در این بخش از سایت آکاایران تصاویری از انواع سالن های زیبای فرودگاه ها جهان را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: سالن های فرودگاه علی الخصوص فرودگاه های بین المللی باید بسیار شیک و زیبا و با طراحی های خاص و مدرن باشد. در این مطلب تصاویری از 10 سالن فرودگاه تماشایی دنیا را برای شما قرار داده ایم. با ما همراه شوید و این تصاویر را مشاهده کنید.

آکاایران به نقل از مدآنلاین : سالن فرودگاه به علت تاخیر در بیشتر پروازها در ذهن بیشتر افراد چندان مکان مناسبی جهت استراحت نیست ولی چند مورد استثنایی هم وجود دارد. سالن هایی که مد آنلاین امروز به شما نشان می دهد، نه تنها کسل کننده نیستند بلکه طراحی راحت و بسیار مساعدی دارند. بیایید با هم به 10 سالن زیبای فرودگاه های معروف جهان نگاهی بیندازیم.

1 - سالن فرودگاه لاگاریدا درآمریکا

سالن بسیار راحت و زیبا با طراحی مدرن و شیک. میزهای ارتباطی به مسافران اجازه تعامل و گفتگو داده و اگر دوست داشته باشند در خلوت به سر ببرند، می توانند بر روی مبلمان خودمانی و راحتی استراحت کنند.هر صندلی مجهز به سیستم  WiFi  و رسانه های الکترونیکی است.

 

2 - سالن فرودگاه  cathay pacific در هنگ کنگ

در سالن جدید این فرودگاه که توسط تیم مهندسی Foster partners طراحی شده از مصالح با کیفیت و صندلی های جدید استفاده شده است. این سالن دارای میز پذیرش،IT،Deli، سالن استراحت و داروخانه است که هر کدام با فرش قرمز رنگی در یک مسیر خطی به هم وصل شده اند

3 - سالن فرودگاه  schipolدر آمستردام هلند

سالن سوم این فرودگاه شامل سه فروشگاه است: فروشگاه گل فروشی با عنوان«خانه  گل داوودی» با دیوارهای شیشه ای سبز رنگ و سقف هایی شبیه سبد گل. فروشگاه نان  که نان ها را روی قفسه های چوبی هم رنگ نان قرار داده اند و یک رستوران.

4- سالن فرودگاه VIP در مونیخ آلمان

این سالن زیبا با طراحی ساده ولی ساختار پیچیده توسط « اریک گاسمن و تینا آبمن» با ترکیبی از معماری پیشرفته و سنتی ساخته شده و در واقع بیانگر ساختار واقعی شهر مونیخ است. استفاده از چوب های محلی، مواد باواریان همچون چرم، تخته های افرا و رنگ های گرم، منجر به خلق این مکان آرام و صمیمی شده است.

 
سالن فرودگاه,طراحی سالن فرودگاه,سالن انتظار فرودگاه

سالن های فرودگاه

5 - سالن فرودگاه ونتیا در استرالیا

این سالن بین المللی در فرودگاه استرالیا، از 5 بخش مجزا و براساس نیازهای مسافران ساخته شده است: میز خوش آمدگویی، کافی شاپ، بخش بازرگانی، محیط کاری و مکان استراحت. این مکان ها با پرده های سفید از هم متمایز شده اند.

سالن فرودگاه,طراحی سالن فرودگاه,سالن انتظار فرودگاه

سالن های فرودگاه

6- سالن فرودگاه زوریخ در سوئیس

سالن فرودگاه,طراحی سالن فرودگاه,سالن انتظار فرودگاه

سالن های فرودگاه

این سالن که توسط کمپانی سوئیسی DETAIL DESHGN طراحی شده دارای میزهای مشتری، صندلی های میله ای و راحتی است که نمایی شبیه اغذیه فروشی ایجاد کرده است. هدف از طراحی این سالن، تبدیل آن به محیطی دوستانه و راحت جهت صرف قهوه و انتظار پرواز بوده است.

7- سالن درجه دوم فرودگاه ورجین در نیویورک

این سالن زیبا حاصل طراحی تیم مهندسی SLADE است. آنها این سالن را به صورتی  ساخته اند که مسافران در آن کاملا راحت بوده و احساس می کنند در فضایی شخصی هستند. مسافران بر روی صندلی های شبیه ابرها نشسته و استراحت کرده و در عین حال با سایر مسافران درباره  مسائل مختلف گفتگو می کنند.

8- سالن فرودگاه BUSINESS در پاریس

شما در فرودگاه پاریس می توانید شاهد این سالن زیبا باشید. در طراحی آن از ساختار پارک با درختان زیاد و رنگ های طبیعی سبز با اشکال ارگانیک طبیعی استفاده شده است.

سالن فرودگاه,طراحی سالن فرودگاه,سالن انتظار فرودگاه

سالن های فرودگاه

 

9- سالن فرودگاه CIP در استانبول

این سالن که مساحتی بالغ بر 3000متر مربع دارد، روزانه ظرفیت 2000 مسافر را دارد و درفرودگاه آتاتورک قرار دارد. در طراحی این نمونه از معماری سنتی همچون گذرگاه های طاق داراستفاده کرده اند و شامل اتاق استراحت، رستوران، باغ چای،کتابخانه وآمفی تئاتر است.

 

10-  سالن RIZO JET در فرودگاه BIGGIN HILLانگلستان

سالن فرودگاه,طراحی سالن فرودگاه,سالن انتظار فرودگاه

سالن های فرودگاه

این سالن زیبا که توسط تیم SHH طراحی شده، خدمات فراوانی به مسافران ارائه می کند. این سالن بیشترخاورمیانه ای است، چرا معماری آن ترکیبی از نگاه عربی و اروپایی است. در ساخت آن از رنگ های ساده، مصالح زیبا و جذاب و مبلمان سفارشی با تاکید بر راحتی بیشتر استفاده شده است.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران 


تبلیغات