آکاایران: بهترین ایده ها برای نورپردازی دکوراسیون داخلی منزل

نورپردازی: با انتخاب نورپردازی درست و مناسب برای دکوراسیون منزل، روزهای تاریک و دلگیر زمستان را به روزهایی روشن و فرح بخش تبدیل کنید. امروزه گزینه های بی شماری برای نورپردازی پیش روی ما است که انتخاب را سخت می کند. اگر نورپردازی را به سه دسته ی کلی – نورپردازی عمومی (کلی)، نورپردازی موضعی، نورپردازی تأکیدی - تقسیم کنید، انتخاب برای شما خیلی راحت تر خواهد شد. با این دسته بندی برای نورپردازی فضاهای داخلی منزل خود می توانید تصمیم های درست بگیرید. در این مطلب آکا ایران پیشنهاداتی برای نورپردازی صحیح دکوراسیون داخلی به شما ارائه می دهد. با ما همراه باشید...

دکوراسیون داخلی منزل

آکاایران: بهترین ایده ها برای نورپردازی دکوراسیون داخلی منزل

چون فعالیت های زیاد و مختلفی از کارهای معمولی گرفته تا طبخ غذا در آشپزخانه صورت می گیرد، این فضا یکی از مهم ترین مکان هایی است که باید به درستی نورپردازی شود.

در این آشپزخانه دقت کنید که چگونه با لامپ های دفن شده در سقف، فضا نورپردازی کلی شده است، در حالی که لامپ های موضعی در بالای جزیره و زیر کابینت ها برای خوردن غذا و مطالعه نصب شده اند. اضافه کردن نورپردازی موضعی به طور قابل ملاحظه ای قابلیت های آشپزخانه را افزایش می دهد؛ غالبا نورپردازی کلی به تنهایی کافی نیست.

دکوراسیون داخلی منزل

نورپردازی موضعی غذاخوری را به هیچ وجه فراموش نکنید. برای این فضا از لامپ هایی استفاده کنید که قابلیت کم و زیاد شدن شدت نور را دارا باشند تا بتوانید متناسب با موقعیت شدت نور را تنظیم کنید.

دکوراسیون داخلی منزل

با نورپردازی لایه ی بالایی کابینت آشپزخانه تان، ارتفاع آشپزخانه را بلند تر جلوه دهید. با این کار سایه و تاریکی در نزدیک سقف از بین می رود و فضا بزرگ تر به نظر می رسد. آکا ایران پیش از این ایده های زیادی برای بزرگ تر نشان دادن فضاهای مختلف در دکوراسیون منزل به شما داده است.

دکوراسیون داخلی منزل

قفسه های باز را نورپردازی کنید. این قفسه ها موجب ایجاد سایه می شوند. از بین بردن این سایه ها با نورپردازی مناسب فضا را روشن تر می کند. به علاوه از نظر کاربردی وقتی قفسه های شما محل نگهداری ظروفی هستند که هر روزه استفاده می کنید، نورپردازی قفسه ها دیدن محتویات آنها را برای شما آسان تر می کند.

مطلب پیشنهادی: ۱۲ راه برای نورپردازی آشپزخانه با چراغ های LED

دکوراسیون داخلی منزل

بهترین راه برای انتخاب نورپردازی مناسب برای یک اتاق، در نظر گرفتن عملکرد آن اتاق است. برای مثال یک اتاق نشیمن برای استراحت و وقت گذرانی استفاده می شود. نورپردازی کلی یک تابش ملایم مناسب برای گپ و گفت فراهم می سازد، اما به این نکته نیز توجه کنید که در کنار کاناپه ی خود نور کافی برای مطالعه قرار دهید. اگر یک اثر هنری دلپذیر بر روی دیوار دارید با یک نورپردازی تأکیدی آن را برجسته سازید.

مطلب پیشنهادی: انواع لامپ ها و روش های نورپردازی در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل

اگر در نشیمن خود لامپ های فلوئور سنتی دارید که نشیمن تان را مانند آزمایشگاه شیمی کرده اند و فعلا نیز امکان تعویض آن ها را ندارید، آن ها را فراموش کنید و در عوض از چراغ های ایستاده برای نورپردازی کلی استفاده کنید. تعدادی از آنها را قرار دهید تا نور را در کل اتاق متعادل کنید و از لامپ های کوچکتری در کنار نیمکت ها و صندلی ها برای مطالعه استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی منزل

ممکن است تصور کنید تنها فعالیتی که در غذاخوری صورت می گیرد، غذا خوردن است و بنابراین یک نورپردازی موضعی بالای میز غذاخوری برای آن کافی است. برای حرکت در فضا و جمع آوری میز غذا به نور کلی مانند لامپ های دیوارکوب نیز نیاز است.

دکوراسیون داخلی منزل

تختخواب تان را با لامپ های موضعی در دو سمت تخت نورپردازی کنید و کلید تنظیم آنها را تفکیک کنید.

دکوراسیون داخلی منزل

از آنجا که اتاق خواب ها فضاهای خصوصی هستند، نیازی به نورپردازی های عمومی معمول ندارند. در این تصویر، نورپردازی تأکیدی اثر هنری روی دیوار را برجسته ساخته است، در حالی که نورپردازی موضعی روشنایی مورد نیاز برای مطالعه را در زیر کمد ها فراهم کرده است.

دکوراسیون داخلی منزل

برای آرایش و پیرایش جلوی آینه در سرویس بهداشتی و حمام، لامپ های بالای سر کافی نیستند. از سایه های نامطلوبی که با نصب لامپ در کنار آینه ایجاد می شوند اجتناب کنید. اگر می خواهید یک سرویس بهداشتی با نورپردازی خیره کننده داشته باشید، به نکات گفته شده توجه کنید.

دکوراسیون داخلی منزل

ورودی منزل شما اولین نقطه ای است که توجه را جلب می کند، پس به نورپردازی آن خیلی دقت کنید. اگر مانند این نمونه سقف بلند در ورودی خود دارید، لامپ های دفنی در سقف کافی نخواهند بود، زیرا به اندازه ی یک طبقه فاصله دارند. برای روشن تر کردن این قسمت، از لامپ هایی مانند لوستر یا چراغ های آویزان استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: لوستر های دلپذیر و درخشش دکوراسیون منزل

دکوراسیون داخلی منزل

راه رفتن در یک راهروی تاریک اصلا جالب نیست، پس حتما یک نورپردازی کلی مناسب برای این قسمت در نظر بگیرید. اگر بر روی دیوار های راهروی خود تابلو و اثر هنری دارید، از نورپردازی های تأکیدی برای آنها استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی منزل

برای نورپردازی راه پله علاوه بر نور کلی، از نورپردازی موضعی استفاده کنید تا در شب بتوانید پله ها را تشخیص دهید. دو کلید تنظیم جدا در بالا و پایین راه پله قرار دهید.

شما پیش از این در آکا ایران با انواع نورپردازی راه پله برای درخشش دکوراسیون منزل آشنا شده اید.

دکوراسیون داخلی منزل

نورپردازی میزهای توکار در آشپزخانه و اتاق خواب تان را فراموش نکنید. اگر امکان نورپردازی در بالای آن موجود نیست، از چراغ های رومیزی استفاده کنید.

همان طور که می دانید نور عاملی بسیار تأثیرگذار در دکوراسیون داخلی است و اگر توجه لازم را به آن نکنید جلوه ی خانه ی شما را از بین می برد. آکا ایران ای ها همیشه سعی کرده اند بهترین پیشنهادات برای نورپردازی اصولی را در اختیار شما قرار دهند و با همکاری اهالی فن امکان تحقق آن ها را برای شما فراهم آورده اند.

مطالب بیشتر:
نورپردازی در دکوراسیون منزل به روشی مدرن و خاص
نورپردازی ایده آل برای فضاهای مختلف خانه
نورپردازی نمای بیرونی و اصول کاربردی آن
معرفی کتاب های نورپردازی در طراحی داخلی

تبلیغات
مبلمانی متفاوت داشته باشید
مرکز آموزش های تخصصی معماری
<>
.

منبع : chidaneh.com


تبلیغات