آکاایران: ۱۰ کابینت جزیره شیک در دکوراسیون آشپزخانه!

تجهیزات آشپزخانه: کابینت آشپزخانه جزیره  یکی از طراحی های نوین و خلاقانه کابینت های مدرن است که آن ها را در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه های ایرانی نیز زیاد می بینیم. کابینت جزیره به معنای قرار دادن چند ردیف کابینت در وسط آشپزخانه است، حال این کابینت ها می توانند کاربری های مختلفی دارا باشند. در این مطلب می خواهیم به ببرسی انواع آشپزخانه های جزیره بپردازیم و تعدادی از ترفندهای دکوراسیونی برای آوردن کابینت جزیره به آشپزخانه را با هم بررسی کنیم. پس تا انتهای این مطلب جذاب با آکا ایران همراه باشید. 

کابینت جزیره

آکاایران: 10 کابینت جزیره شیک در دکوراسیون آشپزخانه!

۱. کابینت جزیره، کابینت هایی با قابلیت بالا

کابینت جزیره می تواند صرفاً شامل یک میز ناهاخوری با درهای مخصوص کابینت باشد. نورپردازی نیز در بالای کابینت جزیره توسط لوسترها، لامپ های تک شاخه و همین طور لامپ های LED به طول کل میز انجام بگیرد. یادتان باشد وقتی از کابینت جزیره استفاده می کنید آن ها را تبدیل به یکی از تاثیر گذارترین عناصر در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه می کنید و اولین چیزی که در هنگام ورود به آشپزخانه توجه شما را به خود جلب می کند همین کابینت های جزیره است، پس باید حسابی در مورد انتخاب آنها وسواس و دقت به خرج دهید. 

کابینت جزیره
کابینت جزیره
مهسا مجیدی

۲. کابینت جزیره ال شکل 

شما می توانید در آشپزخانه های بزرگ تان از کابینت های جزیره ال شکل استفاده کنید. این کابینت ها در یک قسمت می توانند میزکار شما برای آماده کردن غذا باشند و در قسمت دیگر هم می توانند کانتری برای سرو غذا باشند، ضمن آن که کابینت های جزیره می توانند در حوزه بندی دکوراسیون آشپزخانه تان نیز به شما کمک کنند و به هر قسمت در آشپزخانه شخصیتی مستقل بدهند، بهتر است که کابینت های جزیره را دست کم نگیرید. 

۳. کابینت جزیره، پذیرای سینک های ظرف شویی 

شما می توانید به راحتی سینک های ظرف شویی تان را روی کابینت های جزیره جانمایی کنید. با این کار هم چهره و دکوراسیون داخلی آشپزخانه تان مدرن تر می شود و هم شما می توانید حوزه خیس آشپزخانه تا را از بقیه حوزه ها جدا کنید و محدوده ای تعریف شده تر برای آن در نظر بگیرید. در ضمن می توانید از پشت این سینک ها به عنوان میز غذاخوری برای صرف غذا در واقعی که نیاز به ریخت و پاش زیادی ندارید و یا برای خوردن عصرانه استفاده کنید. 

کابینت جزیره
کابینت جزیره
شرکت دکوراسیون ...

۴. کابینت جزیره، کانترهای مدرن و دوست داشتنی 

در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه تان اگر قرار است از کابینت جزیره استفاده کنید، می توانید کمی عرض آن را بیشتر در نظر بگیرید تا بتوانید از آن به عنوان کانتر نیز بهره بگیرید. شما حتی می توانید برای این کانترهای نیز صندلی های ست تهیه کنید و زیبایی این کابینت های جزیره که حالا نقش کانتر را نیز در طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان بازی می کنند را تکمیل کنید. 

کابینت جزیره
کابینت جزیره
کویر دکور

۵. کابینت های جزیره دو تکه 

کابینت های جزیره می توانند به صورت دو تکه در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه تعریف شوند؛ چیزی شبیه همان کابینت های جزیره ال شکل که در بندهای بالاتر راجع به آن ها صحبت کردیم. این نوع از کابینت های جزیره نیز می توانند حسابی به شما کمک کنند. حضور این نوع از کابینت های جزیره باعث می شود تا شما فضای بیشتری برای قرار دادن تجهیزات آشپزخانه و طبقه بندی و نظم دهی وسایل تان داشته باشید. 

کابینت جزیره
کابینت جزیره
شرکت معماری دکوکو

۶. کابینت جزیره، کانتر، میز غذاخوری، کابینت 

اگر آن قدر خوش شانس باشید که عرض کابینت های جزیره تان زیاد باشد می توانید در آن هم میز غذاخوری تان را پیش بینی کنید، هم کابینت های بیشتر و هم کانتر آشپزخانه تان را. عکس بالا به شما نشان می دهد که کابینت جزیره چقدر می تواند کمک حال شما باشد. این نوع از کابینت ها می توانند حتی در آشپزخانه های کوچک نیز کارآمد باشند. 

کابینت جزیره
کابینت جزیره
گروه معماری کیو...

۷. کابینت های جزیره، جداکننده های کارآمد 

لزومی ندارد که حتما کابینت های جزیره را با دیگر عناصر آشپزخانه ترکیب کنید. آن ها می توانند حتی کابینت هم نباشند و فقط کانترهایی باشند برای تعریف حد و مرز آشپزخانه و در واقع تعریف فضایی آن. چیزی شبیه کابینت آشپزخانه ای که در عکس بالا می بینید. 

کابینت جزیره
کابینت جزیره
دکوراسیون رامسین

۸. کابینت جزیره با اشکال خاص 

کابینت های جزیره قرار نیست که همیشه شکل تعریف شده مربع و مستطیل دارا باشند، آن ها می توانند در انواع و اقسام شکل ها در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه مورد استفاده قرار بگیرند. در عکس بالا می توانید ببینید که این کابینت جزیره بر خلاف دیگر کابینت های جزیره که تا به اینجا آن ها را بررسی کردیم، شکل نیم دایره دارد و اتفاقا بسیار هم جذاب است. 

کابینت جزیره
کابینت جزیره
کابینت و دکوراس...

۹. کابینت جزیره دارای نشیمن 

اگر طراح باهوشی باشید، می توانید برای کابینت های جزیره تان نشیمن هایی تعریف کنید و کاربری آن ها را توسعه بدهید. به طور مثال می توانید کابینت های زیرین را از نوع متحرک در نظر بگیرید و روی آن ها با فوم و پارچه های مناسب بپوشانید و آن ها را در مواقع لزوم بیرون بکشید و آن ها را حتی به عنوان نشیمن های پنهان در دل دکوراسیون داخلی خانه تان استفاده کنید. 

مطلب پیشنهادی آکا ایران به شما: ۸ راه حل کمبود جای مهمان ها در خانه های کوچک!

کابینت جزیره
کابینت جزیره
گروه معماری لوکس آرت

۱۰. کابینت های جزیره کلاسیک 

قرار نیست که کابینت های جزیره حتما چهره ای مدرن دارا باشند. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به سبک کلاسیک علاقه دارید، می توانید از این کابینت ها با همان چهره استفاده کنید. عکس بالا به شما نشان می دهد که این نوع از کابینت های جزیره تا چه اندازه می توانند در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه تان بدرخشند.

اگر سری به قسمت کابینت ها از زیر مجموعه اهالی فن آکا ایران بزنید؛ می توانید با شرکت های زیادی آشنا شوید که می توانند شما را در طراحی کابینت های جزیره مشاوره دهند.

نویسنده: شمیم آقازاده| تحریریه آکا ایران 

تبلیغات
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
مرکز آموزش های تخصصی معماری
<>
.

منبع : chidaneh.com


تبلیغات