با پوست این میوه شوینده ای طبیعی درست کنید

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد با پوست این میوه شوینده ای طبیعی درست کنید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته نکات خانه داری از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


شما به راحتی و با تکنیک هایی خاص می توانید با پوست برخی از میوه های شوینده هایی طبیعی و غیر سمی درست کنید. برای این کار با ما همراه شوید.

نگرانی‌ها در مورد گرمایش جهانی و تاثیر مواد شیمیایی سمی بر روی بچه‌ها و خانواده‌ها، میلیون‌ها آمریکایی را به انتخاب شوینده‌های ارگانیک وا داشته است.
البته محصولات دوستدار محیط زیست را می‌توان در فروشگاه‌ها یافت ولی با قیمتی بسیار بالا و به صورت خیلی تخصصی. حال آن که در آشپزخانه خود می‌توانید با پوست پرتقال محلولی موثر و در واقع شوینده‌ای قوی و ارزان درست کنید.

 طرز ساخت :
12 عدد پرتقال را با مسواک و محلولی که خود درست می کنید (1 پیمانه جوش شیرین و 3 پیمانه آب) تمیز کنید تا آلودگی و مواد شیمیایی آن پاک شود. سپس آبکشی کنید.

پوست پرتقال‌های تمیز شده را بکنید.

پوست پرتقال‌ها را در ظرف شیشه‌ای تمیز بریزید و روی آن‌ها را با سرکه سفید بپوشانید. در شیشه را محکم بسته و حداقل یک ماه در جای تاریک نگه دارید.

محلول را خوب تکان دهید. صافی را روی ظرف دهن گشاد قرار دهید. محلول را از صافی رد کنید. آن را با ½ پیمانه آب رقیق کنید و مجددا خوب هم بزنید. آن را داخل اسپری ریخته برای مصارف مناسب نگه‌داری کنید.
پرتقال, پوست پرتقال, شوینده

پرتقال, پوست پرتقال, شویندهمنبع : hamshahrionline.ir

گردآوری خانه داری آکاایران
با پوست این میوه شوینده ای طبیعی درست کنید گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات