موثری را بازی می کند. حال اجازه دهید نگاهی به این موضوع داشته باشیم که آینه ها چگونه می توانند فضای داخلی خانه را بزرگتر جلوه دهند؛ اصولاً یک اتاق کوچک، راهرو، و یا ورودی های تنگ و باریک با آویختن آینه به دیوار خیلی بزرگتر از آن چیزی که هستند جلوه می کنند؛ اما کدام یک از دیوارها را باید برای نصب آینه انتخاب کنیم؟ باید توجه داشت که این کار صرفاً به منظور ایجاد تعادل و توازن انجام می پذیرد بنابراین آینه می بایست در مکانی قرار بگیرد که نور را منعکس کرده و فضا را عریض تر، و بزرگتر جلوه دهد. برای راهروها و فضای های باریک ورودی استفاده از آینه بر روی کل دیوار نه تنها مقرون به صرفه نیست بلکه از نظر کارشناسی ایده خوبی هم به شمار نمی رود. به جای آن بهتر است یک سری آینه را به صورت اتفاقی در هر دو طرف دیواره ها قرار دهید. تا جای مناسب آن را پیدا کنید.

استفاده از آینه در محیط باریک محیط را باز تر و وسیع تر نشان می دهد

جای مناسب دیگر برای استفاده از آینه ها، حمام های کوچک هستند. اگر بتوانیم نورپردازی را نیز به طور مناسب انجام دهیم، متوجه تغییرات چشمگیری در فضای داخلی مکان مورد نظر خواهیم شد. این کار تنها با صرف مقدار کمی هزینه به راحتی تغییرات اساسی در دکوراسیون داخلی منازل ایجاد می کند و همچنین دارای موارد کاربردی بیشماری نیز می باشد. آینه همچنین یک سطح صاف و شفاف بر روی دیوار ایجاد می کند که مانند کاغذ دیواری و یا رنگ پس از مدتی پوسته نمی دهد.

کاربرد دیگر آینه - آکا

زمانیکه از شمع در جلوی آینه استفاده شود فضا آرامبخش تر و رمانتیک تر خواهد شد

آینه در هماهنگی با نورپردازی می تواند در کیفیت و میزان بازتاب نور بسیار موثر واقع شود. مسئله دیگری که می بایست به آن توجه داشت قاب آینه و وجود شمعدان در کنار آینه است که البته این مطلب هم تا حد زیادی سلیقه ای است اما با این وجود استفاده از رنگ های روشن همیشه فضای آرامبخش تر و رمانتیکی را ایجاد می کند.

آینه ها حتی بدون داشتن قاب های گرانقیمت باز هم زیبایی و جلوه خاص خود را دارند. با این وجود تراش های اریب در لبه آینه می تواند زیبایی آن را چند برابر کند. آینه ها بیانگر حس هنری افراد بوده و دارای انواع قاب ها ی تزئینی هستند.

با ورود آینه ها به فضای داخلی خانه ها متوجه تفاوت های شگرفی می شوید که شما را متعجب خواهند کرد؛ قرار دادن آینه در بالای شومینه نیز به عنوان یکی از تکنیک زیباسازی هر چه بیشتر منازل به شمار میرود.

برای دکوراسیونی زیباتر می توانید از قاب و تابلو های موجود در فروشگاه تبیان دیدن نموده و در صورت تمایل خریداری نمایید.

نشریه منزل

تنظیم برای تبیان: کهتری

مقالات مرتبط

سرگرمی خانم های خانه دار

جایی برای در کنار هم بودن

هنرمندی را تجربه کنید

خانه ای با کلاس

قاعده ای بی قانون

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات