معرفی انواع پنیر ها ( قسمت دوم) - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد معرفی انواع پنیر ها ( قسمت دوم) ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

معرفی انواع پنیر ها ( قسمت دوم)
,پنیر لازانیا,سایت آشپزی,آشپزی,[categoriy]

آکاایران: معرفی انواع پنیر ها ( قسمت دوم)

آکاایران: پنیر هایی که در این وجود دارند , چه آنهایی که بومی هستند و چه آنهایی که از فرهنگ های دیگر وارد فرهنگ خوراکی ما شده اند بسیار محدود اند .در اینجا چند نوع پنیر که بیشتر در دستور های غذایی ما مورد استفاده قرار میگیرند را در قسمت دوم معرفی کرده ایم .

موتزارلا 

,پنیر لازانیا,سایت آشپزی,آشپزی,[categoriy]

به گزارش آکاایران: که در ایران به اشتباه موزارلا نامیده مشود , پنیری ایتالیایی است که در گذشته از شیر گاومیش تهیه میشده اما امروزه به دلیل عدم دستیابی فراوان به شیر گاومیش از شیر گاو تهیه میشود. ایتالیایی ها از گذشته موتزارلا را برای طبخ پیتزا استفاده میکردند و امروزه نیر در سراسر ایتالیا بهترین پیتزا ها فقط از  این نوع پنیر استفاده میشود . از موتزارلا در اکثر غذا می توان استفاده کرد اما چون سریع ذوب نمیشود پس برای پاستا زیاد مناسب نیست اما در تهیه انواع سالاد و خوراک های سرد و ساندویچ میتوان از آن استفاده کرد. 

,پنیر لازانیا,سایت آشپزی,آشپزی,[categoriy]

فتا 

,پنیر لازانیا,سایت آشپزی,آشپزی,[categoriy]

پنیری است که سال ها در ایران تولید و استفاده میشود . اصل آن با شیر تازه گوسفند در بلغارستان و یونان تهیه میشود که هنوز هم جزو بهترین پنیر های ویژه سالاد و غذاهای سرد به حساب می آید . امروز فتا با شیر گاو نیز تهیه میشود. نگهداری پنیر فتا بیرون از آب نمک باعث خشک شدن پنیر شده اما میتوتن آن را رنده کرد و در لازانیا و غذاهای دیگر استفاده کرد. 

,پنیر لازانیا,سایت آشپزی,آشپزی,[categoriy]

.

منبع : banookade.ir

معرفی انواع پنیر ها ( قسمت دوم) گردآوری توسط بخش بهداشت و نگهداری مواد غذایی، نگهداری مواد غذایی در فریزر سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات