نگهداری عسل، روش نگهداری عسل - خانه داری آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نگهداری عسل، روش نگهداری عسل ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک نگهداری عسل را کلیک نمایید و یا در دسته نگهداری از مواد غذایی از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد نگهداری عسل را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: نگهداری عسل PH عسل برابر ۴ و به شدت اسیدی است، بنابراین باید از نگه داری آن در ظروف فلزی خودداری کرد. چون بعد از مدتی فلز را خورده و خودش هم خراب می شود و ذرات فلز که به همراه عسل وارد بدن می شود. با ما همراه شوید و این مطلب را مطالعه کنید.

نگهداری عسل,نگهداری عسل با موم,نگهداری عسل در ظرف پلاستیکی

نگهداری از عسل

آکاایران: برای انسان مضر است. برای نگه داری عسل در حجم زیاد ظروف استیل و گالوانیزه و برای مصارف خانگی ظروف شیشه ای، لعابی و سفالی توصیه می شوند. ظرف عسل را نباید در باز، در اتاق یا یخچال نگه داشت، زیرا عسل، آب موجود در هوا را به شدت به خود جذب کرده و پس از مدتی، رقیق و آبکی می شود. عسل، بوهای خارجی را خیلی زود به خود جذب می کند. بنابراین نباید آن را نزدیک موادی چون پارافین، قیر، بنزین و ماهی های دودی و … نگه داشت.

در نزد عامه عسل متبلورشده و شکرک زده عسل تقلبی شناخته می شود که این باور صحیح نیست ولی فروشندگان عسل برای از بین بردن شکرک و جلوگیری از متبلور شدن آن عسل را به مدت نیم ساعت در درجه حرارت حدود "۶۵" درجه سانتی گراد نگه داشته و سپس آن را سرد کرده و بسته بندی می کنند تا عسل آن ها شکرک نزند. چون حرارت دادن عسل همه ذرات جامد موجود را به مایع تبدیل می کند و مانع شکرک زدن عسل می شود. در ضمن بهترین دما برای نگهداری عسلل "۷" تا "۱۲" درجه سانتی گراد است.

ویرایش و تلخیص:آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله نگهداری عسل، روش نگهداری عسل شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

شرایط نگهداری شیشه عسل , نگهداری عسل در کوزه , شرایط نگهداری عسل

نگهداری عسل، روش نگهداری عسل گردآوری توسط بخش بهداشت و نگهداری مواد غذایی، نگهداری مواد غذایی در فریزر سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات