کانتر آشپزخانه

آکاایران: بهترین مدل های کانتر آشپزخانه برای خانه زیبای شما

آکاایران: بهترین مدل های کانتر آشپزخانه برای خانه زیبای شما

اگر دنبال بهترین و شیک ترین دکوراسیون برای آشپزخانه منزلتان هستید پیشنهاد ما اســتفاده از کانتر آشپزخانه اســت، جزیره ای وسط آشپزخانه شما که بسیار کاربردی اســت و زیبایی خاصی به خانه شما می دهد. در دکوراسیون مدرن امروزی از کانتر آشپزخانه اســتفاده می شود.

کانتر آشپزخانه

نیک شو: شاید بشه گفت کانتر قلب آشپزخانه اســت ، چون که تمرکز شما روی کانتر خواهد بود. موقع آشپزی میز کانتر میتونه یه جایی برای خرد کردن ، پوست گرفتن ، شستن و حتی سرخ کردن باشه. حتی می تونید کانتر بزرگی رو انتخاب کنید تا علاوه بر کارهایی که گفتم ، میز غذاخوریتون باشه!

کانتر آشپزخانه

بعد از خوندن این مقاله مسلما دیدتون نسبت به آشپزخونه عوض میشه . خب منطقی هست که هر کسی میخواد توی آشپزخونه حس خوبی داشته باشه، بعضی ها ممکنه که نسبت به کانتر بخاطر اینکه مدل جدیدی محسوب میشه دید خوبی نداشته باشن و اون رو تنها برای تبرج بدونن. اما واقعا اینطور نیست. مطمئن باشید شما با نصب کانتر توی آشپزخونتون ، یه محیط خیلی خلوت تر ، ساده تر و صمیمی تر خواهید داشت.

کانتر آشپزخانه

اوپن آشپزخونه رو میشه یه نوع کانتر دسته بندی کرد ، که اســتفاده و چیدمان اون بشدت باید کارشناسی شده و درست باشه ، چرا که ابعاد اون و قابلیت های اون خیلی مهم و حیاتی هستش که ایشالا تو مقاله ی دیگه ای این بحث رو با هم خواهیم داشت. یه سوال دارم ازتون ،بیاید فرض کنیم که آشپز خونه ی شما اوپن نداشته باشه! مسلما فضای آشپزخونتون بیشتر میشه، و از طرفی عبور و مرور از هر سمتی راحت تر.

کانتر آشپزخانه

اگر کمبود کانتر رو توی فضای کم ذخیره کردن و گذاشتن وسایلتون میدونید بدونید که سخت در اشتباهید! کانتر میشه گفت نسبت به یه اوپن هم اندازه ، چهار برابر فضای ذخیره سازی داره ، چون با داشتن کانتر شما میتونید از چهار سمت طاقچه و کابینت داشته باشد. حتی میتونید سینک ظرفشویی رو در کانتر بگذارید و یا حتی اجاق گازتون رو ( البته اجاق گازی که ابعادش به کانترتون بخوره).

کانتر آشپزخانه

اگر اوپن آشپزخونتون رو بردارید ، نمای آشپزخونه از قسمت های دیگه ی خونه خیلی صمیمی تر و نزدیکتر میشه ، حتی خونتون بزرگتر نشون داده میشه ، چون شما دیواری بین پذیرایی و آشپزخونتون ندارید. از طرفی توی آشپزخونه حس جدا بودن از کسی که توی پذیرایی یا اتاق هست رو ندارید و خیلی راحت میتونید تلویزیون رو از آشپزخونه ببینید .

کانتر آشپزخانه

جای کانتر کجاســت؟

خیلی ساده اســت ، مرکز آشپزخونه و در قسمتی که بعد از برداشتن اوپن (واگه میخواید اجاق با سینک رو توی کانترتون داشته باشید ، برداشتن اونها) کمتر رفت و آمد میشه ، و مسلما جایی که دسترسی به طاقچه ها و کابینت هاتون خوب باشه.

کانتر آشپزخانه

ابعاد کانتر

به نسبت فضای آشپزخونه بعلاوه ی اون قسمتی از خونه که چسبیده به آشپزخونه ، ابعاد کانتر رو انتخاب کنید. نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک. باید کانتری داشته باشید که کمترین فضا رو اشغال کنه و بیشترین بهره وری رو داشته باشه.

کانتر آشپزخانه

قانون مثلث طلایی

اجاق گاز ، یخچال و سینک اضلاع این مثلث هستن . اگه شما یه آشپزخونه ی خطی دارید ، یعنی اجاق گاز و یخچال و سینکتون در یک راســتا هستن ، نه ظاهر خوبی داره ، نه میتونید راحت باشید هنگام آشپزی. بهتره که فاصله ی این سه تا از هم برابر باشه و کانترتون میتونه این مشکل رو تا حد زیادی مرتفع کنه.

کانتر آشپزخانه

این روزها که بحث بازسازی و تغییر دکوراسیون خانه در هر محفلی داغ اســت، آدم وسوسه می شود بیشتر به فضای اطراف خانه اش توجه کند و به دنبال راهی برای تغییرات کاربردی و هیجانی باشد. معمولا در این میان فضای آشپزخانه و ملحقاتش به سرعت در اولین جایگاه حائز اهمیت برای تغییر قرار می گیرد

کانتر آشپزخانه

و سوالاتی تکراری و گاه جنجالی ذهن شما را مشغول می کند؛ اینکه آیا آشپزخانه من نیاز به کانتر دارد، آیا کانتر موجود در آشپزخانه ام فضای زیادی را اشغال کرده اســت، چه عملکردهایی را می توانم از کانتر خود انتظار داشته باشم و آیا می توانم فضای طبخ و پز یا ناهارخوری یا ویترین آشپزخانه ام را با کانتر تلفیق کنم؟ برای پاسخگویی به این سوالات با ما همراه باشید.

کانتر آشپزخانه

میز غذاخوری دوست داشتنی

کانتر آشپزخانه

امروزه با توجه به دغدغه کمبود فضا در آپارتمان های کوچک و فقدان فضایی برای گذاشتن میز ناهارخوری، یکی از بهترین پیشنهادها برای حل این مشکل اســتفاده از کانتر به عنوان میز ناهارخوری اســت؛ به همین بهانه صندلی های پایه بلند نیز مهمان خانه ما می شوند و زیبایی آشپزخانه را دوچندان می کنند.

کتابخانه ای در آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

کتابخانه را مهمان آشپزخانه خود کنید: مطمئنا برای شما هم بارها پیش آمده که بخواهید شرایطی را فراهم کنید تا همزمان با خوردن غذای یا تهیه آن، فعالیتی جانبی مانند مطالعه هم داشته باشید. پس درنگ نکنید و همین حالا دست به کار شوید

انباری آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

همان طور که در موارد قبلی گفته شد، یکی از مشکلات اصلی خانه های امروزی مشکل کمبود جاســت و هر خانواده ای در تلاش اســت از مساحتی که در اختیار دارد بهترین و بهینه ترین اســتفاده ممکن را داشته باشد. تعبیه کانتر می تواند یکی از ایده های ناب برای حل مشکل آشپزخانه ها یی با متراژ کم و در نتیجه جبران تعداد کم کابینت ها برای نگهداری ظروف باشد.

میز کاری برای طبخ و پز

کانتر آشپزخانه

یکی از مهم ترین فضاهایی که هر آشپزخانه ای به داشتن آن نیاز دارد، جایی برای آماده سازی اولیه مواد غذایی قبل از طبخ اســت. کانتر آشپزخانه به خوبی می تواند از عهده این وظیفه هم سربلند بیرون بیاید. میز کار شما می تواند همچون جزیره ای در میان آشپزخانه یا در قسمت ورودی آن در نظر گرفته شود.

باغچه خانگی آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

مسلما وجود باغچه کوچکی از سبزیجات خوردنی لذتی وصف ناپذیر در آشپزخانه شما ایجاد می کند. درواقع با ایجاد چنین فضایی علاوه بر اســتفاده از جنبه خوراکی سبزیجات، می توانید طراوت، سرسبزی و شادابی را هم مهمان خانه خود کنید.

کانتر به عنوان ویترین

کانتر آشپزخانه

یکی از انتظارات اصلی همه ما از فضای آشپزخانه زیبایی بصری آن اســت که این مسئله میسر نمی شود مگر با طراحی منحصر به فرد کانتر و تعبیه فضایی برای به نمایش گذاشتن ظرف های لوکس و حتی قدیمی و یادگاری مان در آن.

در ادامه نمونه های دیگری از کانتر آشپزخانه را با هم می بینیم:

کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه
کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه
کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

مطالب بیشتر:

جزیره در آشپزخانه مد نوین و شیک دکوراسیون منازل

جزیره آشپزخانه دکوراسیون شیک خانواده های امروزی

خانه ای با دکوراسیون مدرن و المان های ایرانی در محله سهروردی

کانتر آشپزخانه
.

منبع : niksho.com


تبلیغات