نگهداری گوشت، چند توصیه مهم برای نگهداری گوشت - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نگهداری گوشت، چند توصیه مهم برای نگهداری گوشت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +نگهداری +گوشت را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد نگهداری گوشت را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: وقتی گوشت قرمز و سفید را خریداری می کنید اجازه ندهید که آب گوشت تازه روی دیگر مواد غذایی بچکد. با ما همراه شوید و ادامه مطلب را مطالعه کنید.

نگهداری گوشت,نگهداری گوشت پخته خارج از یخچال,نگهداری گوشت در فریزر

نگهداری از گوشت

*بعد از خریداری فوری گوشت قرمز، طیور و فرآورده های دریایی را به خانه برده و در یخچال یا فریزر قراردهید و از نگهداشتن آنها در دمای اتاق به مدت طولانی اجتناب کنید.

*گوشت قرمز، طیور و فرآورده های دریایی را تنها در یخچال یا ماکروفر از حالت منجمد خارج کنید.

*گوشت قرمز، طیور و فرآورده های دریایی را قبل از پختن در زیر آب سرد بشویید و اجازه ندهید که آب حاصل از شستشوی آنها روی مواد غذایی دیگر بپاشد.

*بخش های دارای استخوان نسبت به بخش های بی استخوان نیاز به حرارت بیشتری دارند.

*گوشت بوقلمون نسبت به دیگر طیور نیاز به دمای بیشتری برای پخت دارد.

*هرگز گوشت را نیم پز رها نکنید.

*بقیه گوشت قرمز، طیور و فرآورده های دریایی را بعد از سرو غذا حداکثر تا دو ساعت در یخچال نگهدارید.

*گوشت های خورشتی را در یخچال دو تا سه روز و در فیزر شش تا دوازده ماه نگهداری کنید

*گوشت های چرخ کرده به دلیل احتمال آلودگی ثانویه و بار آلودگی میکروبی بیشتر عمر ماندگاری کمتری دارند و می توان آنها را 2-1 روز در یخچال و 3-2 ماه در فریزر نگهداری کرد.

*فرآورده های گوشتی ماننداستیک و سوسیس به ترتیب در یخچال دو تا چهار و هفت تا 10 روز و در فریزر شش تا 9 ماه و 2-1 ماه قابل نگهداری هستند.

*گوشت و فرآورده های آن را در سردترین جای یخچال که دمایی در حدود5/3 - 4 درجه سانتی گراد دارد قرار داده و بلافاصله در فریزر بگذارید. اگر قصد مصرف گوشت را در یکی دو روز آینده دارید نیازی به قرار دادن آن در فریزر نیست.

*گوشت های تازه بسته بندی شده در بسته های تحت خلاء یا و کیوم را حدود دو هفته می توان در یخچال نگهداری کرد.

*میگو را در یخچال می توان 2-1 روز نگهداری کرد و در صورت قرار دادن در فریزر می توان آن راتا دو ماه نگهداری کرد. حتما قبل از هرچیز سر میگو را جدا کنید و آن را همراه پوست در فریزر قراردهید.

* حتما در بسته بندی های محصولات گوشتی از کیسه های پلاستیکی استفاده کنید که نسبت به رطوبت و هوا نفوذ ناپذیر باشند در غیر این صورت این مواد غذایی دچار پدیده سوختگی سطحی می شوند که دراین حالت سطح مواد غذایی رطوبت خود را از دست داده سخت و تیره رنگ می شود و علاوه بر از دست دادن ویژگی های کیفی ارزش غذایی آن نیز کاهش پیدا می کند.

*روی بسته ها بر چسب مناسب بزنید و در آن شماره و تاریخ را درج کنید. به این ترتیب آن دسته از بسته هایی که شماره کمتری دارند یاتاریخ آنها قدیمی تر است را سریعتر مصرف کنید البته درنظر داشته باشید که تاریخ مصرف آنها نگذشته باشد.

*مصرف غذاهای دریایی به دلیل ارزش پروتئینی بالا و دیگر ترکیبات مقوی و چربی کم به تمامی افراد بخصوص زنان باردار، کودکان و سالمندان توصیه شده است اما بایستی احتیاط های لازم به دلیل آلودگی فلزها در محصولات دریایی صورت پذیرد محصولات آلودگی به جیوه و سرب که بهتر است از مصرف ماهیان بزرگ به دلیل میزان جیوه بیشتر جلوگیری شود.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله نگهداری گوشت، چند توصیه مهم برای نگهداری گوشت شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

نگهداری گوشت، چند توصیه مهم برای نگهداری گوشت گردآوری توسط بخش بهداشت و نگهداری مواد غذایی، نگهداری مواد غذایی در فریزر سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات