دکوراسیون رنگی

دکوراسیون رنگی برای سال نواز قدیم الایام، اسفند، ماه نونوارکردن خانه و دور ریختن اشیای کهنه و قدیمی است. تغییرآشپزخانه | دکوراسیون، یکی از اصلی ترین ویژگی‌های ماه اسفند است. از دو، سه هفته مانده به عید، خانم‌ها در کوچه و بازار راه می‌افتند تا قدیمی‌ها را دور بریزند و اسباب و اثاثیه نو جایگزین کنند. در هر حال این هم یکی از رسم و رسوم شب عید است که مثل آجیل و شیرینی حذف نشدنی است.

آشپزخانه | دکوراسیون

 

شما هم اگر قصد ایجاد تغییر اساسی در منزل دارید، پیشنهاد می کنیم به جای صرف هزینه گزاف برای خرید مجدد مبلمان، بوفه و میز و صندلی منزلتان را از طریق به کارگیری رنگ‌ها دگرگون کنید.
رنگ یکی از جالب ترین جنبه‌هایآشپزخانه | دکوراسیون است. به طوری که بیش از آنکه نوع اسباب و اثاثیه جزء اصول مهم طراحی و چیدمان قرار گیرد، رنگ حرف اول را می زند.
در هر حال، بد نیست امسال، متفاوت از سال های گذشته طبق سلیقه و روحیه خودتان و هر رنگی که می‌پسندید، عمل کنید. مهمترین نکته در طراحی رنگ دکوراسیون، اطلاع از رنگ‌های هماهنگ و متضاد است. اینکه شما بدانید چه رنگ‌هایی در کنار هم هارمونی ایجاد می کند و برعکس تضاد می‌آفریند، قدم اول را برداشته اید.
سه رنگ قرمز، زرد و آبی رنگ‌های اولیه هستند و رنگ های میان آنها به عنوان رنگ ثانویه شناخته می‌شوند. استفاده از رنگ‌های هم خانواده باعث آرامش و دلبازی خانه می شود. استفاده از یک رنگ با میزان کمی از رنگ مکمل آن برای زنده کردن و انرژی بخشیدن به محیط خانه پیشنهاد می شود. تاثیر نور موجود در محیط خانه را نادیده نگیرید. استفاده از رنگ سبز و آبی در اتاق هایی که رو به شمال هستند باعث ایجاد سرما می شود. بهتر است رنگ های گرم تر و سرخ فام تر را استفاده کنید.
یادتان باشد نور چه از نوع طبیعی باشد چه مصنوعی، تاثیرات مختلفی بر رنگ خواهد داشت. دقت کنید که در چه زمانی از روز و به چه میزان نور طبیعی به هر یک از اتاق های شما می تابد، رنگ مورد نظرتان برای هریک از اتاق ها را در نور همان اتاق بیازمایید.

با انفجار رنگها، دکوراسیون خانه خود را بهاری کنید

آشپزخانه | دکوراسیون


برای اتاق خواب در ابتدا دیوارهای آن را با رنگ هایی چون رنگ زیبای بنفش رنگ کنید و سپس برای بالش ها و ملحفه ها از پارچه های رنگی و طرح دار و گلدار استفاده کنید و در نهایت میز کنار تخت را هم با وسایل پر زرق و برق دار تزئین کنید.

با بهره گیری از رنگ های روشن و پر انرژی دکوراسیون خانه خود را طوری طراحی کنید که به حال و هوای روزهای بهاری نزدیک تر شود و از آن لذت ببرید.

طبیعت بهاری
برای طراحی اتاق نشیمن که معمولا پر رفت و آمد ترین اتاق خانه می باشد از رنگ های شاد استفاده کنید . در این مدل دکوراسیون می توانید بدون آنکه هزینه زیادی را صرف کنید به بازار مخصوص فروش اشیاء ارزان قیمت یا دست دوم بروید و مثلا با خرید یک گلدان گل نارنجی رنگ فضای خانه را کاملا زنده و بهاری کنید.

آشپزخانه | دکوراسیون

 
برای اتاق خواب در ابتدا دیوارهای آن را با رنگ هایی چون رنگ زیبای بنفش رنگ کنید و سپس برای بالش ها و ملحفه ها از پارچه های رنگی و طرح دار و گلدار استفاده کنید و در نهایت میز کنار تخت را هم با وسایل پر زرق و برق دار تزئین کنید.

آشپزخانه | دکوراسیون

 
تصاویر پس زمینه 
می توان الگوی روی کاغذ دیواری اتاق ها را بسیار آسان به روز رسانی کرد. به این ترتیب که می توانید تصویر زمینه را با جابه جایی و تغییر تصاویر روی آن کاملا تغییر دهید.

آشپزخانه | دکوراسیون

 
قاب های مدور روی دیوار
روی دیوار اتاق نشیمن می توانید انواع قاب های مدور که به رنگ زرد هستند و انتقال دهنده انرژی می باشند را نصب کنید . این طراحی بسیار چشم گیر می باشد و با هزینه کمی می توانید خانه را به این راحتی و زیبایی تزئین کنید. نکته آن است که این قاب ها بسیار سبک هستند.

آشپزخانه | دکوراسیون

 
تزئین روی میز با استفاده از ظروف  
می توانید یکدست ظروف تخم مرغی را روی یک میز در کنار یکدیگر قرار دهید و هر کدام از این فنجان ها را با انواع چیزها مانند گل هایی که از شاخه بریده شده اند ، یا آب نبات ها و شکلات ها و یا حتی با کاغذهای رنگی پر کنید.

آشپزخانه | دکوراسیون

 
اسپری کردن دیوارها
دیوارها را با اسپری سفید طراحی کنید و سعی کنید به صورت یکدست آنرا بپاشید .نزدیک این دیوار یک قفسه کشویی و یک صندلی سفید رنگ که طرح آن به طرح دیوارها کمی نزدیک باشد را قرار دهید.

آشپزخانه | دکوراسیون

 
بهار سبز رنگ 
فصل بهار بر پایه سبز استوار است و به این ترتیب برای نزدیک کردن فضای خانه به روزهای بهاری به راحتی می توانید یک گلدان پر از سرخس های سبز رنگ تهیه کنید و برای این کار سعی کنید که ساقه  تمامی سرخس ها را کاملا بگیرید و آنها را در یک گلدان شیشه ای بگذارید.

 
طراحی خیره کننده 
می توانید از ساده ترین ابزار برای تغییر  فضای خانه استفاده کنید به این ترتیب که با استفاده از رنگ شاد صورتی به راحتی می توانید احساس شادی را به فضای خانه انتقال دهید . برای اینکار رنگ یک دیوار یا کل اتاق را صورتی کنید و از پرده صورتی رنگ برای پنجره ها و از فرشی با ترکیب رنگ های صورتی استفاده کنید و به همین راحتی دکوراسیون این اتاق را به روزهای بهاری نزدیک کنید و از آن لذت ببرید.

آشپزخانه | دکوراسیون

 
درست کردن یک چراغ زیبا
 از یک سبد تخم مرغ استفاده کنید و آن را برعکس بگذارید و سپس یک تکه پارچه سفید رنگ را به اندازه طول و عرض داخل سبد برش بزنید و ادامه پارچه را بگذارید آویزان بماند و از سوراخ پائین سبد برای سیم کشی برق استفاده کنید و به این ترتیب یک چراغ زیبا درست کنید و از نور آن لذت ببرید.

آشپزخانه | دکوراسیون

 
برچسب روی دیوار
در اینجا روی دیوار یکی از اتاق ها مانند دیوار مربوط به اتاق مطالعه عکس برگردان یک درخت بلند را به عنوان پس زمینه روی نقاشی دیوار بچسبانید و سپس به شاخه های آن انواع قاب عکس های خانوادگی را نصب کنید.

آشپزخانه | دکوراسیون

 
در این نمونه می توانید نقش و نگارهای بهاری با ترکیبی از رنگ های شاد را روی دیوار طراحی کنید و دیوارهای ساده خانه را بهاری کنید.

آشپزخانه | دکوراسیون

 
میوه و گل 
می توانید در یک گلدان پر از آب لاله های زرد رنگ یا دیگرگل های بهاری را قرار دهید و در کنار آن بشقاب میوه ای مثلا پر از سیب قرار دهید و به این ترتیب گوشه ای از خانه را برای صرف میوه اینگونه زیبا و رویایی تزئین کنید.

آشپزخانه | دکوراسیون

 
قاب های سنتی
می توانید داخل یکسری قاب های چوبی و ساده زیر لیوانی های گردی را که معمولا داخل هر خانه ای پیدا می شوند و روی آنها طرح های گوناگونی چاپ شده قرار دهید و به این ترتیب آثاری زیبا و سنتی را به همین راحتی خلق کنید .

آشپزخانه | دکوراسیون

 
طراحی ساده و روشن در فصل بهار
برای طراحی اتاق ها از لوازم و وسایل با رنگ های روشن استفاده کنید و پیشنهاد می شود که از رنگ سفید استفاده کنید و مخصوصا پرده ی اتاق ها را روشن در نظر بگیرید . 

آشپزخانه | دکوراسیون

 
پنجره های روشن
گاهی اوقات همه شما نیازمند آن هستید که برای روبرو شدن با یک فصل جدید تغییراتی را در اتاق به وجود آورید .مثلا در فصل بهار باید برای پنجره ی اتاق ها از پرده هایی به رنگ روشن و سفید استفاده کنید تا نور زیادی به اتاق بتابد.

آشپزخانه | دکوراسیون

 
قفس های تزئینی
می توان از محفظه ها و قفسه های قدیمی که به صورت آهنی یا چوبی می باشند و برای پرندگان  استفاده می شوند برای دکوراسیون خانه استفاده کنید . البته باید آنها را به صورت تخیلی تزئین کرد به این ترتیب که مثلا می توانید یک لانه ای از تخم مرغ داخل آن قرار دهید و یا اینکه مثلا آن را آبی کنید .

آشپزخانه | دکوراسیون

 
آثار هنری روی دیوارها
 می توانید بر روی  فضای خالی دیوارها قاب هایی ساده که روی آنها انواع چاپ های رنگارنگ از گل ها و گیاهان می باشد را نصب کنید .

آشپزخانه | دکوراسیون


فضایی برای دور هم جمع شدن خانواده


دکوراسیون یک خانه با وسایل مدرن و رنگیهدف اصلی بازسازی و تغییر دکوراسیون، بازکردن فضای آشپزخانه و اتاقی است که خانواده دور هم جمع می شوند. به منظور ایجاد فضای بزرگ برای ظرفیت 5 نفر از اعضای خانواده می توانید در اتاق نشیمن از نیمکت های پشت دار و دارای تکیه گاه و چند صندلی استفاده کنید که به دنج کردن فضای موجود می افزاید.

 

 

چیدن کمد یا جالباسی نزدیک در ورودی


دکوراسیون یک خانه با وسایل مدرن و رنگی

 


درست بعد از آشپزخانه نوبت به فضای جلوی در منزل می رسد که تقریبا همه اعضای خانواده وسایل و لباسهای خودشان را آنجا آویزان می کنند.

 

 

ترکیبی از رنگهای  مختلف در اتاق نشیمن

 

دکوراسیون یک خانه با وسایل مدرن و رنگی

 


همانطور که مشاهده می فرمایید صاحب این خانه علاقه زیادی به استفاده از رنگهای روشن داشته است. پارچه های رنگی و شاد، و پرده های گل دار روشن، و دیوارهای زرد رنگ، دکوراسیون  روشن آنجا را تکمیل می کند. همچنین استفاده از رنگ سفید، تن روشن و شادی را به اتاق نشیمن می دهد.

 

 

ایجاد فضایی برای فرزندان برای انجام تکالیفشان در کنار خانواده


دکوراسیون یک خانه با وسایل مدرن و رنگیبهترین مکان برای انجام تکالیف فرزندان، اتاق نشیمن است اما به شرطی که یک فضایی را برای میز تحریر فرزندان درنظر بگیرید و میز را در یک فضای تو رفته قرار دهید.

 

 

استفاده از رنگهای سرد


 

دکوراسیون یک خانه با وسایل مدرن و رنگی

 

 

استفاده از رنگهای سرد در اتاق نشیمن فضای آنجا را زیبا می کند. استفاده از یک رومیزی توری سفید زیبایی خاصی به اتاق می بخشد.

 

 

چیدمان کلکسیون ها

 

دکوراسیون یک خانه با وسایل مدرن و رنگی

 

مثلا شما می توانید با انتخاب رنگ مورد علاقه تان برای ظروف و وسایل تان، که داخل قفسه چیده اید، زیبایی قفسه کهنه و قدیمی تان را دوچندان کنید.


 

ایجاد فضایی دنج و آرام

 

دکوراسیون یک خانه با وسایل مدرن و رنگی

 

 


رنگهایی که توناژ خنثی دارند یک فضای دنج و راحتی را خلق می کنند . مثلا همانطور که مشاهده می فرمایید در عکس زیر از رنگ سفید و آبی ملایم استفاده شده است.

 

 

تزئین فضای نشیمن لب پنجره


دکوراسیون یک خانه با وسایل مدرن و رنگی

 


قسمت نشیمن گاه لب پنجره با دو قفسه کتاب که در قسمت زیری آن قرار گرفته و با پنجره های قوس دار تزئین شده است.


 

روزنامه شرق
ویرایش و تلخیص:آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

دکور رنگی


انتخاب دکوراسیون با رنگی آرامش بخش

انتخاب دکوراسیون با رنگی آرامش بخش

در این مقاله رنگ های آرامش بخش مناسب برای دکوراسیون را بررسی میکنیم , از نظر روانشناسی رنگ آمیزی محیط پیرامون ما تاثیر بسزایی در آرامش و روان ما میگذارد . برای انتخاب بهترین ر
دکوراسیون اتاق خواب

پیشنهادهای رنگی برای دکوراسیون اتاق خواب

وبسایت وارونه: رنگ های مورد استفاده در اتاق خواب ها از لحاظ معنی، ایجاد احساس و ترکیب و به وجود آوردن فضایی مدرن بسیار اهمیت دارد. ما در این مطلب پیشنهادهای رنگی برای دک
آشپزخانه سفید

دکوراسیون آشپزخانه سفید با 9 ایده رنگی!!

دکوراسیون آشپزخانه سفید با 9 ایده رنگی!! دکوراسیون آشپزخانه سفید با 9 ایده رنگی!!دکوراسیون آشپزخانه به رنگ سفید این روزها طرفدار بسیاری دارد. در اینجا 9 مدل آشپزخانه با دکوراسیون
دکوراسیون اتاق خواب

کالای خواب رنگی در دکوراسیون اتاق خواب

کالای خواب رنگی در دکوراسیون اتاق خواب کالای خواب رنگی در دکوراسیون اتاق خواب در دکوراسیون اتاق خواب منزل خانم منصوره مطهر در اهواز که توسط محمد محسنی عکاسی شده است، کالای خواب ر
تبلیغات