.
.
.
.
.


رنگ‌ها در اتاق خواب

1392/06/07

بازی رنگ‌ها در اتاق خواب
 
اتاق خواب، خصوصی‌ترین فضا در هر خانه است، پس در طراحی دکوراسیون و انتخاب رنگ آن باید پیش از هر چیز سلیقه و نیازهای شخصی صاحب آن را در نظر گرفت، با این وجود نباید از اصول طراحی رنگ در دکوراسیون و تاثیرات ناخودآگاهی که هر یک از خانواده‌های رنگی بر روح و روان ما به‌جا می‌گذارد، غافل شد.

رنگ ها در اتاق خواب,اتاق خواب رمانتیک,دکوراسیون اتاق خواب کودک

رنگ‌ها,در,اتاق,خواب,باز,روان,خانواده‌,ناخودآگاه,وجود,بازی,گرفت,صاحب,چیز,می‌گذارد,چیز

 اتاق خواب باید فضایی آرامش‌بخش و راحت باشد.اگر به ‌دنبال اتاق خوابی با فضای گرم سنتی و اندکی تجملی هستید، استفاده از رنگ‌های به‌کار رفته در صنایع‌دستی شرقی، راه‌حلی مناسب برای دستیابی به چنین فضایی است. رنگ‌های گرمی چون طلایی، نارنجی‌ها، قرمزهای پرمایه و آجری‌های به‌کار رفته در طرح‌های سنتی شرقی عاملی مهم در ایجاد نمایی باشکوه و گرم در دکوراسیون هستند. علاوه بر به‌کارگیری این رنگ‌ها در فضای اتاق، استفاده از پارچه‌های ابریشمی و کتان طرح‌دار، تابلوها، مجسمه‌های زینتی شرقی و پارچه‌های سوزن‌دوزی جذابیت این دکوراسیون را دوچندان می‌کند.
همچنین آویزهای پارچه‌ای در قسمت بالا و پشت تخت، فضایی رمانتیک و خاص به اتاق می‌بخشد. در مقابل دکوراسیون سنتی، دکوراسیون‌ تک‌رنگ قرار گرفته‌اند که با به‌کارگیری طیف‌های مختلف یک رنگ، فضایی آرام و یکنواخت را پدید می‌آورند. رنگ‌های روشن، نمای آفتابی و پرنشاط و در همان حال ساده و آرامش‌بخش را در برابر دیدگان بیننده قرار می‌دهند.ترکیب رنگ‌های زرد و سبز از آنجا که سبز یکی از رنگ‌های مشتق شده از زرد است، در فضای اتاق خواب بسیار موفق و مناسب خواهد بود
استفاده از ترکیب رنگ‌های هارمونیک که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند نیز در دکوراسیون یک اتاق خواب می‌تواند بسیار موفقیت‌آمیز باشد.به عنوان مثال استفاده از طیف‌‌های مختلف رنگ بنفش و سبز در کنار یک رنگ روشن متضاد مانند کرم، فضایی زیبا می‌آفریند. آنچه باید در طراحی رنگی دکوراسیون یک اتاق خواب همواره در نظر داشته باشیم این است که نه تنها انتخاب مجموعه‌ای از رنگ‌ها بلکه میزان به کارگیری آن‌ها و سطوحی که اشغال می‌کنند در مقایسه با هم نیز از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.
همچنین ایجاد رابطه میان سطوح رنگی گوناگون با استفاده از جزئیاتی چون یک قاب عکس، حاشیه‌های کاغذ دیواری نصب شده به دیوار، تکرار طرح خاصی روی ملحفه و روبالشی‌ها و یا حتی قرار دادن یک جفت آباژور یا گلدان روی پاتختی‌ها یا میز آرایش می‌تواند به دکوراسیون یک اتاق انسجام و هماهنگی بیشتری ببخشد. 
 
روزنامه تهران امروز 
ویرایش و تلخیص : آکاایران


نظرات

اولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرمایید

نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتی.

مطالب مرتبط

.
.
.
.
.