کلاسیک : می توان گفت که سبک کلاسیک همان سبک سنتی غربی است که قدری رنگ و روی عصر معاصر را به خود گرفته است. خیلی از ما ایرانی ها در خانه هایی متولد شده و رشد کرده ایم که دارای سبک کلاسیک بوده اند. طراحی کلاسیک دل پذیر و جذاب است و یادآور تصاویر دلپذیر و سبک مجلل قرن های ۱۸ و ۱۹ میلادی است و گرما و راحتی خانه های کودکی مان را به یاد می آورد. این نوع طراحی تاثیر گرفته از بسیاری از سبک های خاص مانند کلاسیک، کوچ نشینی، توسکان، و ییلاقی است.

این سبک دارای ویژگی هایی است که آن را از سایر متدها جدا می سازد. با آکا ایران همراه شوید تا نگاه کوتاهی به برخی ویژگی های بارز این سبک بیاندازیم :

 • در این نوع دکوراسیون هر وسیله جای مخصوص به خودش را دارد و در هیچ اثری درهم ریختگی و شلوغی به چشم نمی خورد. از نظر بصری نظم و تقارن خاصی را به بیننده القا می کند

مطلب پیشنهادی : مبانی طراحی در دکوراسیون داخلی منزل
 

ویژگی های سبک کلاسیک

ویژگی های سبک کلاسیک

 • اگر « کلاسیک » را با « از مد افتاده » یکی می دانید، بهتر است به این سبک نگاه دیگری کنید. مبلمان کلاسیک شاید قدری دِمُده به نظر برسد اما همۀ اجزا و وسایل با یکدیگر همخوانی دارند و چیدمان کلی ثابت و پایدار است.
   

ویژگی های سبک کلاسیک

 • همه وسایل با یکدیگر همخوانی دارند و با هم به راحتی سِت می شوند و هیچ گونه چیز غیرمنتظره ای در آن به چشم نمی خورد.
   

ویژگی های سبک کلاسیک

ویژگی های سبک کلاسیک

 • رنگ ها با هم آمیخته شده اند و اغلب وسایل در امتداد یک خط افقی قرار می گیرند. برخی انحناهای ملایم در برخی از وسایل جانبی نظیر کوسن ها و گلدان ها مشاهده می شود. در این نوع طراحی از پالت های رنگی روشن­ تر و طرح­ های چاپی با ساختارمندی کمتر استفاده می شود.
   

ویژگی های سبک کلاسیک

 • پارچه ها نه خیلی براق هستند نه خیلی مات. طرح پارچه های رومبلی معمولاً گلدار با استفاده از رنگ های ساده و اغلب خنثی و طرح های متقارن هستند.
   

ویژگی های سبک کلاسیک

 • در کاربرد رنگ ها اصولاً یک حدِ وسط رعایت می شود. البته گاهی می توان از رنگ های خیلی روشن و یا خیلی تیره نیز در آن استفاده کرد. رنگ هایی که در سبک طراحی کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند تنالیته ­های خاکی تا پالت های گوناگون رنگ­های مکمل آن و نیز ترکیبی از رنگ سفید با رنگ سیاه و قرمز کلاسیک را در بر می­ گیرد.
   

ویژگی های سبک کلاسیک

 • جنس مبلمان معمولاً چوب است. چوب ها اصولاً منبت کاری شده هستند و روی آن ها کار دست مشاهده می کنند.

ویژگی های سبک کلاسیک

 • رنگ دیوارها سفید، کرم بسیار روشن یا استخوانی است. سقف گاهی دارای گچ بری است.

ویژگی های سبک کلاسیک

 • در یک دکوراسیون کلاسیک منظقه غذاخوری یک مکان جداگانه را به خود اختصاص می دهد. درون آن بجز میز غذاخوری و صندلی ها یک بوفه یا ویترین برای نگهداری سرویس غذاخوری نیز در نظر گرفته می شود.

ویژگی های سبک کلاسیک

ویژگی های سبک کلاسیک

 • لوازم جانبی که در خانه های کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: آباژور، گل و گیاهان طبیعی، آینه، قاب و تابلو و کلکسیونی از کتاب ها .    انتخاب نورپردازی مناسب می تواند ویژگی های یک خانه کلاسیک را برجسته تر نماید. افزودن لامپ های دیواری علاوه بر لامپ های سقفی در دکوراسیون خانه های کلاسیک متداول است. نور لامپ ها اصولاً خنثی و با رنگ های بسیار ملایم یا رنگ روز در نظر گرفته می شوند.

ویژگی های سبک کلاسیک

 • سایر وسایل اصولاً از جنس چینی، نقره و شیشه هستند. در آن ها طرح هایی از نقوش موجود در طبیعت به چشم می خورد.

مطالب مرتبط: به سبک کلاسیک اطمینان کنید!

همچون شاهان غذا بخورید!

فضای گرم و دنج به کمک سبک کلاسیک

آپارتمان ۱۴ میلیاردی در تهران!

تبلیغات
میز ناهار خوری چوبی ،متناسب با هرسبک از دکوراسیون
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com


تبلیغات