در این بخش از سایت آکاایران نکاتی درمورد نگهداری مواد غذایی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: نکات مهم برای نگهداری مواد غذایی در یخچال توجه کنید که مدت نگهداری مواد غذایی را که در یخچال برایتان عنوان می کنم با فریزر اشتباه نگیرید. با ما همراه شوید و این مقاله را مطالعه کنید.

نکات مواد غذایی,نکات بهداشتی مواد غذایی,نکات نگهداری مواد غذایی

نکات مواد غذایی

شاید خیلی از شما خانم های خانه دار اطلاع نداشته باشید که مواد غذایی را چگونه و به چه مدت می توانید در یخچال نگهدای کنید ، اگر بی اطلاع هستید ، پس بخوانید :

● لبنیات
کره حیوانی : یک تا دو هفته ، کره را به اندازه مصرف دو روز و مارگارین به اندازه مصرف دو هفته تهیه کنید و در جا کره ای قرار دهید ، ضمن این که کره نباتی ( مارگارین ) را می توانید بین چهار تا شش ماه در یخچال نگهداری کنید .
▪ پنیر باز نشده : سه تا چهار هفته ، روی آنها را خوب بپوشانید .
▪ پنیر باز شده : دو هفته ، در محیط مرطوب قرار دهید .
▪ پنیر پیتزا باز نشده : سه تا شش ماه ۷ بعضی از انواع پنیر باید در فریزر نگهداری شوند که در روی بسته آنها به این موضوع اشاره شده است .
▪ خامه : سه روز ، در ظرف درب دار نگهداری شود و درب آن کاملاْ بسته باشد ، مقداری را که مصرف شده دوباره به ظرف برنگردانید .
▪ ماست : هفت تا ده روز ، روی ظرف را بپوشانید .

میوه ها :
▪ سیب : یک تا سه هفته
▪ توت : یک تا دو روز
▪ مرکبات : سه هفته
▪ گیلاس : یک تا دو روز .
البته بهتر است میوه های لک دار یا له شده را جدا کنید . همچنین روی میوه های له شده را با کیسه فریزر بپوشانید تا ویتامین سی آنها در مجاورت هوا از بین نرود .
▪ هندوانه ، خربزه ، طالبی و گرمک ، یک هفته پس از شستشو در یخچال قرار دهید .

● سبزیجات :
▪ آکاایران: لوبیا و باقلا : یک تا دو روز ، ابتدا آنها را بشویید و سپس در کشوی مخصوص یخچال نگهداری کنید .
▪ کلم و کرفس : یک تا دو هفته در کیسه هایی که دارای چند سوراخ می باشد قرار دهید.
▪ چغندر ، هویج و تربچه : یک تا دو هفته ، ابتدا آنها را بشویید و سپس در کشوی مخصوصی قرار دهید .
▪ کاهو ( شسته شده ) : سه تا پنج روز برای پیشگیری از به وجود آمدن لکه های زرد ، آنها را از سایر سبزیجات جدا نگهداری کنید .
▪ قارچ : یک تا دو روز آنها را در یک کیسه که دارای چند سوارخ باشد ، قرار دهید .
▪ برگ کاهو ، کلم ، نخود فرنگی با پوست ، اسفناج : سه تا پنج روز ، آنها را در یک کیسه که دارای چند سوراخ باشد قرار دهید .
▪ گوجه فرنگی رسیده : یک تا دو روز ، اگر نارس باشند ، کمی صبر کنید تا در هوای اتاق و دور از تابش مستقیم آفتاب رسیده شوند ، سپس داخل یخچال نگهداری کنید .

● سایر مواد غذایی:
گوشت گوسفند ، گاو ، گوساله به مدت دو روز ، دل ، جگر ، قلوه ، ماهی ، مرغ و سایر ماکیان و میگو ، یک روز در کیسه فریزر سالم می ماند ، اما سپس باید آن را داخل فریزر بگذارید.
▪ تخم مرغ با پوست ، به مدت دو تا سه هفته ، در کشوی مخصوص تخم مرغ یا در ظرف درب دار قرار دهید و انتهای کوچک تخم مرغ رو به پایین باشد .
▪ زرده تخم مرغ ، سه روز
سوسیس و کالباس ، چهار تا پنج روز ، در کیسه در بسته تا یخچال بو نگیرد .

ویرایش و تلخیص:آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

نکات مهم زمان تعویض قالب ها , نکاتی مهم درخصوص غذا , یخچال و مواد غذای , نکات ریز php , نکته مهم


مواد غذایی

نکات مهم برای نگهداری صحیح مواد غذایی -

نگهداری صحیح مواد غذایی از از مهمترین ارکان خانه داری است که همه زنان خانه دار به آن توجه بسیاری زیادی باید داشته باشند زیرا اگر مواد غذایی و خوراکی ها به در
مواد غذایی

نکات خانه داری درباره نگهداری مواد غذایی

_ برای هر بار شیشه کوچکی از روغن زیتون را استفاده کنید زیرا روغن زیتون باز شده در کمتر از ۳ ماه فاسد می شود. این امر حتی در مورد شیشه هایی که روی آن نوشته است که عمر طولانی دارد
تبلیغات