در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد جلوگیری از ریزش اشک هنگام پیاز خرد کردن را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: حتما برای شما هم پیش آمده است که هنگام خرد کردن پیاز و یا سالاد درست کردن وقتی سر و کارتان با پیاز می افتد، اشک از چشمان تان سرازیر شود. تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا وقتی با پیاز سر و کار داریم، اشک هایمان جاری می شود؟

جلوگیری از ریزش اشک با پیاز,جلوگیری از اشک در پیاز خردکردن,اشک ریختن در پیاز خردکردن

جلوگیری از ریزش اشک

هنگامی که شما پیاز را می برید، سلول های پیاز پاره می شوند. در سلول های پیاز دو ماده اصلی وجود دارد یکی آنزیمی به نام آلیناز و دیگری ماده ای به نام گوگرد. ترکیبات گوگردی به وسیله آنزیم آلیناز تجزیه شده و ترکیبات ناپایدار گوگردی تولید می کنند که بلافاصله در فضا پخش می شوند و این گاز است که کار خودش را می کند وقتی این گاز به مخاط چشمان شما می رسد با آب واکنش نشان می دهد و اسیدسولفوریک در چشمان شما تولید می کند.

آکاایران: این اسید اعصاب حسی چشمان شما را تحریک کرده و در این هنگام است که چشمان شما به سوزش می افتد و اشک از چشمان شما سرازیر می شود. حتما شما هم دوست دارید وقتی دفعه دیگر پیاز پوست می کنید دچار ریزش اشک نشوید. برای این منظور بهتر است پیش از پوست کندن پیاز آن را در یخچال قرار دهید تا خنک شود. خنک شدن پیاز ترکیب اشک آور آن را ضعیف می کند و دیگر پیاز چندان موجب آبریزش از چشمان شما نمی شود. پیش از پوست کندن پیاز دستان تان را خیس کنید و پیاز را خیس خیس پوست بکنید. با این کار ماده اشک آور پیاز در رطوبت دستان شما مخلوط می شود و نمی تواند در فضا پخش شود و موجب ریزش اشک هایتان شود. با این روش ها مواد اشک آور کمتر به مخاط چشم می رسند و شما کمتر دچار ریزش اشک می شوید.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

چگونه در زمستان در خانه گیر نکند , جلوگیری از آبریزش چشم در پیاز , جلوگیری از سوزش چشم با پیاز , چرا پیاز چشم را می سوزاند؟ , عینک مخصوص پیاز خرد کنی , روش جلوگیری از اشک پیاز , برطرف كردن سوزش پیاز , رفع سوزش چشم با پیاز , علت سوزش چشم با پیاز , جلوگیری از اشک پیاز , خنثی کردن گاز پیاز , خرد کردن پیاز اشگ , پیاز و اشک چشم , رفع اشک پیاز , پیاز اشک چشم , اشک پیاز

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران

تبلیغات