در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد نورپردازی آشپزخانه را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: نورپردازی در آشپزخانه اگر به یاد باشته باشید، چند شماره گذشته برای شما در مورد نورپردازی در آشپزخانه نوشتیم، حالا می خواهیم به نکاتی دیگر در این باره اشاره کنیم، چنانچه آشپزخانه شما باز باشد، به جهت آنکه تغییری در زاویه دید افرادی که بیرون از آشپزخانه هستند و به عبارتی فضای داخلی آشپزخانه در معرض دید آنها می باشد، استفاده از چراغ های سقفی آویزان به صورتی که روی پیشخوان آشپزخانه واقع گردد، علاوه بر آنکه توجه سایرین را از داخل آشپزخانه به این سطح معطوف می سازد، در فضاهای بزرگ تر به نحوی خاص ارتفاع فضا را نیز کاهش می دهد. در همین راستا و برای تاثیر بیشتر، استفاده از رنگ های شاد و زنده که متضاد با رنگ زمینه باشد، باید مورد توجه قرار گیرد.

نورپردازی در آشپزخانه,نورپردازی آشپزخانه,نورپردازی آشپزخانه کوچک

نورپردازی فضای اشپزخانه

آکاایران: اما اگر کابینت هایی از جنس چوب و به رنگ تیره را انتخاب کرده اید، می توانید از ادغام نورهای زرد و نورهای سرد کمک بگیرید تا حس تعادل به محیط داده شود. این در حالی است که در خصوص مورد اول (رنگ حاکم روشن و سفید و کابینت ها و... رنگ روشن و شاد) تابش نور زرد کفایت می کند.
در خصوص آشپزخانه های کوچک آنچه مورد توجه و تاکید همگان (طراحان داخلی) می باشد، بهره کافی بردن از منابع نوری (مصنوعی و یا طبیعی) است. به صورتی که حتی کمترین سایه ای از تابش نوری که به اشیا تابانده می شود، ایجاد نگردد. همین طور پاکیزه نگه داشتن این چنین فضای کوچکی در کنار این گونه نورپردازی باعث بزرگ تر به چشم آمدن آن می گردد. بحث نورپردازی در نوع مخفی و یا موضعی آن به سبب ایجاد سایه هایی که دارند می بایست به صورتی اصولی اجرا شود. زیرا این گونه نورپردازی برای مدت زمان طولانی خسته کننده و کسل آور می باشند. لذا در هنگام طراحی و شیوه نورپردازی آشپزخانه، آنچه به عنوان ۳ اصل اولیه که در ابتدای بحث مطرح شد باید مورد توجه خاص قرار گیرد. زیرا عکس مطلب فوق نیز صادق است و چنانچه تابش نور به صورتی مستقیم و در نتیجه روشنایی بیش از حد ایجاد شود، باعث پیدایش ناراحتی در چشم و بروز سردرد می شود. اما چنانچه از منابع نوری و حالتی که هر کدام در فضا ایجاد می کنند به موقع و به نحو احسن استفاده شود، شاهد این چنین مسائلی نخواهیم بود. این که فضایی مدرن ساخته اید یا سنتی، خود رابطه ای مستقیم با نورپردازی دارد. استفاده از هالوژن ها که نوری موضعی از خود ساطع می سازند و یا لامپ ها و چراغ های پایه داری که قابلیت تنظیم جهت تابش را دارند، در یک طراحی مدرن تاثیر بسزایی خواهند داشت. در عین حال بهره گیری از لامپ هایی که نوری زردتر و همچنین گرم تر را دارند، ترکیبی مناسب برای آشپزخانه ای سنتی می باشد و البته تنها نوع نور و لامپ نیست که بر روند مدرن سازی یا سنت گرایی تاثیر می گذارد، انتخاب و نصب لوستر و چراغ های آشپزخانه عامل بعدی است.

▪ نکاتی کوتاه و پایانی:
۱) استفاده از میزهای تاشو در فضاهای کوچک که بر روی دیوار نصب می شوند.
۲) هماهنگ ساختن صندلی ها در هنگام طراحی و یا خرید، به جهت آنکه قابل استفاده هم برای میز تاشو و هم برای قسمت پیشخوان آشپزخانه تا زمانی که میز را جمع کرده اید، صندلی ها دست و پاگیر نباشد.
۳) در صورت کمبود جا در آشپزخانه، از فضای خالی بالای کابینت ها و یخچال بهترین استفاده را ببرید. این کار را با طراحی و ساخت چند قفسه زیبا و هماهنگ با فضای آشپزخانه انجام دهید.
۴) همچنین می توانید با نصب طبقه ای باریک در حد فاصل کابینت های فوقانی و سطح کار (یا همان سطح روی کابینت های پایینی) برخی از وسایل مورد نیاز خود را روی آن بچینید.
۵) هنگام انتخاب و تهیه پرده به جنس آن و مقاومتش در برابر شستشو توجه نمایید. زیرا آشپزخانه فضایی است که به علت پخت غذاهای مختلف دوده و چربی فضایش را احاطه می کند و هر از گاهی پرده آنجا را باید شست.
۶) ارتفاع پرده به گونه ای باشد که از سطح کابینت ها و به خصوص اجاق گاز فاصله مناسب داشته باشد.
۷) در آخر از یک یا چند گلدان زیبا و البته طبیعی در زیباتر ساختن این فضا استفاده کنید.

ویرایش و تلخیص: آکاایران


نورپردازی آشپزخانه

نکات کلیدی برای نورپردازی آشپزخانه ها

نکات کلیدی برای نورپردازی آشپزخانه ها نورپردازی آشپرخانه، امروزه بیشتر از اینکه یک فضای کاربردی برای تهیه و طبخ غذا باشند، قلب خانه و مرکز زندگی خانوادگی به حساب می آیند.
نورپردازی آشپزخانه

نکات کلیدی برای نورپردازی آشپزخانه ها -

وبسایت معماران آرل: آشپرخانه ها، امروزه بیشتر از اینکه یک فضای کاربردی برای تهیه و طبخ غذا باشند، قلب خانه و مرکز زندگی خانوادگی به حساب می آیند. اغلب این نیاز احساس می شود که
نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه مدرن

نورپردازی آشپزخانه مدرن نورپردازی آشپزخانه مدرن نورپردازی کمک بسیار زیادی به بهتر و زیباتر دیده شدن فضاهای مختلف می کند. در عکس نورپردازی آشپزخانه مدرن را شاهد هستیم. آشپزخانه ا
دکوراسیون داخلی آشپزخانه

نورپردازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

نورپردازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه نورپردازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه نورپردازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه.وقتی مواد و مصالح مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی به صورت هوشمندا
نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه های مدرن

 نورپردازی آشپزخانهدکوراسیون داخلی به در دو بخش کلیات و جزئیات مورد بررسی و اجرا قرار می گیرد. کلیات یا همان بخش های اصلی شامل تقسیم بندی های اولیه فضا و قرار گرفتن لوازم خا
نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه چوبی

نورپردازی آشپزخانه چوبی نورپردازی آشپزخانه چوبی با استفاده از نورپردازی آشپزخانه چوبی می توان زیبایی فضا را چندین برابر بیشتر کرد. در این آشپزخانه چوبی همه ی ارکان به خوبی در کن
نورپردازی آشپزخانه

اصول نورپردازی آشپزخانه و غذاخوری چیست؟ -

وب سایت چیدانه: امروزه کمتر کسی است که نسبت به اهمیت ویژه و بالای نورپردازی داخلی ساختمان بی اطلاع باشد. نورپردازی امری است که از یک طرف خودش باعث زیبایی فضا می شود، از طرف دی
تبلیغات