چگونه کرفس را ترد و تازه نگه داریم - آکا

آکاایران: چگونه کرفس را ترد و تازه نگه داریم

آکاایران: تازه نگه داشتن کرفس و در دست داشتن آن در آشپزخانه تان، به شما اجازه می دهد تا زمانی که می خواهید طعم عالی و ماده ای ترد به سوپ، سالاد، و میان وعده ها اضافه کنید، آماده باشید. با این حال، بسیاری از آشپزها نمی توانند یک دسته کرفس کامل را در یک مرتبه استفاده کنند،با چاره کار همراه باشید

به گزارش آکاایران: برای ترد نگه داشتن کرفس این نکته ها را بکار بگیرید:

  • کرفس را ترد و تازه کنید: این توصیه ی مدیران محصولات کشاورزی است: ته دسته ی کرفس را با یک چاقوی آشپزخانه کمی ببرید طوری که دسته ی کرفس سالم بماند. کرفس را به مدت ۵ دقیقه در یک فنجان آب گرم، نه آب داغ، قرار دهید سپس آن را به مدت ۵ دقیقه در یک فنجان آب سرد بگذارید.
  • ساقه ها و برگ ها را با یک حوله ی کاغذی خشک کنید. آب برای داخل کرفس خوب است، اما آب روی کرفس باعث می شود که برگ ها زودتر پوسیده شوند.
  • کرفس را در یک فویل آلومینیومی بپیچید. فویلی تهیه کنید که طول آن حدود ۵ سانتی متر و عرض آن حدود ۱۰ سانتی متر بیشتر از کرفس باشد. کرفس را محکم در فویل بپیچید تا کاملاً پوشیده شود، آنگاه هردو قسمت انتهایی فویل را تا کنید. تا جایی که ممکن است فویل را کیپ کنید. دور نگه داشتن کرفس از هوا، رطوبت آن را در حد متعادل نگه می دارد و باعث تازه تر ماندن ساقه های کرفس می شود.
  • کرفس را در یخچال نگه دارید. کرفس را در فویل آلومینیومی بپیچید و آن را در کشوی یخچال قرار دهید.
  • کرفس را ببرید و منجمد کنید. هر بار که از کرفس استفاده می کنید ته آن را کمی ببرید و سپس آن را به مدت ۵ دقیقه در یک فنجان آب یخ قرار دهید. کرفس را دوباره خشک کنید. سپس از همان فویل آلومینیوم برای پیچیدن کرفس استفاده کنید تا هوا وارد آن نشود. کرفس را دوباره در یخچال قرار دهید. تا زمان تمام شدن کرفس هر بار این کار را تکرار کنید.
  • رازِ داشتنِ کرفس تازه و ترد، جلوگیری از ورود هوا به بسته ی آن است. فویل آلومینیومی برای حفظ رطوبت کرفس و جلوگیری از ورود هوا ورطوبت، از همه چیز بهتر است.
  • کرفس را قبل از سرو کردن به عنوان یک میان وعده، و یا درصورتی که پژمرده شد، در آب یخ خیس کنید. 
  • اگر یخچال ندارید از همان شیوه استفاده کنید اما قسمت ریشه کرفس را نپوشانید و آن را در آب سرد نگه دارید. حتماً آب را روزانه عوض کنید و کرفس را در گوشه ی خنک و خشک آشپزخانه تان قرار دهید. 
  • خوب است که برگهای کرفس را از ساقه ببرید و سپس برگ ها را جدا گانه نگه دارید. برگ های کرفس زودتر از ساقه ها پوسیده می شوند، پس اگر برگ ها را برای آشپزی استفاده می کنید آن ها را از ساقه جدا کنید و اول از آن ها استفاده کنید تا طعم خوب خود را از دست ندهند. ساقه ها به مدت طولانی تری سالم می مانند و می توان بعداً آن ها را استفاده کرد.

منبع: سایت چاره کار

.

منبع : charekar.com

تبلیغات