بالشی که خریداری می کنید از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا می تواند تعیین کننده میزان آرامش و راحتی خواب شما باشد. بنابراین هنگام خرید بالش یک سری نکات و مواردی را باید همواره مد نظر داشته باشید. در این مطلب قصد داریم در خصوص این ویژگی ها صحبت کنیم و نکاتی که لازم است هنگام خرید بالش پر به آن ها توجه کنید را برایتان مطرح سازیم تا انتخابی مناسب و در نتیجه خوابی راحت و آرام داشته باشید.

شبی با رؤیاهای دل انگیز - آکا

تفاوت ها انواع پر

به طور کلی از سه نوع پر برای بالش ها استفاده می شود: پر قو، پر مرغابی و پر غاز. پر، نرم و لطیف است و گرما را در خود نگه می دارد و از این رو پرها مواد بسیار مناسبی برای پر کردن بالش ها محسوب می شوند. برخی از بالش ها بوسیله مخلوطی از پرهای طبیعی و مصنوعی (که همان پر توپ بدمینتون است) پر می شوند تا کمی ارزان تر هستند. این تفاوت به این دلیل است که برای پر کردن بالش با پر طبیعی به میزان پر بیشتری نسبت به پر مصنوعی نیاز است.

•    پر مرغابی: پر مرغابی کمی ارزان تر از پر غاز است. پر مرغابی برای مدت زیادی بوی پر را در خود نگه می دارد و از این رو پس از خرید برای مدتی باید آن را در فضای باز پهن کرد و سپس آن ها را داخل بالش قرار داد.

•    پر غاز: پر غاز بسیار راحت تر و مناسب تر از پر مرغابی است و به نوعی می توان گفت به صورت یک لایه عایق عمل کند. از این رو گران تر از پر مرغابی است.

•    پر قو: نرم ترین و مرغوب ترین نوع پر است که از تمام انواع پر گران تر است.

میزان پر مناسب:

میزان پری که داخل بالش قرار می دهید میزان سفتی و نرمی بالش را تعیین می کند. هرچه این مقدار بیشتر باشد بالش سفت تر و بلندتر و هرچه کمتر باشد بالش نرم تر و پایین تر خواهد بود. سفتی و نرمی بیش از حد بالش به جز در موارد خاص شرایط مناسبی برای خواب نیستند و هر دو این موارد می توانند سبب پریشانی خواب و بروز دردهای شدید در ناحیه گردن و کمر شوند. بالشی مناسب است که نرمی و سفتی آن به میزان لازم و نه زیاد پایین باشند و نه زیاد بلند باشد.

نظافت و شستشوی پر:

شستشوی پر یکی از مهم ترین و حساس ترین اقداماتی است که لازم است قبل از قرار دادن آن در بالش حتما باید انجام شود. برای این کار می توانید از افراد مجربی که کارشان این است کمک بگیرید و یا طبق دستورالعملی که روی بسته بندی آن نوشته شده است عمل نمایید.

راحتی خواب:

شبی با رؤیاهای دل انگیز - آکا

چنانچه تا به حال از بالش پر استفاده نکرده اید، توصیه می کنیم به راهنمایی های زیر در خصوص میزان نرمی بالش ها پر و انواع آن توجه نمایید:

•    نرم : بالش نرم انتخاب مناسبی برای کسی است که عادت دارد روی شکم بخوابد.

•   متوسط : بالش با نرمی متوسط گزینه مناسبی برای کسی است به پشت می خوابد و یا ریز اندام و دارای شانه ای کوچک است.

•    سفت : بالش سفت بهترین انتخاب برای کسانی که بر پهلوها می خوابند.

•    بالش با سایز استاندارد -- بهترین اندازه برای بالش است که برای خوابی راحت بسیار مناسب است.

•    بالش کینگ سایز – این سایز بالش می تواند کمر و پشت شما را تا زمانی که در بستر نشسته اید و مشغول مطالعه هستید محافظت کند و در آن راحت باشید. برای خواب نیز از انواع راحت و خوشایند بالش ها محسوب می شود.

با انتخابی صحیح و ایده آل در خصوص بالش می توانید خوابی راحت و سلامت جسمی و روحی خود را تضمین کنید و با خواب راحت روزی خوب و بانشاط را شروع نمایید.

نشریه منزل

تنظیم برای تبیان: کهتری

بخش خانواده ایرانی

مقالات مرتبط

نگهداری بهتر از یخچال

آپارتمان را کج نخرید

خریداران خانه بخوانید!

سرسری نخرید

نگاهی به زیر پاهای مبارک

نگران قبض های انرژی نباشید

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات