کاربرد قهوه، 10 کاربرد قهوه در خانه داری که نمی دانستید - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کاربرد قهوه، 10 کاربرد قهوه در خانه داری که نمی دانستید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک کاربرد قهوه را کلیک نمایید و یا در دسته نکات خانه داری از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد کاربردهای قهوه را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

به نقل از آکاایران: به جز خواص خوراکی قهوه، از این ماده طبیعی به خصوص رایحه خوش آن هم می توانید در منزل استفاده کنید. با ما همراه شوید تا با کاربردهای دیگر قهوه آشنا شوید.

کاربرد قهوه 

ترک ها و خطوط کوچک ایجاد شده روی مبلمان چوبی را با قهوه برطرف کنید. 
2 -3 قاشق غذاخوری قهوه را با مقداری آب مخلوط کنید تا به صورت خمیری سفت درآید. در مورد چوب های متمایل به قرمز چند قطره ید اضافه کنید. 
خمیر را روی چاقو بتونه یا چاقو یکبار مصرف بگذارید و درزها را با آن پر کنید. خمیر اضافی را با یک دستمال پاک کنید. بگذارید کاملا خشک شود. سپس از واکس مخصوص مبل استفاده کنید. 
 
2 - از بین بردن بوی بد اتومبیل
برای تازه نگه داشتن هوای داخل ماشین از ظرفی حاوی دانه های قهوه استفاده کنید. دانه های قهوه بو مواد تند مانند فست فود را جذب می کنند.
 
3 - تسریع در تولید کمپوست
با ریختن مقداری قهوه یا چای روی مواد کمپوست، تعداد باکتری ها افزایش یافته، خاک و کمپوست سریع تر تجزیه می شوند. 
 
4 - حاصل خیز شدن گیاهان
آکاایران: این کافئین موجود در قهوه نیست که گل هایی مانند آزالیا، بوته رز و گیاه همیشه سبز خواستار آن هستند بلکه جدا از نیتروژن، فسفر و مواد معدنی ، اسیدیته و اکسیژن رسانی خاک را بالا می برد. دانه ها را برای جلوگیری از کپک زدن داخل خاک فرو کنید.  ¾ پیمانه دانه قهوه را با کنار زدن خاک نزدیک ریشه گیاه بریزید. این کار را ماهی یکبار تکرار کنید. استفاده زیاد از قهوه حتی در گیاهان دوستدار محیط اسیدی موجب افزایش بیش از حد اسیدیته خاک می شود. 
 
5 - رفع بوی بد حیوانات خانگی از محیط
حرارت دادن یک فنجان دانه تازه قهوه داخل دیگ چدنی کوچک با شعله کم، به رفع بوی حیوانات از محیط کمک می کند. به محض درآمدن بوی قهوه، ظرف را به اتاق مورد نظر ببرید و روی یک پایه قرار دهید. تا زمان خنک شدن قهوه بوی بد از بین می رود. 
 
برای خلاص شدن از مورچه ها کافیست مقداری قهوه نزدیک لانه آن ها بریزید. با این کار مجبور می شوند به جایی دیگر نقل مکان کنند.
 
7 - تمیز کردن پوست
قهوه لایه بردار مناسبی برای پوست است. با مالیدن قهوه مرطوب روی پوست از دست سلول های مرده خلاص شوید. بعد پوست را با آب بشویید.
 
8 - براق شدن مو
مالیدن قهوه بر روی موهای خشک و تمیز باعث درخشش آن می شود. بعد از 20 دقیقه مو را با آبکشی نمایید. هفت روز استفاده برای گرفتن نتیجه کافیست. 
 
9 - رفع سردرد
طبق تحقیق انجام شده در ایلینویز، کافئین موجود در قهوه موجب کاهش التهاب رگ ها، شدت و دفعات سردرد می شود. 
در این تحقیق مصرف قهوه باعث رفع کامل سردرد در 58 درصد از کسانی که فقط قهوه مصرف کرده بودند، شد و در گروه دیگر استفاده از قهوه همراه با ایبوپروفن علائم بیماری را در 70 درصد بیماران از بین برد.
 
10 - رنگ کردن تخم مرغ ها
از بین روش های رنگ کردن تخم مرغ با مواد طبیعی می توان به قهوه دم کرده اشاره کرد. ¼ پیمانه قهوه حل شده در آب برای داشتن رنگ قهوه ای مناسب است.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله کاربرد قهوه، 10 کاربرد قهوه در خانه داری که نمی دانستید شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

لولر قهوه نوع کارکرد

کاربرد قهوه، 10 کاربرد قهوه در خانه داری که نمی دانستید گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات