loading...

گیاهان مصنوعی یک راه حل آسان برای جایگزین کردن گیاهان طبیعی هستند. آنها نمی میرند، به آب و کود نیازی ندارند، و هرگز پلاسیده و پژمرده نمی شوند. استفاده از این گیاهان برای افراد مبتلا به آلرژی هستند  بسیار مناسب است.

اما با این حال، گیاهان مصنوعی نیز به مراقبت و نگهداری نیاز دارند و باید مانند دیگر وسایل و موارد تزئینی و دکوری نظافت شوند. در این مطلب طریقه نظافت گیاهان مصنوعی را مرحله به مرحله برایتان توضیح داده ایم با ما همراه شوید.

وسایل مورد نیاز

•    اسپری گردگیری

•     پارچه مرطوب

•    سرکه یا آب لیمو

•     جار برقی یا شارژی

•     صابون

•     نمک

1.    ابتدا تا حد زیادی گرد و غبار روی گیاهان مصنوعی را برطرف سازید. این کار را می توانید به آرامی و با تکاندن گیاهان در فضای باز انجام دهید. در این صورت مقدار زیادی از گرد و غبار نشسته بر برگ ها از روی گیاه حذف می شود.

2.    برای پاک کردن و حذف کامل گرد و غبار از روی برگ ها و قسمت های پهن و بزرگ گیاه از یک دستمال نمدار که پرز ار خود جا نمی گذارد و یک اسپری گردگیری استفاده کنید. برگ درختچه های مصنوعی و دیگر گیاهان مصنوعی را یک به یک در دست بگیرید و گرد و غبار جا مانده روی آن ها را برطرف کنید.

3.    گرد های داخل شکاف ها و غنچه ها را با کمک درجه کم جاروبرقی یا جارو شارژی و سر مخصوص حذف و تمیز نمایید.

4.    محلول لازم برای نظافت اصلی را آماده نمایید. این محلول شامل ترکیبی ازچهار سهم آب، یک سهم سرکه و یا آب لیمو ، و یا محلولی از آب گرم و صابون است. هر دوی این محلول ها به یک اندازه مفید و موثر هستند. دستمالی را به این محلول ها آغشته کنید و با صبر و حوصله یک به یک برگ ها را در دست گرفته و دستمال را آغشته به محلول را روی آن ها بکشید.

برای آبکشی وگرد زدایی نهایی گیاهان مصنوعی در صورتی که قابل حمل و سبک هستند آن ها را از ظرف خود بیرون آورید و داخل ظرفی که حاوی آب نمک است بصورت واژگون قرار داده و تکان دهید.

5.    برای آبکشی وگرد زدایی نهایی گیاهان مصنوعی در صورتی که قابل حمل و سبک هستند آن ها را از ظرف خود بیرون آورید و داخل ظرفی که حاوی آب نمک است بصورت واژگون قرار داده و تکان دهید. آب و نمک بدون اینکه آسیبی به گل های ظریف برساند آن ها را کاملا تمیز و براق می کنند. پس از این کار گیاه را به ظرف خود بر گردانید و در فضای باز قرار دهید تا خشک شود.

6.    برای گیاهان مصنوعی سنگین و بزرگ نیز می توانید پس از تمیز کردن آن ها با محلول شست و شوی با دو دستمال دیگر که یکی از آن ها نمدار  است و دیگری خشک است تمام قسمت ها و برگ ها را تمیز و براق نمایید.

نکته :

•    استفاده از روغن های جلادهنده برای براق کردن برگ های گیاهان مصنوعی توصیه نمی شود.

 

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران


تبلیغات