با طرح های شطرنجی به خانه تان تنوع دهید -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد با طرح های شطرنجی به خانه تان تنوع دهید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته دکوراسیون و چیدمان از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مجله منزل - فرحناز همدانی زاده: پارچه ها از هر نوع در دکوراسیون، جایگاه مهمی دارند. انواع گوناگون آنها، جهان زیبایی از نقش و نگارهای گوناگون را به فضایمان می آورند و چشم و دل ما را با طرح ، نقش و رنگ ها نوازش می دهند. هر دکوراسیونی با پارچه هایی با الگوهای نقشینه ای و خاص همراه می شود و به آن شخصیت و هویت می بخشد. یکی از خاص ترین این الگوهای نقشینه ای، طرح های مختلف شطرنجی هستند.
 
 
,دکوراسیون،طراحی منزل،دکوری،چیدمان،شطرنجی،پارچه,[categoriy]

آکاایران: با طرح های شطرنجی به خانه تان تنوع دهیدچهارخانه آشنا!

به گزارش آکاایران: پارچه های شطرنجی در انواع گوناگون خود با رنگ ها و اندازه های ریزودرشت در خاطره ما نقش بسته اند. یک نوع بسیار آشنا، انواع دو رنگ آن مانند سفید و قرمز یا سفید و آبی است. به این نوع از چهارخانه ها «گینگهام»، کلمه ای با ریشه مالایی (مالزیایی) گفته می شود که به معنی «راه راه» است. پایه طرح شطرنجی ساده یا دو رنگ نیز راه راه هایی است که به صورت عمودی و افقی از هم رد شده اند و بر زمینه سفید پارچه کتانی، شطرنجی ها را به وجود آورده اند. این نوع از شطرنجی ها در تمام دنیا محبوبیت دارند و مورد استقبال قرار می گیرند. امروزه این نقش بر پارچه های غیرنخی نیز دیده می شود و حتی به عنوان نقش تزئینی بر ظروف هم چاپ می گردد.
 
 
,دکوراسیون،طراحی منزل،دکوری،چیدمان،شطرنجی،پارچه,[categoriy]


شهر و روستا!

این سبک از پارچه های شطرنجی، ما را بیشتر به یاد فضاهای روستایی یا ییلاقی می اندازد، ولی عملا در فضاهای امروزی شهری نیز از قلم نیفتاده اند. با این نوع از چهارخانه ها، آشپزخانه شهری، حالتی سنتی و صمیمانه به خود می گیرد. پارچه های شطرنجی دو رنگ، حالتی عامیانه دارند؛ مثلا در تمام منازل روستایی یا ییلاقی فرانسه برای پوشش پنجره ها از این نوع نقش و با رنگ قرمز و سفید دیده می شود و در قسمت بالای پرده نیز پارچه را چین دار در نظر می گیرند. در رستوران ها و کافه های محلی نیز به عنوان رومیزی، بسیار هواخواه دارد و از اجزاء مهم دکوراسیون محسوب شده و به عنوان یک رسم محلی دارای ارزش است. از این الگوی نقشینه به عنوان کوسن، ساک و زنبیل خرید و حتی دیوارپوش هم استفاده می کنند، ولی این پارچه معروف در چهارچوب روستا یا ییلاق باقی نمی ماند.
 
 
,دکوراسیون،طراحی منزل،دکوری،چیدمان،شطرنجی،پارچه,[categoriy]


برای داشتن جو صمیمانه و بی تکلف به استفاده از این نوع الگوی نقشینه ای برای فضای نشیمن مدرن هم می توان فکر کرد و یا برای اتاق های کودکان و نوجوانان به کار برد و از کلیشه های مرسوم دوری گزید.

سبک شمالی!

اگر به چیدمان هایی با محدودیت رنگ و تنوع بافت از قبیل سبک مینیمال یا اسکاندیناوی علاقمندید، از این نوع پارچه های شطرنجی، ولی با رنگ آمیزی با رنگ های خاموش و سرد مانند انواع چهارخانه های آبی، سبز، خاکستری و یاسی ها در کنار مبلمان با چوب سفید و کف سازی هایی به همین رنگ استفاده کنید. (در کشورهای اسکاندیناوی کف فضا را با آهک اندود می کنند و به همان صورت نگه می دارند). در نشیمن هایی که رنگ غالب فضا ترکیبی از خاکستری، آبی و سفید است این نوع پارچه با خطوط قوی خود به زیبایی و جذابیت خاص فضا می افزاید. پارچه شطرنجی با ترکیب آبی کم رنگ در کنار لوازمی از جنس چینی با زمینه سفید و نقوش آبی و یا برعکس و هم چنین اکسسوری هایی به رنگ زرد و یا سفید یکدست در تزئین آشپزخانه های آمریکایی یا اروپایی زیاد دیده می شوند و حالتی مدرن دارند.
 
 
,دکوراسیون،طراحی منزل،دکوری،چیدمان،شطرنجی،پارچه,[categoriy]


چهارراه های مختلط!

برای کسانی که به تلفیق نقوش علاقمند هستند، پارچه ها و لوازمی با نقش چهارخانه دو رنگ، مورد خوبی برای طبع آزمایی و خلاقیت به حساب می آید. یکی از بهترین روش ها ترکیبی از نقوش شطرنجی در اندازه های درشت و ریز، ولی با رنگ بندی مشترک و یا سیر و روشن است. می توان برای داشتن هیجان بصری بیشتر از میان رنگ های مکمل نیز انتخاب کرد. در این صورت اندازه شطرنجی ها باید یکسان باشد. اگر می خواهید مبلمانتان را با پارچه شطرنجی روکش کنید در این صورت از پارچه ای با نقش چهارخانه درشت و با رنگی جاندار و پرمایه بهره ببرید.
 
 
,دکوراسیون،طراحی منزل،دکوری،چیدمان،شطرنجی،پارچه,[categoriy]

 
ترکیب نقوش راه راه با شطرنجی نیز تیم خوبی درست می کنند، ولی به رنگ مشترک میان آنها توجه داشته باشید. پارچه های چهارخانه ریز به عنوان آستر برای پرده هایی با پارچه گل دار بسیار مناسب اند، ولی در اینجا هم باید به رنگ مشترک میان هر دو پارچه دقت داشت. نکته مهم دیگر اینکه هنگام برش و دوخت پارچه های چهارخانه، توالی خطوط و هم راستا بودن رنگ های آنها روش درست کار است تا نتیجه دلخواه و زیبایی حاصل شود.
 
 
,دکوراسیون،طراحی منزل،دکوری،چیدمان،شطرنجی،پارچه,[categoriy]


اسکاتلندی های دوست داشتنی!

نقش چهارخانه اسکاتلندی یا پیچازی که به نام اسکاچ معروف هستند، عموما بر پارچه های ضخیم تر از قبیل پشم یا فوتر، نقش می بندند و «تارتان» نام دارند. در قرن نوزده و در اسکاتلند، دو نوع از این پارچه ها برای دو منظور متفاوت استفاده می شد:  یکی برای لباس شکار و دیگری برای حضور در مراسم و مجامع. ملکه وقت انگلستان؛ «ویکتوریا» علاقه خاصی به این نوع نقش داشت تا آنجا که حتی دیوارپوش ها و فرش های قصر موردعلاقه اش؛ «بالمورال» را با این نوع از پارچه های چهارخانه تزئین کرده بود. این چهارخانه های دلپذیر، ولی با طرح رنگ محدود تا ژاپن و آمریکا هم برای خود طرفداران زیادی کسب کرد.
 
 
,دکوراسیون،طراحی منزل،دکوری،چیدمان،شطرنجی،پارچه,[categoriy]

 
امروزه، ولی از محدودیت رنگ خبری نیست. رنگ های تیره این نوع الگوی نقشینه ای به عنوان روکش مبل با مبلمانی چوبی لاک الکل خورده و تیره رنگ، بسیار خوب جفت وجور می شوند. به ویژه در خانه هایی با کف پوش های آجری یا سنگ فرش به عنوان پرده یا پشت دری ها نیز عالی هستند. این سبک از پارچه ها با سبک های «روستیک»، «وینتیج» و «ریترو» هم خوانی دارند. در اینجا هم با توجه به رنگ غالب پارچه می توان از پارچه هایی با نقوش دیگر برای ترکیب و تلفیق استفاده کرد.
 
 
,دکوراسیون،طراحی منزل،دکوری،چیدمان،شطرنجی،پارچه,[categoriy]


درنهایت پارچه های شطرنجی جزء پارچه هایی با طرح هندسی محسوب می شوند و در سبک های مدرن، هم به عنوان ایجاد تنوع بصری و هم برای آوردن رنگ و نقش به درون فضا به کار می روند. به سبب وجود خطوط قوی و مستقیم در این نقوش، این پارچه ها با لوازم و اکسسوری های مدرن و هندسی به زیبایی و درستی همراه می شوند. حتی به عنوان نقش بر وسایل، مبلمان و ظروف هم دلپذیر و متفاوت هستند.


 
برای تهیه مجله منزل می توانید به صورت حضوری از کیوسک های روزنامه فروشی سراسر کشور و برای خرید نسخه الکترونیک از وب سایت  taaghche.ir اقدام نمائید.
ضمنا برای اشتراک نسخه چاپی مجله منزل روی تصویر زیر کلیک کنید:
,دکوراسیون،طراحی منزل،دکوری،چیدمان،شطرنجی،پارچه,[categoriy]
.

منبع : bartarinha.ir

219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات