در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد راه های ازبین بردن مورچه ها در منزل را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: گاهی وجود حشراتی مثل مورچه در داخل خانه به قدری آزاردهنده است که سبب سلب آسایش افراد ساکن در آن خانه می شود. البته برای مبارزه با آنها راهکارهایی وجود دارد. باما همراه شوید و مطالب زیر را مطالعه کنید.

از بین بردن مورچه ها,از بین بردن مورچه های خانه,از بین بردن مورچه های بالدار

راه های خلاصی از مورچه ها

آکاایران: مورچه ها اگر چه به ظاهر، حشرات بی آزاری به نظر می آیند، ولی هنگامی که در گوشه ای از خانه لانه کنند، با دردسرهای بسیاری مواجه می شوید.

در اینجا ۱۲ راه برای از بین بردن مورچه ها در خانه برایتان بیان می کنیم.
۱. کمی فلفل سیاه را در نقاطی از خانه که محل عبور و مرور مورچه ها هستند، بپاشید.

۲. اگرچه این ادعا عجیب به نظر می آید، ولی بعضی ها عقیده دارند برای آنکه در جهت عبور و مرور مورچه ها محدودیتی ایجاد کنید، دور فضای مورد نظر را بر روی زمین یا دیوار، با گچ خط بکشید.
می گویند مورچه ها از روی خط گچی عبور نمی کنند، برخی دیگر به جای گچ، پودر تالک را پیشنهاد می کنند.

3. گفته می شود سیب دارای اسیدی است که مورچه ها را از بین می برد. بنابراین مقداری پوست سیب یا تکه هایی از خود آن و یا حتی هسته های داخل آن را در ورودی لانه مورچه قرار دهید.

۴. مخلوطی از عسل و پودر اسید بوریک را بر روی تکه کاغذی ریخته و در مکانی نزدیک لانه مورچه ها قرار دهید. با حمل این ترکیب به ظاهر خوشمزه توسط مورچه های رهگذر، مورچه های داخل لانه نیز از بین می روند. البته بعضی از مورچه ها به مواد چربی، بیشتر از مواد شیرینی تمایل دارند. لذا شما می توانید به جای عسل از کره استفاده کنید.

۵. از آن جایی که مورچه ها از بوی «میخک» متنفر هستند، می توان چند دانه میخک را بر سر سوراخ آن ها قرار داد.

۶. چند قطعه اسفنج را با آبی شیرین خیس نموده و بر سر راه مورچه ها قرار دهید. سپس اسفنج را در آب فرو ببرید تا مورچه ها خفه شوند. اگر چندین مرتبه این کار را انجام دهید، مورچه ها تا مدتی از این راه، رفت و آمد نخواهند کرد. البته این کار را می توان با چند تکه روزنامه ی آغشته به شیره ی قند یا چربی هم انجام داد.

۷. آکاایران: مورچه ها در باغچه و حیاط اغلب، شته ها را از این درخت به آن درخت جابه جا می کنند تا از شیره ی گل ها و درختان استفاده کنند. می توانید حدودا در فاصله ی ۲۰ سانتی متری مقداری پشم به کمی نخ ببندید، سپس روی آن پودر حشره کش بریزید. به این ترتیب مانع رفت و آمد آن ها خواهید شد.
البته با بستن مقداری نوارچسب پهن به صورتی که طرف چسبناک آن رو به بیرون باشد، می توان مانع از بالا رفتن مورچه ها از درخت و حتی میز آشپزخانه شد.

۸. مورچه ها از بوی کاج و صنوبر خوششان نمی آید، پس اگر در آشپزخانه مقداری اسانس حاوی بوی این درخت ها را قرار دهید، مورچه ها به آن جا نخواهند آمد.

۹. قرار دادن مقداری پوست خیار در قفسه های آشپزخانه نیز موجب فرار مورچه ها خواهد شد.

۱۰. سوراخ ها و شکاف های محل ورود مورچه ها را اگر با صابون پر نمایید، دیگر هرگز از آن محل رفت و آمد نخواهند کرد.

۱۱. ریختن اندکی نفت در سوراخ مورچه ها هم برای مدت کمی می تواند چاره ساز باشد.

۱۲. در صورتی که کودک شما روی تخت خواب می خوابد و پوست بدنش به مورچه ها حساسیت دارد، می توانید هر یک از پایه های تخت را داخل یک ظرف آب قرار دهید. آن گاه مورچه ها داخل ظرف آب می افتند.

● هشدار
در صورتی که از بین روش های مبارزه با حشرات خانگی، استفاده از سموم را انتخاب کرده اید، مراقب بچه های کوچک باشید. به این معنا که مکان هایی را سم پاشی کنید که دور از دسترس بچه ها باشند.

در ضمن از آنجا که برخی از سم ها امکان ترکیب با آب را دارند، شما می توانید از محلول همان سم به جای پودر آن، برای سم پاشی استفاده کنید. به این ترتیب کاربرد آنها مشکلات کمتری را نسبت به پودرها خواهد داشت.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

بهترین روش برای از بین بردن مورچه در خانه , چگونگی پیدا کردن لانه مورچه ها در خانه , روش از بین بردن مورچه های فرز آشپزخانه , از بین بردن مورچه های مزاحم داخل خانه , روش های از بین بردن مورچه الکتریکی , انداختن خط بین کنترل ها در ورد پرس , مرتب کردن درب قابلمه هادراشپز خانه , راه فراری دادن انواع مورچه از خانه , راه های از بین بردن مورچه در خانه , چگونه موریانه را از خانه دور کنیم , راه حل از بین بردن مورچههای خانه , دفع مورچه توسط سم بوی دشمن مورچه , برای فرار کرد ن مورچه چکار کنیم , بهترین راه از بین بردن مورچه ها , برای از بین بردن موریانه چکنیم , با مورچه های زیاد خانه چه کنیم , ریشه کن کردن مورچه ها در خانه , از بین بردن کرم خاکی در گلدان , احساس راه رفتن مورچه زیر پوست , برای از بین بردن زنبور درخانه , راه کار برای ور انداختن مورچه , پودر ازبین بردن الکتریسیته مو , جلوگیری از ورود مورچه به خانه , از بین بردن عنکبوت های خانگی , راه ازبین بردن بشه بای گلدان , حشره سیاه ریز بالدار دستشویی , بهترين وسيله براي بين كبينت , از بین بردن مورچه در خانه , رهایی از دست گربه های درب , مورچه های بالدار در خانه , از بین بردن مورچه در باغ , رهایی از شر مورچه پرنده , مقابله با مورچه زدن چوب , روش های مقتبله با مورچه , سوراخ کاری برای موریانه , اموزش کنترل کردن مورچه , نابود کردن مورچه قرمز , از بین بردن دشمن درون , ویژگی های مورچه خانگی , روش دفع مورچه از خانه , روش مقبله با مورچه ها , رهایی از دست مورچه ها , نحوه عملکرد مورچه ها , فرار از دست مورچه ها , خلاصی از شر مورچه ها , دفع مورچه از گلدان , رهایی از شر مورچه , بوی مورچه از برنج , مورچه پروازی چیست , خلاص شدن از مرچه , دفع همیشگی مورچه , مورچه ها ی خانگی , فراری دادن مورچه , دعای دفع موریانه , از بین بردن موش , مبارزه با مورچه , حذف کلمات ربطی , دعای رفع مورچه , برای دفع مورچه , روش کشتن مورچه , سم مورچه خانگی , سم برای مورچه , مورچه در خانه , خانه مورچه ها , عسل مورچه زده , موریانه زدایی , سم لانه مورچه , فرار از مورچه , مورچه کابینت , از بین برنده , دفع ضد مورچه , مورچه پروازی , مورچه کش قوی , مورچه پردار , همه پرسی 68 , سم ضد مورچه , مورچه کشتن , مورچه قرمز , کشتن مورچه , خیار مورچه , مورچه چوب , دفع مورچه , رفع مورچه , سم مورچه

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران

مورچه

از بین بردن مورچه با مواد طبیعی

اگر در منزل تان مورچه وجود دارد و مایل نیستید برای ازبین بردن مورچه ها از مواد شیمیایی استفاده کنید در این مطلب راهکارهایی برای از بین بردن مورچه با مواد طبیعی
تبلیغات