آکاایران: به جیب تان نگاه کنید و خانه خود را بچینید

طراحی مقرون به صرفه: خانه شما باید پناهگاه شما و مکانی برای آرام شدن در پایان یک روز سخت کاری باشد، خانه ای با رنگ های دلپذیر که خانوم خانه را پر انرژی و آرام کند، تا وقتی در را به روی مرد خانه باز می کند بتواند انرژی و آرامش خود را منتقل کند.

اما زمانی که درباره اولین خانه تان صحبت به میان باشد، ساختن فضایی با این مشخصات چالش برانگیز خواهد بود و به حتم برای رسیدن به بهترین نتیجه دنبال بهترین ایده برای چیدمان می گردید.
عجیب نیست بگوییم که علاقه مندید، خانه اجاره ای یتان، شخصی تر و تمیزتر از یک خوابگاه شلخته و کثیف، به نظر برسد. میزان بودجه شما مهم نیست و این ده توصیه شروع خوبی برایتان محسوب می شوند.
فقط کافیست ایده‎های آکا ایران را دنبال کنید...

 

به جیب تان نگاه کنید و خانه خود را بچینید

آکاایران: به جیب تان نگاه کنید و خانه خود را بچینید

۱-به صورت جفت خرید کنید

یک گلدان، یک چراغ و یا یک چهارپایه برای هر مکانی مناسب است اما قرار دادن یک جفت از آن ها باعث می شود که چیدمان شما حساب شده تر به نظر برسد. در این اتاق نشیمن، دو آینه تمام قد که در کنار یکدیگر به دیوار آویخته شده اند، باعث می شود که این اتاق کوچک، بزرگ تر به نظر برسد و قرار دادن یک جفت چهارپایه، فضا را صمیمی تر و جذاب تر جلوه می دهد. اسباب کوچک و قابل انعطاف، از انواع بزرگ ترشان ارزان قیمت ترند و می توان از آن ها به روش های گوناگونی استفاده کرد.

 

به جیب تان نگاه کنید و خانه خود را بچینید

در این جا یک جفت کابینت فلزی قرمز رنگ ایکیا (ikea) را مشاهده می کنید که در کنار هم قرار گرفتنشان باعث می شود درازتر به نظر برسند. با گذاشتن دو چراغ همسان در اتنهای هر سمت یک تکه به نظر رسیدن این کابینت ها تقویت شده است.

 

به جیب تان نگاه کنید و خانه خود را بچینید

۲-در وسایل اتاق خواب صرفه جویی کنید، در وسایل تخت خواب ولخرجی

یک تخت خواب ساده و یک میز کوچک کفاف چیدمانتان را خواهد داد. در رابطه با این وسیله ها می توانید صرفه جویی کنید و در عوض پول بیشتری برای ملحفه و بالشت ها صرف کنید. شما در آن جا می خوابید، پس ارزش مقداری ولخرجی را دارد و به علاوه، تخت خواب تان، مرکز توجه اتاق خواب تان خواهد بود.

به جیب تان نگاه کنید و خانه خود را بچینید

۳-تخته گچی را امتحان کنید

از ظاهر دیوار تخته گچی خوشتان می آید اما امکان نقاشی روی دیوار خانه اجاره ای را ندارید؟ به جایش از تابلو تخته گچی استفاده کنید. این تخته ها قابل برداشتن هستند و به دیوار بزرگ و یکنواخت شادابی و سرزندگی می بخشند.
و البته استفاده های خوبی می توان از یک تخته گچی کرد...
تخته گچی در فضای اتاق 

 

به جیب تان نگاه کنید و خانه خود را بچینید

البته که اگر علاقه مند به نقاشی روی تخته سیاه باشید، لزومی به استفاده از یک دیوار به صورت کامل نیست و هرچیزی شبیه تابلو یا آینه ای قدیمی با قابی دلپذیر و روکشی از تخته سیاه می تواند تبدیل به زمینه نقاشی گچی شما بشود. اگر هم به دلیل قوانین «سوراخ کردن ممنوع» نمی توانید تابلو را به دیوارتان نصب کنید، میزی را کنار دیوار قرار داده و تابلو را روی آن قرار دهید.
تخت گچی در فضای سرگرمی 

 

به جیب تان نگاه کنید و خانه خود را بچینید

۴-از چند اثر هنری بزرگ، برای جلوه بخشیدن به دیوارها استفاده کنید

یک اثر هنری بزرگ مانند تابلوی فیل که در اینجا نشان داده شده است، شیوه مناسبی برای شخصیت بخشی به فضایتان خواهد بود. برای جلوه بیشتر می توانید گلدان های دیواری را امتحان کنید و در آن گیاهان و گل های تازه بکارید. اگر هم توانایی نگهداری از گیاهان زنده را ندارید مانند این صاحبخانه خلاق،گیاهان مصنوعی را در گلدان دیواری تان قرار دهید.
تابلوهای نقاشی در فضای نشیمن 

 

به جیب تان نگاه کنید و خانه خود را بچینید

۵-وسایل خود را در بسته های شیشه ای نگهداری کنید.

همه چیز از دانه های قهوه تا پاستای خشک، در بسته های شیشه ای بهتر به نظر می رسند. برای انجام دادن این حقه لازم نیست شیشه ها گران قیمت باشند و می توانید یک بسته از این شیشه ها را با قیمت بسیار کمی خریداری کنید. حتی می توانید شیشه های قدیمی خود را شسته و به جای دور ریختنشان دوباره از آن ها استفاده نمایید.
 

به جیب تان نگاه کنید و خانه خود را بچینید

۶-به کارکردهای نوین گیره ها و آویزه های چسب دار فکر کنید!

نگذارید که قانون های خانه اجاره ای مانع لذت بردن شما از آثار هنری، آینه ها و پوشش های د یواری در خانه تان شود. گیره ها و آویزه های چسب دار بسیار قوی در بازار موجود است که می تواند شما را  از این معضل نجات دهد. سعی کنید برای آویختن تابلویی کوچک و یا آینه ای سبک به جای میخ ها و قلاب ها از این گیره ها استفاده کنید.
 

به جیب تان نگاه کنید و خانه خود را بچینید

۷-پذیرای چراغ های گیره ای باشید

این چراغ ها برای روشن نمودن یک مکان مشخص بسیار مناسب است و نمونه های کوچک آن ها، در میان مردم بسیار محبوب است. از آن ها در کنار قفسه کتابخانه، داخل کمد لباس، بالای پیش خان آشپزخانه و یا هر مکانی که نیاز به روشنایی بیشتری دارد استفاده کنید.

 

به جیب تان نگاه کنید و خانه خود را بچینید

۸-از یک شی کرکی و نرم کمک بگیرید

یک پوست مصنوعی گوسفند و یا یک زیر انداز پشمی روی صندلی و کاناپه و یک پتوی بافتنی روی تخت خواب، فضا را خودمانی و راحت جلوه می دهد. هم چنین استفاده از یک فرش گرم و نرم کمک بزرگی برای ساخت این فضا خواهد کرد. برای اتاق غذاخوری از فرش فاقد پرز استفاده کنید تا تمیز کردن آن راحت تر باشد. در کنار تخت خواب تان یک پتوی نرم و پشمالو بگذارید تا صبح های سرد انگشتان سردتان را نوازش کند.

 

به جیب تان نگاه کنید و خانه خود را بچینید

۹-از سبدها کمک بگیرید

در سازماندهی مشکل دارید؟مهم نیست وسیله مورد نظرتان چیست و یا در چه اتاقی قرار دارد. سبدها می توانند مشکلتان را حل کنند. سبدهای سرپوش دار و یا بی سرپوش را با توجه به نوع اشیائتان  انتخاب کنید.

 

به جیب تان نگاه کنید و خانه خود را بچینید

این خانواده که با سبد های برچسب دار، اشیا مربوط به هر نفر را در راه روی ورودی خانه به سادگی تفکیک کرده است، می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

به جیب تان نگاه کنید و خانه خود را بچینید

۱۰-به خودتان وسیله دوست داشتنی تان را هدیه کنید

فراموش نکنید که این جا خانه شماست. هر زمانی که توان مالی تان اجازه داد، به خودتان اجازه خریدن شمع های دلپذیر، گلدان های کوچک و یا هر شی دیگری که به آن علاقه مندید را بدهید. این اشیا کوچک که شما آن ها را دوست دارید، باعث می شود تا نسبت به خانه اجاری تان بیشتر احساس مالکیت یا همان احساس «خانه» را داشته باشد.

با ما بگویید: اگر چیدمان خانه جدیدتان را شروع کرده اید، چالش برانگیزترین بخش از چیدمان تان چه بوده است؟ و اگر هم هنوز دست به کار نشده اید، داستان اولین خانه تان را با ما دربخش بحث و گفتگو آکا ایران در میان بگذارید.

مطالب بیشتر: ایده های خلاقانه به سادگی سیاه و سفید!

دکوری خاص برای تولد نوزاد شما

لامپ های سوخته را دور نیندازید!

 

تبلیغات
کیفیت بالا،قیمت مناسب!
مبلمانی متفاوت داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com


تبلیغات