loading...
آکاایران: خصوصیات یک یخچال فریزر مناسب , چگونه یخچال اصل را از تقلبی تشخیص بدیم , بهترین مارک یخچال در ایران از نظر گارانتی قیمت و خدمات پس از فروش

شش نشانه یخچال فریزر مناسب

به گزارش آکاایران: آنچه باید هنگام خرید یخچال جدید گوشه ذهنمان داشته باشیم

بین این همه اما و اگر، خرید یک یخچال فریزر مناسب چندان آسان به نظر نمی رسد. مدله ای مناسب یخچال فریزرها با قیمت های بالایی که دارند، انتخاب را سخت تر می کنند. از طرفی اگر یک انتخاب درست داشته باشیم تا سالها خیال خود را راحت کرده ایم.

راهنمای خرید

آکاایران: راهنمای خرید یخچال فریزر اصل + نکات مهم قبل از خرید

1 برچسب انرژی A و A پلاس را در اولویت قرار دهید

ممکن است خرید قیمت های پایین تر مدل هایی با برچسب انرژی F و G وسوسه کننده باشد اما فراموش نکنید مابه التفاوت آنها را طی سالهای استفاده از این مدلها به اداره برق می پردازید. یخچال هایی با برچسب E و پایین تر تقریبا دوبرابر یخچالهای بهینه با بازده انرژی بالا (A و A پلاس) برق مصرف میکنند.

2 جزئیات برچسب های انرژی را بدانید

برچسب های انرژی پنج قسمت دارند. سه قسمت اولیه این برچسبها که در تمامی وسایل انرژی بر خانگی مشترک است به ترتیب نمایانگر علامت تجاری شرکت سازنده، نام شرکت سازنده و مدل دستگاه و قسمت چهارم آن نیز علامت سازمان ملی استاندارد است. قسمت پنجم اما مهمترین بخش آن محسوب میشود، برچسب انرژی است که به وسیله حروف لاتین از +++A تا D و هفت رنگ سبز تا قرمز مشخص شده که هر یک از حروف و رنگها معرف درجهای از مصرف انرژی دستگاه است. حرف +++A و رنگ سبز پررنگ نشانگر کمترین مصرف انرژی و بیشترین بازدهی و حرف D و رنگ قرمز نشانگر بیشترین مصرف انرژی و کمترین میزان بازدهی دستگاه است. مدل انتخابی شما بهتر است بین بازه A +++تا B باشد.

3 بلند پروازی نکنید

تعداد اعضای خانواده شما می توانید دومین معیار انتخابتان باشد؛ حجم یخچال فریزر باید با توجه به نیاز و تعداد افراد انتخاب شود تا هم فضای کمتری اشغال کند و هم خرج کمتری روی دست شما چه هنگام خرید چه بعد از آن بگذارد. مثلا یک مدل ۱۴فوتی میتواند کاملا نیاز یک خانواده دو تا چهارنفره را رفع کند.

4 برفک ها را جدی بگیرید

اینطور که به نظر میرسد همه اما و اگرها حول محور مصرف انرژی می چرخد اما اگر یخچال فریزر شما اهل برفک زدن است حتما برفک ها را به طور منظم آب کنید. راه منطقی تر این است که هنگام خرید، یخچال های مجهز به سیستم برفک زدای اتوماتیک (NoFrost ) را انتخاب کنید.

راهنمای خرید
راهنمای خرید یخچال فریزر اصل + نکات مهم قبل از خرید

5 نوارهای درزگیر را فراموش نکنید

هنگام خرید از بسته شدن کامل درها و مرغوبیت و چسبندگی نوار لاستیکی در مطمئن شوید. کوچک ترین نشت هوا به داخل، خسارت بسیاری روی دستتان می گذارد.

6 مدل های مجهز به آبسردکن را انتخاب کنید

آبسردکن ها و یخ سازها امکاناتی هستند که در گام های بعدی مهم به نظر می رسند. با توجه به اینکه در فصل گرما دلیل اصلی باز و بسته شدن زیاد در یخچال، استفاده از آب خنک است حتی الامکان در هنگام خرید این وسیله، یخچال فریزری را انتخاب کنید که دارای آب سردکن است. اگر هم برای خرید یک سایدبای ساید برنامه دارید، مدل هایی را در اولویت قرار دهید که علاوه بر داشتن آب سردکن و یخساز دارای درهای مجزا باشند.

.

منبع :www.sefidak.comتبلیغات