در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چگونه می توانیم تلخی زیتون را از بین ببریم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

تلخی زیتون

آکاایران: چگونه می توانیم تلخی زیتون را از بین ببریم

آکاایران: زیتون همیشه به سه صورت کنسروی، شکسته وبی هسته عرضه می شود .با روش های ذکر شده می توانید تلخی زیتون را از ببین ببرید. با چاره کار همراه باشید.

به گزارش آکاایران: – زیتون شکسته زیتونی است که مراحل روغن گیری آن انجام شده و زیتون بی هسته همان زیتون کنسروی است (روغن کشی نشده است) و برای تهیه زیتون پرورده یا تزیین کردن آن با فلفل قرمز و بسته بندی از این نوع زیتون استفاده می شود. 

 – در هرحال همه زیتون ها یک تلخی دارد و تنها راه گرفتن تلخی آنها خواباندن در آب نمک و شست وشوی چند باره آنهاست تا طعم تلخی آن از بین برود .( می توان در روز حدود سه تا چهار بار زیتون ها را شست و مجددا در آب نمک ریخت ) در آخر که طعم مطلوب را یافت کرد مجدد زیتون ها را در آب نمک بریزید. 

 – دقت کنید شوری آن به اندازه ای باشد که مزه آن برای شما مطبوع باشد، یعنی نه بی نمک باشد و نه شور. مثلا اگر در سطل های پلاستیکی به اندازه ماست های سه کیلویی می ریزید روی آن ۱ یا ۲ قاشق روغن زیتون و یک قاشق گلپر بریزید.

تلخی زیتون

– معمولا باید زیتون را در جای خنک گذاشت اما بهتر است این جای خنک یخچال نباشد. معمولا زیتون های سبز یا زیتون هایی را که اندکی مانده است تا رسیده شود برای مدتی در محلول های قلیایی می خوابانند تا تلخی گوشت آنها گرفته شود.

– سپس مدتی در آب می خوابانند و سرانجام در ظرف محتوی محلول کم نمک (مخلوط آب، نمک و سرکه) نگه می دارند یا این که از همان ابتدا فرآیند گرفتن تلخی را تنها با آب نمک انجام می دهند. زیتون را به این روش حتی در خانه نیز می توان عمل آورد، اما به دلیل وقت گیر بودن این فرآیند، بیشتر مصرف کنندگان، زیتون آماده را ترجیح می دهند.

– بعضی از زیتون ها پس از عمل آوردن سیاه می شود. اگر زیتون پس از بیرون آوردن از محلول قلیایی مدتی در معرض هوا قرار گیرد، رنگش به سیاهی می زند. البته رنگ زیتون بیش از همه به نوع آن مربوط می شود. از جمله محلول های قلیایی خوراکی ترکیب آب و بی کربنات ها مثل جوش شیرین و آهک است که برای مربای بالنگ استفاده می شود.

منبع :khorasan

.

منبع : charekar.com

چگونه می توانیم تلخی زیتون را از بین ببریم گردآوری توسط بخش بهداشت و نگهداری مواد غذایی، نگهداری مواد غذایی در فریزر سایت آکاایران
تبلیغات